Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

neata, fetelorrrr!!!!!

noi am cam chiulit in ultimul timp pt ca am fost in pregatiri cu botezul printesei noastre.

duminica ne-am botezat scumpetea mica, asa ca anunt cu mare fast ca avem o MICUTA CRESTINA acum.

totul a fost cum am visat...micutza mea a fost ffff cuminte nu a plans mai deloc....a plans decat 3-5 min inainte de a incepe slujba, dar dupa absolut deloc.
are mama o fetita cuminte, frumoasa si desteapta
dupa increstinare am fost la masa intr-un loc splendid unde tati ne-a facut o mare surpriza....a aruncat artificii pe cer pt printesa lui dulce

cam atat....in mare, totul a iesit superb

sper ca sunteti cu totii bine...eu inca nu am reusit sa recuperez tot ce a-ti scris, pt ca au fost si parintii mei aici , asa ca am tinut-o numai in plimbari si nu am mai avut timp de internet.



va pun cateva pozici sa vedeti printesa mea crestina...

http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?savedsettings=4995389748#photo4995389748





va pupicimmm

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Miria am inteles. Mersi de lamuriri. Eu ma gandeam sa le dizolv si sa i le dau cu biberonul (ziua i le dau cu lingurita aia mica de silicon). Am fost si la Remedio...tot nu au vrut nici ei sa ma ajute.

Ma enerveaza ca nu am reusit sa gasesc pe nici un site din Romania, ca sa pot comanda. Asta e....ma descurc eu si asa
Castelana, draga de tine, .....desi nu te cunosc, ma doare sufletul cand imi amintesc de tragedia voastra. Ma bucur, totusi, ca ai scris ca o visezi pe mama ta frumoasa si vesela si mereu aproape de voi. Macar asa iti mai alini cat de cat dorul

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

CASTELANA - As vrea sa fiu mai calma. De fapt, daca m-ai vedea nu ti-ai da seama ce zace in mine. Sunt mamica controlului, dar le am si eu adunate, iar fii-mea stie cand sa speculeze momentele de parca a facut cursuri. Ca sa o pot convinge, cand chiar nu mai intelege altfel, ma mai si rastesc. Nu ramanem niciodata suparate, mai ales ca de multe ori am impresia ca-mi testeaza toleranta si realizeaza pana unde poate ajunge cu mine.

Vreau si capuccino, dar in al meu sa scuipi niste cofeina ca altfel iti dorm pe masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

buna dimineata si de la noi, incercam sa ne intram in ritm sa fim din nou alaturi de voi.

am lipsit motivat, am fost cu toata trupa la OCNE la salina, ca la noi nu se mai poate trebuie sa facem ceva ca toata vara au fost raciti si acum ca am inceput si gradinita vai si amar o sa fie dar poate reusim ceva cu salina, am zis ca o sa ne mai ducem de cateva ori pana vine iarna.

am vazut si eu pozici cu MAYA la botez, o scumpica mica si frumusica si cred ca este si cumintica.
am vazut o familie fericita si o mamica topita dupe printesa ei.

MIRIA la voi unde sunt pozele? scuze dar sunt un pic cam aeriana pana reusesc sa citesc tot.
sanatate multa lui DAMI si tie mami nervi tari si rabdare multa.

CASTELANA ce dragut ca pana la urma ajungi mai aproape de casa.

pe noi ne tot chinuie dar nu vrea domnule sa iasa niciun dinte, se vad jos amandoi, baleste de nu mai poate, ar manca orice prinde dar nu sparg nici de nebuni.

ma duc sa pun supica la foc, si revin.
va pup si sa aveti o zi placuta si linistita.
sper sa nu aveti probleme cu dintucul care da sa iasa.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ASTERO - Felicitari micutei crestine!

Foarte frumoase pozele si voi ati fost cele mai frumoase. Locul ales a fost minunat si el.

Ai toate motivele sa fi fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Alina mai am putin si lesin de ciuda!!!! Botez afara in aer liber..pe malul marii.... Tu arati ca un manechin, iar micuta Asteropi cu coronita aia de flori..e un adevarat ingeras!! Pot sa cred ca a fost un botez de vis! Sa va fie de bine crestinarea!

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

STEFIMIC - Eu am pozele la semnatura. Daca nu le vezi, zi-mi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna, fetele!
Am reusit s-o culc pe Justina in carut. ( sper azi sa terminam cu soba) Asa ma chinui s-o adorm in carut, in patutul ei adormea si singura.
Ioana e la gradinita, culmea e ca se trezeste singura ( 7:30) dar si seara se culca dvm (19:30-20).
Ieri am iesit cu ea s-o dau in leagan si nu era nici un copil.. A vazut usa de la gradi si vroia sa intre.. Asa de mult ii place., numai dimineata cand o duc si ies striga dupa mine, dar dupa aia se ' i-a' cu jucarii si uita. Sper, azi sa nu se m scape pe ea, ieri s-a intamplat, dar ii las schimburi si o schimba.

Asa, sa revin la iepurasi: La multe lunite si anisori , sarbatoritilor de azi: Alexandru , Vlad Alexandru si Alex Cristian!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui briza_marii

Castelana, draga de tine, .....desi nu te cunosc, ma doare sufletul cand imi amintesc de tragedia voastra. Ma bucur, totusi, ca ai scris ca o visezi pe mama ta frumoasa si vesela si mereu aproape de voi. Macar asa iti mai alini cat de cat dorul

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)




asta-i viata!
Multumesc lui Dumnezeu pentru tzutz mic si tzutz mare, ei m-au ajutat enorm!
Scuze ca mai pomenesc de mama, dar imi este uneori greu, imi este si dor de ea...dar pentru puiul meu ma tin tare, asa i-ar fi placut si ei de mine.
Mama era o tipa foarte faina, cocheta (vesnic parfumata), frumoasa nativ, volubila, glumea si radea mereu.
De paste imi amintesc ca mi-a zis un banc inainte sa plec la spital:
"cum ii plac lui Bula ouale? mangaiate!"
vorba Roxanei: mama e numai una!

castelana fericita mami de Cezar
luni 5 aprilie 2010 am deschis ouletul nostru de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

BRIZA - In ce sector stai tu? Asta ca sa-ti zic de farmacii, ca am avut tot interesul sa stiu cat mai multe, la cate nevoi am avut.

Mergi la inceput