Pufi iubiti de ian-feb 2010 (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Neatza, fetele.
Noi ne-am trezit acum 10 min.
Azi avem de lucru nu gluma.
Tre' sa afcem tort.
Asta mai tarziu cand doarme Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:



neataaaa!!

am revenit

am fost 3 zile la munte , am avut pomana ptr bunicu si alte treburi neinteresante

pun acum cateva poze

in rest suntem ok, se taraste peste tot ( nu merge in 4 ) si cand e treaz vrea sa ma joc cu el, nu prea mai sta singur de fapt nu prea mai sta

ma gandeam sa-i fac piure din pere aromate de-ale noastre, ptr iarna, dar nu stiu cum sa-l conserv
daca aveti vre-o reteta salvata , stiu ca parca ati mai discutat dar probabil eram pe graba

daca il congelez in cat timp trebuie consumat?

sunt nerecuperata dar am vazut ceva sondaje
Dragos raspunde cand il strig dar nu mereu, daca e ocupat cu altceva nu ma baga in seama
doarme unde il pun ( de obicei in patut)
cu certatul nu am vazut intrebarea, dar mama imi mai zice sa il cert sa nu faca numai ce vrea el, ca cica pe urma asa se invata si o sa imi bata din picioare cand vrea el ceva nu cred sincer ca e o idee prea buna, si nici nu cred ca intelege inca



mami de Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

LML Teo


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Cuvintele au o putere mai mare decat bombele atomice, de aceea manuiti-le cu grija."



Multumim frumos.
Ai fost prima pe ziua de azi

Facem cinste azi.
Mi-am propus sa fac un tort amandina.Acum sa vedem ce iese
AM luat o reteta de la o ruda a sotului care are o cofetarie.
Asa ca va facem cinste.
Fiecare cu ce pofteste.



Facem 8 luni.
Asa dor imi e de bebelusul meu
Cand au trecut 8 luni?
Asa trec si anii si maine poimaine e gata de insuratoare

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


La cat mai multe lunite si sa fiti sanatosi!!!!

multumim de cinste amandina
nici eu nu stiu cand au trecut aproape 9 luni

mami de Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata fetele,multam de cafea dece maaaaaaaaaaare nevoie am de ea alex doarme in patutul lui,dar se trezeste de cateva(4-5)ori pe noapte,iar eu am ajuns sa ma trezesc si cand nu o face el ... sunt dincolo de zombi se linisteste dupa ce-i pun dentinox gel,dar am curajul doar de 2 ori pe noapte sa o fac...ma tine asa de o sapt inca nu are nici un dintisor ,nu umbla nici macar in patut/pat,darmite prin casa(BF , je face chef cand ii umbla fecioru )

cuscra simplicity ,sarumana ca eu nu am apucat sa si anunt ca am pus link ma dispera ca sunt toate in germana,barbatumeu nu prea are timp( a se citi : iar esti la comp? ) sa-mi arate ce si cum asa ca ma stresez singura sa inteleg ...ce iese,iese

miremia ,dar nush ce animal vazusi tu pe acolo,ca la mine AMP 2 kg ,ca tati cumpara toate dulciurile care stie ca-mi plac si nu rezist tentatiei

lalitica LML pt david!
alex raspunde la nume din cand in cand,ca noi gresim si il strigam in toate felurile ,nu doar alex ... am vb cu sotul sa "regandim" alintatul...ca derutam kupilul

LML teo!

cuscra cris d ,ti-am trimis candva demult PM ... l-ai primit?

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

cu decalotatul si noi stam cam prost, adica nu se decaloteaza desii eu incerc o data la 2-3 zile, la baie
ar trebui mai des?

daca poate cineva sa faca rost de crema aia vrem si noi
sotul meu a facut operatia pe la 6 ani si e cam nasol,( dupa care s-a lipit la loc) si nu prea vreau sa ajungem acolo

mami de Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza

eu am reusit sa imi scrantesc o glezna ieri la plimbare. M-a durut ceva dar am zis ca trece...m-am trezit ca nu pot calca bine pe picior...ma doare la orice pas..of of mai mai

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza

eu am reusit sa imi scrantesc o glezna ieri la plimbare. M-a durut ceva dar am zis ca trece...m-am trezit ca nu pot calca bine pe picior...ma doare la orice pas..of of mai mai

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric


off ce nasol

nu trebuie sa calci pe picior vreo 2-3 spatamani
cam greu cu bb mic, ai pe cineva sa te ajute?

mami de Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza

eu am reusit sa imi scrantesc o glezna ieri la plimbare. M-a durut ceva dar am zis ca trece...m-am trezit ca nu pot calca bine pe picior...ma doare la orice pas..of of mai mai

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric
poate ai facut doar o intindere,desi e dureroasa tare si aia; glezna e umflata? atunci trebuie musai sa ajungi la doctor,daca nu,faci tu un bandaj cu fasa elastica; citeste ,te rog,www.medicultau.com/boli-si-tratamente/ortopedie-si-traumatologie/luxatiile-si-fracturile-gleznei-si-piciorului.php" target="_blank">aici
multa sanatate!pupici

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

este un pic umflata dar nu foarte rau...
din pacate sunt singura cu bebe o zi intreaga..nu am cu cine sa il las
incerc sa nu il misc prea mult dar cu un duracell mic ce pot sa fac?

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

cu decalotatul si noi stam cam prost, adica nu se decaloteaza desii eu incerc o data la 2-3 zile, la baie
ar trebui mai des?

daca poate cineva sa faca rost de crema aia vrem si noi
sotul meu a facut operatia pe la 6 ani si e cam nasol,( dupa care s-a lipit la loc) si nu prea vreau sa ajungem acolo

mami de Dragos Andrei
si la noi merge prost decalotatul,dar nu ma ingrijorez; parerile medicilor sunt impartite pe aceasta tema
atata timp cat nu prezinta simptome de boala,ii dau pace(asta mi-a spus si pediatrul lui)



mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput