gabriela vranceanu firea pandele

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Foarte bine ca si-a refacut viata ! Ce era sa faca ? Daca se intampla invers si sotul ei se recasatorea dupa 2 luni, era mai OK? De ce o femeie trebuie sa sufere asa de ochii lumii ?
A stat crestineste langa sotul ei cat a fost bolnav, a respectat juramantul "pana moartea ne v-a desparti", a tinut doliu in memoria sotului sau timp de 9 luni si acum a simtit ca poate merge mai departe, de a trece intr-o alta etapa a vietii ei.
Este tanara , are 38 -39 de ani si de ce sa se ascunda doar de gura lumii.
Chestii de astea : "ca vai de mine, nu a trecut anul de cand si-a ingropat sotul si s-a maritat , si a dansat si s-a pupat cu foc, ca eu nu stiu ce as face daca s-ar intampla la mine asa ceva,..." sunt simple vaicareli si batut cu pumnul in piept. Mai degraba sa ne rugam la D-zeu sa nu trecem prin asemenea evenimente nedorite.

Scorpie sau nu, nu avem de unde sti decat daca am cunoaste-o personal, pana atunci sunt doar supozitii ale unor persoane care catalogand asa o persona sunt mai scorpii decat cred ele.
Eu consider ca au avut ambii foarte mult bun simt ca ai iesit in public si au clarificat lucrurile, ca au spus ca isi doresc liniste acum din partea presei. Au fost mai mult decat decenti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Subscriu in totalitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui delsim

Subscriu in totalitate!

Delia

"Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer


si eu!

petra, ai scris exact lucrurile la care m-am gandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Mie personal madam Firea nu-mi place; mi se pare un fel de MBadea cu fusta, adica latra la comanda lui Felix si face sluj si aport cand ii comanda boss-ul. Iar arama si-a dat-o pe fata cand cu scandalul in direct cu boureanu, unde ii lipseau doar manile in sold, ca in rest s-a comportat ca ultima tzoapa.

Ce face ea in viata privata mi-e chiar egal, e vaduva deci n-are a da socoteala unora sau altora. Doar ca, in contextul de fata, gura lumii poate comenta ca aluziile lui boureanu la un oaresce amant nu erau chiar fum fara foc.

In fine, pana la urma subiectul nu merita atata tam-tam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

ellej, avem aceeasi parere !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:


Da, pentru multi este antipatica, dar asta este imaginea ei publica.Ca face ce spune Felix sau Camelia Voiculescu este la fel cum fiecare face ce zice seful la servici. Care se pune de-a latul in relatia cu seful. De acolo isi castiga banii, acolo ii place ce face si asta este.
Pe subiect se discuta ca vai de mine nu are anul de cand i-a murit sotul , s-a maritat si vai ce mai dansa acolo!. Asta este conceptia romaneasca ca daca ai un asemenea necaz in viata trebuie sa-ti pui cenusa in cap ca vaduva fiind viata ta s-a oprit undeva la despartirea finala . Ca este madam Firea sau Popeasca multi gandesc asa.In scandalul cu Boureanu si ala este un jegos atata timp cat isi permite sa jigneasca o femeie pe un post de tv., apropourile la presupusul amant au fost o cale urata sa o jigneasca in public, pentru ca nu a venit cu nici o poza, nici o dovada.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui petra


Da, pentru multi este antipatica, dar asta este imaginea ei publica.Ca face ce spune Felix sau Camelia Voiculescu este la fel cum fiecare face ce zice seful la servici. Care se pune de-a latul in relatia cu seful. De acolo isi castiga banii, acolo ii place ce face si asta este.
Pe subiect se discuta ca vai de mine nu are anul de cand i-a murit sotul , s-a maritat si vai ce mai dansa acolo!. Asta este conceptia romaneasca ca daca ai un asemenea necaz in viata trebuie sa-ti pui cenusa in cap ca vaduva fiind viata ta s-a oprit undeva la despartirea finala . Ca este madam Firea sau Popeasca multi gandesc asa.In scandalul cu Boureanu si ala este un jegos atata timp cat isi permite sa jigneasca o femeie pe un post de tv., apropourile la presupusul amant au fost o cale urata sa o jigneasca in public, pentru ca nu a venit cu nici o poza, nici o dovada.


La toti numai bine!


Dar ea se pretinde impartiala, ca si MB, nu spune "mananc si eu o paine si face ce mi se spune". Eu o vad la fel de jegoasa ca si boureanu (epitetul iti apartine).

Cred ca maritisul asta grabit a fost o greseala de imagine. Putea avea o relatie discreta pe care s-o oficializeze in 2-3 ani, nu se se repeada ca fata mare la maritat. Asa, da apa la moara barfelor (btw, asta e sub-sectiunea barfe a forumului, nu sufletul credintei) si isi da peste cap piaru'

Intrebare off topic: daca nu ma insel madam pandele l-a jignit prima pe boureanu, in direct la tv. E mai grav ca un barbat sa jigneasca o femeie sau e la fel de grav ? Dilema zilei:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns websoftro spune:

Putea macar sa astepte sa treaca un an si apoi sa se casatoreasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

da, asa este, putea sa mai astepte.
Chiar vorbeam cu colegele de birou si sant de aceeiasi parere
Iar despre el... no comment... a ales pana a cules

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Da, d-na Firea l-a jignit prima pe d-nul Boureanu. Este discutia pe youtube. Prima data l-a intrebat ea pe el daca a mancat ceva stricat inainte de emisiune, apoi el a zis de amant si ea l-a mai intrebat daca are cumva febra, nu mai stiu daca inainte sau dupa chestia cu amantul. Oricum, intre timp au dat-o la pace, scria undeva ca d-nul Boureanu a felicitat-o acum, cu ocazia maritisului.

Cat despre maritis, am ascultat un interviu cu ei 2, pe click parca, si lucrurile stau asa: ea ar fi vrut sa astepte sa treaca anul, dar el nu, iar faptul ca ea a fost de acord a insemnat pentru el o mare dovada de iubire.

Foarte bine ca s-au casatorit, e treaba lor cand au ales momentul, n-am nici o problema cu asta si le urez sa fie fericiti pana la adanci batraneti!

Mergi la inceput