Prietene la bine si la greu - 52

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

LYLY, de la Reghin il iau ca au sediu si aici...uite chiar acum imbracam maimutelul acaparator si muscator...care, by the way ma musca in momentul asta de picior...hai ca va lasd ca am de mers o bucata buna pana ajung la sediul lor!Pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Floricik bafta la cumparaturi! Mie imi pare din ce in ce mai greu sa ma hotarasc ce sa-i cumpar copilului (cred ca si de la oboseala mi se trage) si uite asa trece timpul si constat ca de multe lucruri nici nu are nevoie mama denaturata ce sunt...
Sa ne arati poze cu bretonelul

Raluci cand vii in parc cu prima ocazie, iau rolele cu mine sa ne dam, bine?
Ce face canalul buclucas? e tot ala? sper ca a cedat

Ralu_seby welcome back. Ce mare e Mateiul!

Many nu cumva o fi vreo faza la Vladut? ma intreb si eu, ca vad ca tot au diverse chestii pe care le fac cateva zile, apoi trec la altele si toooot asa. Poate ar merge niste muls in perioada asta ca sa mentii lactatia?

Lumi [grup astept cu nerabdare sa vii cu vesti bune de la doctor. Pupam pisicoasa si pe mamica ei ingrijorata

Dozz pupam Ana portocalie , dar fara ham si zambareata foc!

Lavi am fugit la somn, dar tot dupa 5 dimineata am adormit. La 8 m-am trezit singura (copilul inca dormea), asa ca am ajuns sa cred ca sunt ca magarul lui Nastratin Hogea....

Licurici asa dezlantuit a umblat si Iulian ieri toata casa, ocazie cu care m-am ingrozit de cate lucruri trebuie sa strang din calea lui... Iti suna cunoscut?

Lylyana iti ofer o perfuzie cu cofeina in stare pura, te bagi?



Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

inca o strigare scurta la fetele care chiar nu au mai aparut de mult de tot:

Mihamora, Lalu, Biara, Lauradi, Cristinica, Doris, Mariaandreai, Monica, Crissa....

Dankutza ce faci? ce face Cezara?

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Si continui eu catalogul cu Smara, ce faceti? ati trecut de faza grea cu varsaturi? ce face piticul? alaptezi?Sper ca sunteti bine!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Suntem printe voi,dar nu reusesc sa scriuuu...Monis-(intrebai de mine intr-o postare de acum cateva zile)-mda,ai dreptate...a cam luat-o Andreiu' la piciorus si nu va mai ajungem din urmaSuntem binisor(a racit piciul ieri si noaptea trecuta s-a chinuit saracutul sa doarma si sa suga dar nu prea reusea,am bagat ser la greu..Panadol,asta e....ne facem noi mari) In rest e un mare plimbaret,mergem de o manuta prin parc , ne jucam si interactioma cu alti copilasi, mi se pare ca traiesc cea mai frumoasa perioada din vata meaAsa ca azi, de ziua mea, puiul meu e miorlait si mucios dar nu-i nimic...trecem noi si peste asta iar eu imi voi aminti clar de ziua cand am schimbat prefixul Treziri noaptea? fara numar ...tzitzi rules..nu-i bai, m-am obisnuitVa pup pe toateCea mai fericita mamica de Andrei Nicolas (21.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

'neata!
O noapte mai buna pentru noi (adica, vreo 4-5 treziri in total). Acum doarme, dupa ce se trezeste dam o tura afara (la noi se anunta ploi dupa-amiaza, asa ca profitam cat putem).
Eu le inteleg perfect pe fetele cu alaptatul, pentru toate. In aceeasi situatie sunt si eu (de multe ori ma simt epuizata si stoarsa). Eu nu ma gandesc inca la intarcat (nu-mi place cuvantul asta). In primul rand ma gandesc la "legatura" dintre mine si Laura, si apoi la faptul ca ea nu prea mananca mare lucru. Laptele praf este si scump... Lasa, ca somnul o sa-l recuperez eu candva, peste cativa ani...



Adriana de Laura (08.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

Cory


Adriana de Laura (08.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Cory

Dar si fulgusorilor sarbatoriti azi le urez

Noi o sa disparem pana duminica- luni, nu stiu exact si nu iau laptopul cu mine, il las la doctor, am primit altul si il las sa transfere fisierele, asa ca de auzit poate daca este loc la laptopul lui tati.
Va pup si va urez w-e placut si cu mult soare.


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

neatza si de la noi

Cuscri te pup, Sabina e putin mai bine, nu mai tuseste, nu-i mai curg ochisorii, in schimb mai are mucisori si toarce ca o pisicuta (asa se aude din pieptul ei)...dupa cum stii, avem un program mai incarcat zilele astea, dar se termina in seara asta ... poznasii mici ce fac? hai mai pui si tu o poza sa-l vad pe ginerica? asa mi-e de dor de el...va pup cu drag

Monis deci asa...acolo trebuie sa citim si sa admiram ce face Iuli toata ziua, cam zgarcita cu detalii de genul ala esti aici pe forum ...mi-a facut placere sa ma delectez cu Santiago cel explorator

Cory multa sanatate, fericire si numai impliniri iti doresc...cred ca din greseala te-au sarit fetele in listuta cu sarbatoriti...sunt sigura ca se remediaza imediat...La multi ani draguta

revin...

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

La multi ani, Cory! Sa fii fericita, si muuulti muuulti ani fericiti cu piciul si tati! Vaz ca schimbi si prefixul deci de doo ori

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput