Condica salajencelor ( 110 )

Condica salajencelor ( 110 ) | Autor: dianaiulie2009

Link direct la acest mesaj

Va astept la povesti acuma ca tot se termina vara si vom sta mai mult prin casa ...

MAMICI CU 1 BB

Elutaf- mami de

for2nity- mami de

diplodocus- mami de

giulia_71 - mami de

mihaela_specht - mami de

olim - mami de

felicity05 - mami de

dianalaura-mami de nazdravan

DarkBendis - mami de

livya - mami de

Tania - mami de



MAMICIcu 2 BB-ici


silvana_salajan - mami de si mic si scumpic

mihaela_s - mami de si

babymom75 - mami de si

diana_iulie2009 - mami de

carmenardelean - mami de si

bimilit - mami de si

claudiasabou- mami de si



In asteptarea lui


BlueEyes

piticutz

mikiriki


In asteptarea lui 2

MARIA



Prietene

aileene


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Incep eu noul capitol prin a va invita la povesti de toate cele si prin a va spune ca maine suntem nasi de botez si i-am facut finutei noastre o surpriza si anume i-am pregatit sala cu baloane cu heliu, am vorbit cu o firma care se ocupa cu amenajari de sala si va imbraca scaunele cu roz, baloanenele vor fi tot roz, copilashii vor avea fiecare cate un balon cu bat , off course, tot roz ... sper sa fie frumos . O sa fac poze pe care le voi pune pe FB .

Acum va tzuc si va doresc noapte buna, somn usor si vise placute !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

'neatza! Azi dau eu cafelutza daca am cui...daca nu, o beau singura pana scriu doua-trei randuri...

adriana sa va traiasca finuta! Cum a fost la botez? Tot nu ai zis ce surprize ti-au facut fetele de ziua ta...

Eu azi sunt acasa, invat. Am terminat azi noapte tarziu lucrarea pentru saptamana viitoare, mai am de facut prezentarea in pp. Am lucrat impreuna cu o alta tipa, eu am terminat si finisat insa. Maine si poimaine am practica, apoi trebuie sa scriu si despre asta o pagina care trebuie prezentat in fata colegilor saptamana viitoare. Ma cam enerveaza pe mine vorbitul asta in public, sper sa ma descurc.
Saptamana viitoare sunt toata saptamana la Kalmar, mama a plecat aseara si azi sper sa ajunga cu bine in Cj...zboara Stockholm-Budapesta-Cluj. Ramane Ovi cu fetele 5 zile, am emotii si pentru asta...sper sa se descurce.

In rest vad ca nu mai scrie nimeni...asta e, ma consolez si eu, ce sa fac.... Probabil ca nu voi mai scrie degraba, in ritmul asta...

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Salut fetelor!
Ca veni vorba de scris, sincer.eu mai deschid DC, mai citesc din umbra...dar de scris, nu scriu ca mi se pare ca nu am ce scrie...sunt tot pe acasa, Stefan a inceput caminul, grupa mica reloaded....dar in rest...tot cam aceleasi lucruri...in august septembrie am fost chefuitori de meserie, ca din 15 aug pana pe 4 sept am avut in fiecare saptamana ori nunta ori botez, apoi acum sambata iar la nunta...astea sunt evenimentele noi din viata noastra, in rest aceeasi monotonie, nimic interesant...

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:



ELVIRA !!!

Sa ai parte numai de bucurii, fericire si multa sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Mihaela, multumim de cafelutza.
Sper ca a ajuns cu bine mama ta la Cluj.
Drum bun spre Kalmar si stai linistita ca se vor descurca ai tai , chiar foarte bine. Ai sa vezi ce surprinsa vei fi cand te vei intoarce acasa si vei vedea ce bine s-au descurcat
De ziua mea Dea mi-a cumparat o felciitare in care a scris exact ce a simtit ea. Paula s-a prezentat cu trandafiri ... stia ca-mi plac. In schimb , colegu m-a dat gata ... pe la amiza soseste un curier de la o florarie cu un buchet imens de trandafiri si cu un plic. Intamplarea face k acel curier este o cunostiinta de-a mea si eu ma tot uitam la ea surprinsa, ea la mine si tot zicea : " nu e din partea mea, nu te uita asa la mine, ai aici un plic de la cine ti-a trimis buchetul " ... si ma tot intreba " da iti palce ? " ... k mai apoi sa aflu k , de fapt, colegu a pus-o in garda ca sunt mai mofturoasa si ca daca vin acasa si ii spun ca nu-mi place ce buchet mi-a facut sau sa-i spun ca mi-ar fi placut asa sau asa ... ma rog .... ii spuse tipei ca-si pierde clientela
I-a spus ca sa faca cum stie ea , dar buchetul de la colegu trebuie sa fie cel mai frumos din cate voi primi in ziua aceea
Si asa a si fost .... o sa pun poze pe facebook, cel mai probabil maine .
Apoi, seara am avut niste musafiri, 2 prietene ale mele care vin in fiecare an , indiferent de vreme si mai spre seara vecinii de palier.

La botez a fost frumos, chiar daca a plouat intr-una. Ne-am distrat, am dansat, copiii s-au simtit bine si ei deoarece au avut un clovn care s-a ocupat de ei si asa nu au stat tot timpul pe capul nostru .

Diana, nu mai lucrezi nicaieri ? Cum s-a acomodat Stefan cu noua grupa de la camin ? Mai poti intra sa ne scri ce nazbatii mai face, ce mai zice ... pentru destindere ...
Acuma fiecare stie ce si cum, dar eu o sa mai intru pe la voi si o sa va mai scriu cate una-alta, daca ziceti k oricum cititi din umbra. Poate-poate mai scrieti si voi 2-3 randuri acolo ...

Va tzuc ... fug sa o ascult pe Dea la biologie si geografie k am inceput clasa a 5 a si e altfel decat pana acuma !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Elvira! Sa ai parte doar de impliniri, fericire, sanatate! Fetili viu si io la raport da nu stiu cand ca ma chinuie Alex de numa. Numai el are voie la calculator, mai nou il butoneaza de numa numa.Miha nu am inceput inca serviciul, abia dupa ce praslea va implini 2 ani voi merge la job. O sa imi ajunga pana la pensie, precis si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

A, Adriana era sa uit: super surprize!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Elvira, "la multi ani" cu intarziere!
Hai sa va spun ce perluta mi-a zis Stefan mai devreme:
dupa ce a mancat, l-am dus la baie sa se spele pe maini si pe fata. S-a spalat, si apoi mi-a spus: "Mami, cand o sa cresc mare si o sa fiu si eu mamica, o sa ii duc si eu pe copii sa ii ajut sa se spele" Asa dulce a fost..cand o sa fie si el mamica

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Citat:


Sa ai parte doar de impliniri, fericire, sanatate!

Fetili viu si io la raport da nu stiu cand ca ma chinuie Alex de numa. Numai el are voie la calculator, mai nou il butoneaza de numa numa.




... are cu cine semana ... la butonat , ma refer, off course ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

La multi ani Tudor! Bia sa va traiasca feciorul si sa va aduca numai bucurii! Fetelor va poftesc la o cafea.

Mergi la inceput