Dulceturi si papanasi de 3 ani, sept-oct2007 (406)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina



Fiecare face "calculele" in propria-i ograda.



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Amin !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Azi am inceput si noi gradinita, dimineata a fost foarte bine, am ajuns, ne-am schimbat, intrat in sala, a cunoscut-o pe D-na, care i-a prezentat colegii si "imprejurimile", s-a asezat repede la masuta si a inceput sa se joace cu un baietel de parca nici nu existam, mi-am luat la revedere de la el mi-a spus pa si a strigat sa-i duc ceva bun cand merg sa-l iau, parea linistit si incantat, acum sa vedem la 4 cand merg dupa el...abia astept.
Acum sincer, ma asteptam sa planga, desi mi-a spus de acasa ca el este baiat mare si nu plange dupa mami(eu eram.....), chiar a intrebat unde sunt copilasii care plang dupa mami sa le spuna el ca nu-i lasa acolo....



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui cecilia L

Azi am inceput si noi gradinita, dimineata a fost foarte bine, am ajuns, ne-am schimbat, intrat in sala, a cunoscut-o pe D-na, care i-a prezentat colegii si "imprejurimile", s-a asezat repede la masuta si a inceput sa se joace cu un baietel de parca nici nu existam, mi-am luat la revedere de la el mi-a spus pa si a strigat sa-i duc ceva bun cand merg sa-l iau, parea linistit si incantat, acum sa vedem la 4 cand merg dupa el...abia astept.
Acum sincer, ma asteptam sa planga, desi mi-a spus de acasa ca el este baiat mare si nu plange dupa mami(eu eram.....), chiar a intrebat unde sunt copilasii care plang dupa mami sa le spuna el ca nu-i lasa acolo....



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)





Bravo Cristi!!!

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Yaia, pe la colturi toata lumea "face" sau "ar face"....dar, realitatea, exact cum spunea Mandarinuta, nimeni nu se solidarizeaza cu prof./doctori...etc, sa schimbe ceva.....stau ascunsi si asteapta sa fie totul bine, din pacate "nu ne asculta nimeni", practic "latram" si atat. Sanse de imbunatatire sunt minime, chiar se spune ca mai trimit bugetarii 5 zile in fara plata din noiembrie( dar sa nu stea acasa acele zile), crezi ca o sa mai stea prof la catedra sau doctorii in spital....iti spun eu ca da....sunt "lasi", prefera sa castige mai putin decat un somer, dar sa aiba un loc de munca....






Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Yaia acum ca ai citat-o pe Carpatina mi-am amintit ca a scris ceva de genul: Si asa emigram cu totii...ceea ce contrazice: sa nu ne vorbim tara de rau.

Eu am trait si aici si dincolo, faceam lectii despre Romania si o laudam oricui, in ultimii ani... mi-a trecut....




Erina.. chiar n-as zice ca afirmatiile mele se contrazic una pe alta... in viata te desparti si de oameni dragi, nu doar de cei langa care nu mai poti trai..

Emigrarea mea a fost una de conjunctura, nu mi-am dorit-o.. dar acum sunt bine aici unde sunt..


=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Sentimentul meu a fost ca se contraziceau!

Si chiar nu trebuie sa te explici!!!


Dar, sa lasam discutiile astea deoparte (scriu acum ca nu agreez deloc emoticonul acela cu grin...)


-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Si sa trecem la lucruri frumoase:


Nastere usoara draga Luy, intilnire magica, te asteptam cu vesti minunate!!!



-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Erina

Sanatate multa Olivia



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:


Nastere usoara Luy,mai este putin pana la intilnire cu Suri!!!







Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Luy!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Luy , nastere usoara! Abia asteptam sa o vedem pe Suri(si sa stim ce nume o sa aiba in realitate [:P] ) Refacere rapida si sanatate pt amandoua!!!

Crishtina cu Robert(09.09.2007)
& Nicole (18.11.2009)

Mergi la inceput