FIV Gynatal Timisoara

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo1981 spune:

Pt Viotimis
nu te lasas descurajata de ce scriu ceilalti de ungaria si szegede, gasesti experienta mea pe pg 3 a acestui subiect
eu nu regret deloc ca am mers pe mana celor din Ungaria si nu am ascultat de cei de aici .... iac ceva ar scartati in ungaria nu ar mai fi atatia pacienti
eu cu dr zadori pastrez si acum legatura ca mi-a cerut sa le trimit lunar un mail de informare cu evolutia sarcinii si de fiecare data imi raspunde si ne incurajeaza
noi cand am fost la ei erau veniti din calarasi, bucuresti, constanta si profesionalismul lor nu se compara cu ceea ce incearca sa faca doctorii aici la noi
nu am indoieli ca poate dr Giatras e ok, dar restul echipei lasa de dorit si implicarea lor de asemenea
noi sincer cred ca o sa nastem la odobescu decat la spital la athena dupa experienta avuta...si chiar nu se pune problema banilor
multa bafta la szeged!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

Ciao Ramo1981 !
m-am hotarat sa merg la Szeged. Sunt profesionisti si cu foarte multa experienta.

Sarcina usoara, BB sanatos si la termen !

sa auzim de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Buna fetelor
Am inceput pregatirile pt FIV la Athena dr Giatras ,este primul FIV :)! Me-am decis pt Athena pt ca totul este de ultima generatie si sunt dornici de cat mai multe reusite , medicul mi-a dat sanse 50% de reusita! Sunt optimista ,sotul este ok eu ovare polichistice,laparo ,menstre neregulate, mai multe stimulari fara reusita si am decis sa nu ne mai chinuim cu asteptarea speram sa fie totul ok! Sanse pe cale naturala clar sunt mici fara progesteron nu vine menstra .Avem 4 ani de asteptari ! Daca totul e ok prin aprilie voi fi gravidutza!

Optimisti mergem mai departe ca in curand ni se va implini visul de a deveni parinti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doratea spune:

fetelor, eu am facut in fiv la athena...si sunt insarcinata. tocmai am facut testul de cateva zile si sunt foarte foarte fericita. am avut si eu o incercare nereusita la szeged, dar acum sunt gravida cu ajutorul celor de la athena. parerea mea, nu pot sa spun ce e mai buna sau mai proasta, peste tot sunt profesionisti. totul, totul tine de noroc si de voia lui Dumnezeu si de feeling-ul care il ai in raport cu doctorii. eu m-am simtit foarte bine in compania lor inca de la prima vizita. acum evident ca am inca multe temerii legate de sarcina dar incerc sa gandesc pozitiv si sa nu pun raul in fata. daca vreti sa ma intrebati orice va raspund cu mare placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty76 spune:

SARCINA USOARA DORATEA SA AI PANA LA FINAL!!!!!
avtiveaza PM,vreau sa vb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela2 spune:

doratea, FELICITARI ! Sarcina usoara si sa decurga totul bine pana la nastere si dupa !
Spune-mi, te rog costurile FIV de la Atena (si ICSI)si orice alte detalii care sigur ma intereseaza pentru o noua incercare. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Ceau fetelor!
Va citesc de ceva vreme, am si eu 3 proceduri FIV nereusite in TM si cred ca e timpul pt o schimbare in acest sens.
Ramo1981 , sa stii ca si eu inclin sa merg la Szeged, urmeaza sa ma hotarasc. Daca voi avea nevoie de detalii despre experienta ta pot apela la tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doratea spune:

va multumesc din inima fetelor, sunt asa de emotionata ca imi vine incontinuu sa plang
despre costuri ce sa-ti spun ...mie mi s-au parut destul de mari. nu am facut un calcul exact si oricum nu se poate face un calcul absolut individualizat, pentru ca depinde foarte mult de doza de medicamente care e necesara. si medicamentele chiar nu sunt ieftine deloc. strict costul interventiei este de 2300 fiv si 2600 icsi, la care se adauga consultatia initiala 100 euro, fiecare monitorizare 30 euro, analizele( care depind de fiecare, unele din voi poate le au facute), estradiolul de fiecare data 50 ron...si cum am zis , sa nu uitam de medicamente(care pot ajunge si la 400 ron/ zi in timpul stimularii) . deci foarte scump , eu zic undeva la 3500 euro. la szeged e mai ieftin, dar pentru mine care sunt din timisoara, a fost cam acelasi lucru...daca aduni drumurile si traducatorul probabil ca tot acolo ajungi. acum ce sa zic sunt argumente pro si contra athena. eu sincer spun ca athena nu se compara cu szeged-ul, in sensul ca nu stai ore intregi la monitorizare, nu te simti ca pe banda rulanta, doctorii nu fac 100 de lucruri deodata, relatiile cu doctoritele care te monitorizeaza sunt infinit mai intime. argumente pentru szeged ar fi experienta, adica mana formata, si bunul simt al ungurilor, dar nici la athena nu te poti plange de asta...toata lumea e draguta si experienta cred ca profesorul grec are destula. oricum in cazuri de genul asta nu e bine, parerea mea, sa dai sfaturi. fiecare trebuie sa aleaga in functie de ceea ce simte.
va pup si multumesc inca odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doratea spune:

scuze naty...nu stiu ce inseamna sa activez PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela2 spune:

doratea, dupa embriotransfer ai ramas la clinica (pentru cat timp ?)sau ai plecat acasa ?

Mergi la inceput