Pufi iubiti de ian-feb 2010 (138)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Mai pun o data intrebarea,sper sa nu deranjez Ma intereseaza Internet Bankingul Ma gandesc ca nu e f diferit de la o banca la alta Nu rulez sume mari Imi intra lunar 800 lei si vreau sa pot achita facturile fara sa mai stau la cozi Nu stiti ce comisioane sunt ,cat platesti pt ca sa ai Internet Bankingul asta ? se merita ? cand mi-am facut cardul acum vreo 1 an si ceva mi s-a oferit ocazia dar atunci nu aveam nevoie si seful meu mi-a bagat in cap ca nu se merita ca ma usca de bani Nu vad cum Cine ma lamureste si pe mine ,please ?

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri


Eu am internet banking de la ING. Platesc 3 lei taxa lunara si 2 lei comision pentru platile efectuate la alte banci. Nu stiu insa cum este la BT. Cred totusi ca cel mai sigur este sa intrebi la o sucursala, eventual sa ceri o lista de comisioane (mie mi-au dat cand am facut internet bankingul)




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Lillo, , aveam o intrebare pentru tine in mesajul anterior, dar se pare ca a scapat la "paste". Cum merge integrarea la gradi?

de Isabela si Irina (februarie 2010)

Uite aici, ca nu mai am putere sa scriu din nou, vezi ultimul post al meu http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156338&whichpage=6....
Multumesc de intrebare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Buna seara!

Si noi dormim in patut, nu a dormit nici o noapte cu noi, chiar cand alaptam. Dar asta pentru ca ne permite el, altfel, probabil nu aveam de ales A, si patutul nostru e gol golut, nu are decat paturica de invelit in el...

Raportam si noi eritem fesier (adica niste bubite mici si rosii pe bucute, right?) Ma gandesc ca fie este de la pere/prune date aproape zilnic, fie de la ultimele chestii introduse: vitel/cereale cu gluten/curcan. Ce sa fie oare? Nu stiu ce sa scot. ma bate gandul sa nu ii mai dau cereale cu gluten si sa ii dau doar mar vreo cateva zile, fara alt fruct.

BF, mi-a placut de tine cu bebeii care iau casa la picior Noi inca nu mergem nici de-a busilea, ce sa zic de mers adevarat. Dar incet-incet ajungem si acolo

Evyme, habar nu aveam de faza cu laptele gratuit... ca de obicei, obligatiile sunt clare, insa drepturile ti le afli doar daca ai noroc...

Iaurt - de Danone am auzit si eu numai de rau, asa ca nu as sfatui. Eu ii iau din Billa/Cora din acela bio (pahar verde - tot in germana scrie pe el). E 2.6 lei parca si e foarte bun, il mananca fara comentarii deosebite. Are si o consistenta diferita de Danone, de exemplu. De la aceeasi firma mai au si branzica dulce,m-ar tenta mai incolo, dupa ce terminam cu branza calcica.

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mie de la curcan mi-a facut urat,A. Si acum am trecut la piept de pui si e ok Nu le-ai introdus treptat ? un aliment nou la 3 zile ? asa iti poti da seam ala care iti face reactia urata

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri


Ba da, dar el a inceput sa faca eritemul cand nu avea nimic nou introdus!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Dulcineea, cu IB-ul: in general, indiferent de banca ofertanta, IB-ul are cateva avantaje: nu mai stai la coada in sucursala pentru diverse operatiuni; verifici de acasa daca au intrat banii pe cont din diverse surse (nu mai mergi la bancomat de nspe ori); toate platile de utilitati sunt mai ieftine decat prin casieria bancii (comisionul e cam jumatate decat cel de la casierie), sau chiar gratis daca respectivul furnizor are cont deschis la banca ta; poti face schimburi valutare/depozite, cam ce iti trece prin minte pe-acolo.

Evident ca sunt si dezavantaje, printre care cel mai demn de mentionat este securitatea: un acces electronic la conturile tale (ca e pe baza de token sau pe baza de certificat electronic) inseamna implicit riscul ca cineva "binevoitor" sa obtina prin diverse tehnici IT-iste accesul la conturile tale. Inclin sa cred ca la noi acest risc este inca mic, insa nu e de neglijat problema pe viitor.

Referitor strict la BT, parca imi aduc aminte ca cineva spunea ca este ingrozitor de complicat de utilizat, insa nu sunt sigura, mai intreb o data si revin. Foarte simple si user-friendly mi se par cele de la Unicredit si Alpha (si Citi).

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mersi mult de raspuns Mie imi intra banii de CIC si alocatia si asa am cardul,de BT As ramane acolo daca tot am cardul facut

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Dulcineea eu am BRD-Net. Eu sunt f multumita de acest serviciu.
Serviciul este gratuit pt persoane fizice.
Nu platesc nici un comision pt plata facturilor daca aceste facturi le pot plati si la bancomatul brd de pe card.
La cele pe care nu le pot plati la bancomat cu cardul este un comision de 2 lei pt fiecare factura.
Sper ca m-am facut inteleasa.
Nu stiu cum e la alte banci

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami

Mersi Ma gandeam eu ca pt persoane fizice nu are de ce sa fie comisioane mari,dar mai stii ?

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Mai pun o data intrebarea,sper sa nu deranjez Ma intereseaza Internet Bankingul Ma gandesc ca nu e f diferit de la o banca la alta Nu rulez sume mari Imi intra lunar 800 lei si vreau sa pot achita facturile fara sa mai stau la cozi Nu stiti ce comisioane sunt ,cat platesti pt ca sa ai Internet Bankingul asta ? se merita ? cand mi-am facut cardul acum vreo 1 an si ceva mi s-a oferit ocazia dar atunci nu aveam nevoie si seful meu mi-a bagat in cap ca nu se merita ca ma usca de bani Nu vad cum Cine ma lamureste si pe mine ,please ?

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri


Eu am internet banking de la ING. Platesc 3 lei taxa lunara si 2 lei comision pentru platile efectuate la alte banci. Nu stiu insa cum este la BT. Cred totusi ca cel mai sigur este sa intrebi la o sucursala, eventual sa ceri o lista de comisioane (mie mi-au dat cand am facut internet bankingul)




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Hmm Multumesc pt pont imi place sa merg la "razboi" cu lectiile facute Sa stiu si eu ce sa intreb ca altfel,degeaba

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Lillo, , aveam o intrebare pentru tine in mesajul anterior, dar se pare ca a scapat la "paste". Cum merge integrarea la gradi?

de Isabela si Irina (februarie 2010)

Uite aici, ca nu mai am putere sa scriu din nou, vezi ultimul post al meu http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156338&whichpage=6....
Multumesc de intrebare
Lillo,imi pare tare rau de ce se intampla cu gradi...


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Cuvintele au o putere mai mare decat bombele atomice, de aceea manuiti-le cu grija."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Buna seara!

Si noi dormim in patut, nu a dormit nici o noapte cu noi, chiar cand alaptam. Dar asta pentru ca ne permite el, altfel, probabil nu aveam de ales A, si patutul nostru e gol golut, nu are decat paturica de invelit in el...

Raportam si noi eritem fesier (adica niste bubite mici si rosii pe bucute, right?) Ma gandesc ca fie este de la pere/prune date aproape zilnic, fie de la ultimele chestii introduse: vitel/cereale cu gluten/curcan. Ce sa fie oare? Nu stiu ce sa scot. ma bate gandul sa nu ii mai dau cereale cu gluten si sa ii dau doar mar vreo cateva zile, fara alt fruct.

BF, mi-a placut de tine cu bebeii care iau casa la picior Noi inca nu mergem nici de-a busilea, ce sa zic de mers adevarat. Dar incet-incet ajungem si acolo

Evyme, habar nu aveam de faza cu laptele gratuit... ca de obicei, obligatiile sunt clare, insa drepturile ti le afli doar daca ai noroc...

Iaurt - de Danone am auzit si eu numai de rau, asa ca nu as sfatui. Eu ii iau din Billa/Cora din acela bio (pahar verde - tot in germana scrie pe el). E 2.6 lei parca si e foarte bun, il mananca fara comentarii deosebite. Are si o consistenta diferita de Danone, de exemplu. De la aceeasi firma mai au si branzica dulce,m-ar tenta mai incolo, dupa ce terminam cu branza calcica.

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mie de la curcan mi-a facut urat,A. Si acum am trecut la piept de pui si e ok Nu le-ai introdus treptat ? un aliment nou la 3 zile ? asa iti poti da seam ala care iti face reactia urata

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri


Ba da, dar el a inceput sa faca eritemul cand nu avea nimic nou introdus!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

ioi ! atunci poate fi de la fructe ca sunt mai acide

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Lillo, , aveam o intrebare pentru tine in mesajul anterior, dar se pare ca a scapat la "paste". Cum merge integrarea la gradi?

de Isabela si Irina (februarie 2010)

Uite aici, ca nu mai am putere sa scriu din nou, vezi ultimul post al meu http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156338&whichpage=6....
Multumesc de intrebare
Lillo,imi pare tare rau de ce se intampla cu gradi...


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Cuvintele au o putere mai mare decat bombele atomice, de aceea manuiti-le cu grija."



Subscriu.
Ai posibilitatea sa o duci la o alta gradi sau mai sta acasa?


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Evyme,sper sa rezolvati problema cu piciorusul lui Sebi
si eu sunt cam stresata ca A. isi tine degetele de la picioare stranse ca si cum ar apuca cu ele (sotul ii spune ca are inca reflexe de maimuta)Nu si le intinde decat rar Si in papucei le tine asa sper ca nu e pb Mergem la ortoped oricum pe 9 oct si vedem daca are ceva Sper ca nu !

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput