Pufi iubiti de 2010 - Casa de piatra micki!(137)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!

Noi cu treburi prin gospodarie .
Neaparat sa urez si aici pt miki:
Casa de piatra! Sa fiti mereu fericiti asa cum sunteti acum si sa va iubiti la fel de mult ca acum si peste 50 de ani! Kiti sa ai grija de mami, sa o dansezi toata noaptea!

LML Miruna! Sa cresti mare, sa o bucuri pe mami!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

HAIRCUT, pecu sunt taxele postale, de transport.
eu am luat cate ceva de pe bazar, sunt multumita ca banii au ajuns la "ajutor umanitar", dar hainutzele nu-s toate asa de ok cum par in poza. cam fifty-fifty.

IOANAFOTA, eu i-am dat orez fiert, blenduit cu legume si carne (pilaful, adik) sau cu fructe fierte/gem fara zahar.

LOREX, mai e o zi si te ajungem din urma, ca de 3 zile ma gandesc sa iti zic: bobitza e precoce ca e trasatura de familie, aveati la album data de 19 septembrie inca de pe 16. grabitzi, dom'le, grabitzi
bafta cu kineto, sa te faci "dreapta"

LILLO, muciosu' dintzos. ooof, abia astept sa vorbeasca, sa stiu clar ce o doare, macar sa bag nurofen si nu mancare, sau invers. desi acum e asa de usor sa bag tzatza la...orice

XELA pentru somonul ala. cum a fost? nu am sofran in casa, deci am savurat virtual, ca nici timp/chef nu am avut de gatit. insa ne-am destrabalat si noi de ziua noastra la restaurant cu piept de ratza cu sos de cafea, muschi de vita argentiniana cu ficat de gasca )din care a papat si ema), tot felul de nebunii, incheiat cu un dolce di latte de mi s-a incleshtat gura cat era de dulce. asta in timp ce Ana se destrabala la piscina cu cine stie ce, pregatindu-ne "surpriza zilei". "you cannot eat a cake and have it", vorba englezului

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna dimineata,

Multumesc de coffee ale1212xa
Micki ...o zi superba sa ai,o casnicie eterna incununata numai de impliniri si iubire....am pus un motto despre casnicie,iubire(asa ca un dar de nunta) pt aceasta zi


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Soarele aduce un nou inceput
Pe care luna il tine in intuneric
Ca in cer, asa si pe pamant
Caci nu exista pe lume vraja mai frumoasa
Decat doi oameni UNITI prin DRAGOSTE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

LML Mirunica....sa cresti mare,sanatoasa si frumoasa....


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Soarele aduce un nou inceput
Pe care luna il tine in intuneric
Ca in cer, asa si pe pamant
Caci nu exista pe lume vraja mai frumoasa
Decat doi oameni UNITI prin DRAGOSTE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Cris.d,ma bucur ca Ana e bine....

Noi azi avem carnaval,se anunta o defilare de regine,printese,micki si minni,donald...etc....sunt curioasa daca e chiar asa....


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Soarele aduce un nou inceput
Pe care luna il tine in intuneric
Ca in cer, asa si pe pamant
Caci nu exista pe lume vraja mai frumoasa
Decat doi oameni UNITI prin DRAGOSTE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

lorex

cris.d Sper ca a trecut acum si e bine fata...shtiu ca-s pacatoase rau enetrocolitele astea...nepotzeii mei fac cateva pe an

ioana Orezul il fierbi dupa ce il faci praf la rashnitza? Doar nu-l dai crud... Daca vrei musai orez fulgi, poti lua varianta cu vanilie de la Milupa, nu e indulcit si-l poti folosi ca adaos si la alte mancaruri. Eu prefer orezul integral fiert o ora si pasat cu blenderul.

miremia Cat ai fiert la magiun? Shtiu ca ai zis ca fiecare face cum ii place...da' eu nu shtiu cum imi place... E prima data cand vreau sa fac. Rar cand am mai facut dulceatza foloseam gelfix...pe vremea aia nu-mi pasa de E-uri...

din 09.12.2009 mami de gemanutze

AMR 2 (+11)



pai depinde de cantitate...se fierbe ceva...( la foc mic cred ca 7 kile au fiert in 4-5 ore)pana scade si se face culoarea...si e mai vartos...( asta daca vrei sa tina pe iarna...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Lansez o noua intrebare: voi cum curatzati guritza lu' bb? Dar dintzii?

Eu pana pe la vreo 6-7 luni mai faceam toaleta cu glicerina dar m-am lasat...iar acum nu clatesc decat cu ceaiul pe care-l beau. Nici macar nu le dau ceai dupa fiecare masa... Shtiu ca mai buna ar fi apa, dar pana o vor accepta...Dintzi inca nu avem ieshiti complet...

din 09.12.2009 mami de gemanutze

AMR 2 (+11)



da cand era mai mic avea limba alba si-l curatam cu glicerina....de un timp e ok...dinti nu are asa ca se clateste cu lapte de la tt...ca apa sau ceai nu vrea

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Buna dimi.

Larisel comisionul acela e contestat de sute de clienti. Totusi banca doreste sa-pastreze in aceasta forma chiar daca trebuie sa mearga in instanta. Si va merge sigur. Daca va pierde se va conforma pt toate creditele inclusiv pt contractele acceptate. Deci nu trebuie sa dai bani pe avocati. Paca vrei mai multe detalii iti scriu pm.

Lorex bafta cu gimnastica. Sa te tii tare. Cand veniti in bucuresti? Sa vedem bobitza umblatoare.

Nu stiu daca sa-l pun pe tudor in premergator sau nu. Vrea sa se ridice in picioare din orice pozitie. In patutz s-a ridicat aseara in genunchi. Poate daca avea salteaua jos se ridica in picioare. In 4 labe nu vrea neam.

Aseara am spus sunete noi: a iesit kinki

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza si de la noi...la amiaza

simpli motto-ul de azi e cu dedicatie pt miki...:)

deci..io o iau pe aratura....pe langa faptul ca m-am culcat la 2...jiji m-a term..cred ca s-a trez din juma in juma de ora poate chiar sfert...urla...ce jucarii..ce mangaiat...nik...
acu doarme...deh e obo, omul...dinti..nu vad nicio miscare prin gura...asa ca..rabdacol

n-am chef de nik,,..da de nik...

poate merg cu familionul in IOR mai incolo...

sa aveti un we superb....( ce zi frumu are miki la nunta...)

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Lansez si eu o intrebare:
Stiti se poate face vaccin antigripal la bebe? Si daca da chiar o fi bine? Vine frigul acum si perioada de vaccinari. Ma sperie gandul sa faca o gripa asa mic dar nici doar in casa nu poti sa-l tin cand va veni valul.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput