FIV Gynatal Timisoara

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

felicitari...ma bucur pentru tine getutza ....abia astept sa vad ce ne scrii...noroc si sanatate la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getaflory spune:

Buna fetelor
Ce faceti? cum sunteti?
Noi suntem bine, ieri am fost la al 2 lea eco si totul este perfect cu, bebeii :)
Eu sunt foarte somnoroasa,dorm mult, obosesc repede, gingiile imi sunt inflamate, nu am pofta de mancare si cateodata ametesc si simt ca mi greata dar nu vomit :)
In rest totul este bine si frumos :)
Va pup si sa auzim de bine
Dumnezeu si Sfanta Fecioara sa fie cu noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Am depus si eu dosarul in ianuarie. Acum astept sa aflu raspunsul.
Daca cineva doreste formularele pt declaratii pe proprie raspundere, cu drag le trimit pe email
A mai depus cineva dosarul anul acesta?
Bafta tuturor


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

Buna fetelor! Felicitari getaflory. Si sa stiti ca ma rog pt monilaza si felicia 1976 ca anul asta sa fie cu ochisori. La fel si pt celelalte fete. Eu maine incep tratamentl cu gonapeptyl. Dr mi-a zis sa-l fac seara, pe la ora 21, nu stiu de ce. As putea sa-l fac singura tinand cont ca nu am experienta in injectii? Si menopur o sa fac in functie de ce anume? Si de cand se incepe tratamentul cu menopur? Sa va ganditi la mine pe viitor ca am emotii deja :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madanan spune:

Gonapeptylul poti sa-l face singura fara nici o problema. Pentru celelalte injectii nu ai primit schema de treatment?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getaflory spune:

Buna fetelor,
Multumesc eri.ka!
Eri.ka eu mi-am facut singura si Gonapeptylul si Menopurul se fac la fel, subcutanat. :)
m-am uitat pe Infertilitatea si am vazut demonstratie video cum se fac aceste injectii :) nu este foarte greu si nici dureroase :)
Doamne ajuta-ne!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

Eu nu am primit nici o schema de tratament sau altceva. Pe voi v-am auzit de schema... Eu sun dr si-mi spune pasul urmator. Sange, eco sau injectii. Eu aflu de pe o zi pe alta ce tre sa fac :( Sau cel devreme cu 10 zile :) E bine si asa decat deloc :)
Cine ce mai zice pe aici? Pe unde umblati voi fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutzaaaaa spune:

Buna la toata lumea.as dori sa depun si eu dosarul luna viitoare as dori sa intreb cate ceva.ati mers direct la gynatal si ati depus dosarul sau a trebuit sa va si consulte cineva de acolo?.Avem nevoie de adeverinta de angajat de la ambii sau doar de la unul e suficient?documente din care sa rezulte diagnosticul de sterilitate al cuplului si document din care sa rezulte indicatia medicala pentru realizarea procedurii de FIV/ET astea cine le da??
va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

danutzaaaaa , documentele care sa rezulte sterilitatea cred ca sunt spermogramele facute (daca e problema la sot) sau analizele tale (daca e problema la tine). Cred.... poate pot sa-ti raspunda fetele care au depus dosarul deja. Noi facem ICSI cu banii nostri, abia acum ne-am trezit si noi si o sa depunem dosar :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

mada81lina ne ajuti si pe noi cu formularele? Ni le poti trimite? Tu nu ai activat PM... Si poate ne explici ce analize mai trebuie depuse, te rugam!

Mergi la inceput