Pestisori... pestisori... (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Neatza!

Da sa zicem ca sunt in toane bune , dar un pic suparata pe mine ca nu stiu cum sa fac sa invat engleza mult mai bine , ca am ratat un job tocmai din cauza asta , ca era training 4 luni in Polonia si trebuia sa stii brici ..ceva ponturi, tipsuri, vreo injectie ceva care sa te determine sa ai curaj sa vb , sa iti intre in tartacuta

de dimineata am fost la recoltat analize , joi sunt gata si apoi ma programez si la tiroida .

din pacate Charlie nu am pe nimeni akolo ...

va pup si mai scrieti si voi ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Nu mai salut ca vad ca nu am pe cine .. asa ca ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza

Neatza!

Da sa zicem ca sunt in toane bune , dar un pic suparata pe mine ca nu stiu cum sa fac sa invat engleza mult mai bine , ca am ratat un job tocmai din cauza asta , ca era training 4 luni in Polonia si trebuia sa stii brici ..ceva ponturi, tipsuri, vreo injectie ceva care sa te determine sa ai curaj sa vb , sa iti intre in tartacuta

de dimineata am fost la recoltat analize , joi sunt gata si apoi ma programez si la tiroida .

din pacate Charlie nu am pe nimeni akolo ...

va pup si mai scrieti si voi ..

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"







Incerca sa citesti o carte in engleza . Si intra pe un chat cu vorbitori de limba engleza. Exista si un curs care te ajute sa inveti, acasa. E compus dintr-o carte si 4 cd-uri. iti trebuie microfon si sa instalezi programul. cartea se numeste "learn to speak". Cand ai timp ne intalnim si iti dau eu cartea cu cd-urile.
Ai vazut vreodata un strain care vorbeste romaneste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:




[/quote]

Ai vazut vreodata un strain care vorbeste romaneste?
[/quote]
Da eu am auzit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Charlie spune:


Si eu ma auzit un strain vorbint romaneste... sunt chiar haiosi..

Sunt full.. Lucrurile se aglomereaza. Dar inca sunt pe val.

Dany musai sa faci ceva cu engleza aia. Vorba lui baby se poate invata si acasica.. cel putin la inceput si poate cu putin ajutot pentru partea de comunicare cu un prieten. Eu zic ca cateva luni te pot aduce la un nivel utilizabil. Multa bafta.

Va pup. Cad lata de somn.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Toata lumea a auzit straini vorbind romaneste, asta e clar. Eu ma refeream la faptul ca vorbesc prost , dar asta nu ii impiedica sa vorbeasca si nici pe noi sa ii intelegem. Important este ca au curaj sa vorbeasca, asa prost, si numai asa vor invata sa vorbeasca mai bine.
Noua ne este frica sa vorbim , daca facem greseli, daca rad de noi........lor nu
Si de fapt noi suntem aia care radem ca vorbesc ei mai prost dar pe ei ii doare in basca. Asa ca sa ne luam basti si sa vorbim in engleza......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna !

Exact asta este si la mine teama ca nu pronunt corect sau sa rada altii ...desi este asa cum zice Baby important este sa perseverezi sa vb si sa nu iti pese cat e de corect sau nu ( deocamdata) ...eh, am sa invat eu si engleza si alta limba ca cica in astre e scris ca trebuia sa fac limbi straine sau psihologie .. deci o sa lipeasca ...

in rest nik nou ..

Charlie , chiar ca esti pe ultiam suta de metri .. da-i ianinte cu tupeu!

Baby poate ne vedem sapt . viitoare .Ai vb . cu Nicoll ? O sa sun si eu diseara sau maine .

Restul fetelor ? Hai mai treceti si prin baltuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

am intrat sa sciu doua randuri, sa dau un semn de viata

Cu trebi... parca am si mai putin timp de cand merg la gradi
O parte din timp il pierd dimneata cu imbracat, plecat la gradi, schimbat... adica fo 2 ore... apoi dupa-amiaza cand se repeta oepratiunea in sens invers... si daca tac'su e acasa si e si frumos pe afara... mai intram in casa la ora 8-9 seara... Practic timp pentru ce am de lucru si pentru diverse drumuri... am de la ora 9-10 dim. la ora 16-17 maxim Si parca tot nu ajunge...
Apoi seara mancat, baie, calcat tzoale de gradi... la 11 pic de somn ... cred ca as putea adormi si pe scaun in fund



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

va doresc un we super fain fetelor

si eu sunt super aglomerata , parca s-a condensat timpul .... iar am inceput scoala cu toate cele , dansul , trebuie sa vad si ceva ore de engleza, germana, franceza

vad ca va intalniti beti un ceai si pentru mine si astept pozici cu voi la intalneala

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza

Buna !

Exact asta este si la mine teama ca nu pronunt corect sau sa rada altii ...desi este asa cum zice Baby important este sa perseverezi sa vb si sa nu iti pese cat e de corect sau nu ( deocamdata) ...eh, am sa invat eu si engleza si alta limba ca cica in astre e scris ca trebuia sa fac limbi straine sau psihologie .. deci o sa lipeasca ...

in rest nik nou ..

Charlie , chiar ca esti pe ultiam suta de metri .. da-i ianinte cu tupeu!

Baby poate ne vedem sapt . viitoare .Ai vb . cu Nicoll ? O sa sun si eu diseara sau maine .

Restul fetelor ? Hai mai treceti si prin baltuta!

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"







ne vedem , sigur. Cand poti ma suni.
Am vorbit cu Nicoll . E bine. E ocupata cu serviciul si seara e franta, nu mai reuseste sa mai intre pe net.

Mergi la inceput