FIV Gynatal Timisoara

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Haideti cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getaflory spune:

Ceau fetelor,
Sunt foarte fericita si sa de-a Dumnezeu sa fie intr-un ceas bun
Azi am primit rezultatul la HCG+beta si este de 433.7 mUI/ml. apare ca o sarcina de 4 saptamani...dar eu am doar 2 de la transferul embrionilor...asa ca se pare ca din 2 sau prins 2 si sunt gemenii
maine merg sa repet analiza si sper din tot sufletul ca totul sa fie normal!!!
Voi cum sunteti? Noutati?
Ii multumesc la Dumnezeu si Preacuratei Fecioare pentru minunea care este pe cale sa se infaptuiasca in viata noastra!
Sa auzim de bine!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Felicitari Geta. Sa fie bine pana la capat. Am pus o vorba sus acolo, si pentru voi cand m-am rugat ca sa fie bine la toata lumea.
Acum urmam si noi. Azi dimineata am fost la sange. Sa vedem ce o sa fie. Ai avut ceva semne? Roaga-te si pentri noi.
In primele 8 zile am avut dureri de spate si sanii m-au durut. Apoi am ramas doar cu senzatia de disconfort la spate si arsuri la stomac. Acum incepe putin burta si ma gandesc sa nu fie cumva de la ciclu.
Va tin la curent.
Sper din tot sufletul ca Dumnezeu si Sfanta Fecioara sa faca o minune si pentru noi
PS: am transferat 3 embrioni de 6 celule si endometrul a fost de 13,50.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Felicitari getaflory!!!!!!!!!!!!
Ma bucur pentru tine.
La cate zile ai facut transferul si cat ai avut endometru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Monilaza iti tin pumnii!
Te astept cu vesti bune!
Sa inteleg ca din 4 embrioni au ramas 3 si i-ai tranferat pe toti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Nu a fost sa fie nici de data asta. Beta <1,1. Asta este!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getaflory spune:

Monaliza imi pare foarte, foarte rau!!!
Nici macar nu stiu ce sa iti zic....oricum eu zic sa nu va dati batuti...sa aveti incredere in Dumnezeusi in voi si sa va rugati mult.
Lia nu stiu cat era endometru, dar transferul l-am facut in ziua 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Monilaza imi pare rau.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Fetelor,

Am cateva intrebari pt programul FIV la Tm:
- Se depun actele din normativa, plus analize in original, direct la President ?
- Trebuie mers inainte dupa ceva formular?
- Cam cat dureaza un raspuns de la Bucuresti ?
- Exista un formular anume de la Casa de Sanatatea, sau stiu ei ce trebuie sa dea ? Se accepta pers cu peste 2 ani contribuiti, dar nu toti consecutiv, de ex pauza 1-2 luni intre joburi?
- Pe langa banii de medicamente, analize, ce s-a mai platit la clinica (gen prima intalnire, anestezie) si cat costa, cat v-a costat per total ?

Multumesc anticipat pt rasp,
Madalina



Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mada81lina

Fetelor,

Am cateva intrebari pt programul FIV la Tm:
- Se depun actele din normativa, plus analize in original, direct la President ?
- Trebuie mers inainte dupa ceva formular?
- Cam cat dureaza un raspuns de la Bucuresti ?
- Exista un formular anume de la Casa de Sanatatea, sau stiu ei ce trebuie sa dea ? Se accepta pers cu peste 2 ani contribuiti, dar nu toti consecutiv, de ex pauza 1-2 luni intre joburi?
- Pe langa banii de medicamente, analize, ce s-a mai platit la clinica (gen prima intalnire, anestezie) si cat costa, cat v-a costat per total ?

Multumesc anticipat pt rasp,
Madalina



Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot


Eu am luat modele de pe net si m-am dus cu dosarul gata facut. Doar o declaratie ti-o fac la clinica, cea din care trebuie sa reiasa necesitatea de a face FIV(o face doctorul).
Dosarul il depui la Gynatal, nu la President.
Raspunsul il primesti in aprox.o luna. Comisia se intruneste la inceputul lunii si se studiaza dosarele depuse pana atunci. Apoi vei fi sunata de la clinica daca ti s-a aprobat dosarul sau nu. Eu l-am depus la sf.lui oct si am intrat la comisia de noiembrie.
De la casa de sanatate primesti o adeverinta cum ca esti asigurat si de cand. Chestia cu lunile pauza-nu stiu ce sa-ti spun.
La clinica nu am platit decat consultatia psiho 80 lei si estradiolul si progesteronul de 2 ori. Atat. Nici ecografiile din timpul stimularii nu le-am platit. La sfarsitul procedurii am semnat o declaratie in care specificam ca nu am fost pusi la coplata. Tratamentul m-a costat aprox.28 mil, iar analizele le aveam facute.
Bafta. Grabeste-te ca s-au aprobat deja 600 dosare din 800.

Mergi la inceput