scoala Spectrum

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciel spune:

Buna ziua!
Cat se plateste prima rata la inscriere? Si cum este cu restul taxei,se plateste la o anumita perioada de timp,este o suma fixa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beckypuf spune:

PsichoMom, daca poti sa afli cum le cheama pe psihologa noua si pe directoare....iti multumesc anticipat.
Vreau intradevar o intalnire cu una dinte ele, dar la secretariat ma cam poarta cu vorba spre vara....

Ciel, eu am platit 100 eur inscriere+550 eur, care reprezinta prima rata.
A ramas ca in toamna platim manuale/uniforma/masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina1972 spune:

Draga Ciel, iata o parte din emailul primit azi:
"Stimati parinti,
Avem deosebita placere de a va anunta ca se pot face reinscrierile pentru anul scolar 2012-2013. Procedura de reinscriere este importanta pentru pastrarea locului copilului dumneavoastra.
In Consiliul de Administratie s-a hotarat ca taxa de scolarizare pentru anul scolar 2012/2013 sa nu se modifice, ramanand suma de 2350 euro/an. Insa, in cazul reinscrierilor, parintii pot beneficia de o reducere de 250 euro (pentru plata in patru rate), ramanand suma de 2100 euro, si de 355 euro (pentru plata integrala)ramanand suma de 1995 euro ,daca aceasta se face pana in data de 30 aprilie 2012. Reinscrierea implica semnarea contractului si plata primei rate si este posibila doar dupa achitarea restantelor (daca este cazul)

Data inscrierii
Taxa scolarizare
Prima rata
Mentiuni

Pana la 30.04.2012
2100 euro
550 euro
Prima rata trebuie platita la data semnarii contractului

Dupa 30.04.20.12
2350 euro
600 euro

In cazul fratilor inscrisi la scolile care apartin de Lumina- Institutii de Invatamant se va baneficia de reducere de 5% din taxa de scolarizare pentru fiecare copil.

Va asteptam!"
Noi o platim pe toaoa odata, sa scapam de grija....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Mda... si eu am primit asta!

Noi tocmai ce am platit saptamana asta pe tot anul. Am profitat de oferta.

Din pacate nu am apucat sa vorbesc cu doamna azi pentru a afla numele doamnei psiholog iar ieri nu au facut consiliere (aveau ultima ora si am sperat ca o prind pe doamna psiholog sa o intreb cum se poate sa se vada cineva cu ea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beckypuf spune:

Oricum eu astept un raspuns de la tine, iar apoi ma duc la scoala sa solicit o intalnire cu directoarea sau psiholoaga, pentru ca la telefon clar nu obtin nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina1972 spune:

Beckypuf,
Psiholoaga cea noua se numeste Carmen Mihalache, iar d-na directoe educational este Nina Ispas.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beckypuf spune:

Alina, multumesc pentru sprijin si informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Bravo Alina! Eu, spre rusinea mea inca nu am reusit sa alfu numele celor doua.

Succes Becky!

Eu tocmai ma pregatesc sa ma duc in parc sa vad ce fac copiii Astazi sunt in Parcul Titan si i-am primis lui Matei ca ma duc si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina1972 spune:

PsichoMom, daca ai fost in parc sa-mi spui si mie ce au facut, ca sa o "impresionez" pe fi'mea.... Inca mai crede ca eu stiu tot ce se intampla la scoala (aflu de la alti copii sau alte mamici)....
Cat despre numele aflate, am antenele mele, ca de ajuns la scoala....mai rarut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

In general in parc s-au jucat. I-au lasat efectiv sa zburde si tare le-a mai placut :)
Gunoi nu au strans ca nu au gasit.
Au jucat fotbal, au mazgalit cu creta, s-au catarat pe chestiile alea din locul de joaca... Oricum au stat cam putin ca nu au plecat foarte devreme din cauza frigului si mi se pare ca cei din clasa voastra au plecat in prima serie, cu primele bus-uri care au venit dupa ei... adica pe la 11:30.

Pe urma au mers la scoala, au mancat si dupa pranz s-au jucat de-a ambasadorii. Adica fiecare clasa reprezenta o tara si ceilalti puneau intrebari. Noi am fost Anglia Asta a fost in sala de sport.

Maine au activitati sportive si karaoke, dar Matei nu vrea sa cante

Mergi la inceput