FIV Gynatal Timisoara

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisa7712 spune:

te sfatuiesc sa nu mergi la dr dorneanu este escroc am trei prietene care nu au reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doratea spune:

fetelor, spune-ti in final a fost cineva la dorneanu...cum a fost???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armi_ana spune:

vicky0905 iti raspun eu.
am incercat la Dorneanu o banala inseminare in luna octombrie. edometru 11, folicul 23, spermatozoizi dupa prelucrare 15 mil/ml, 100% viabili. sanse de reusita ff mari.
procedura defectuasa. dr. Dorneanu m-a intepat cu cateterul cand a facut manevra. asa ca ...
probabil or sa creasca si el preturile la FIV dupa ce-si mai face mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Buna,
Si eu sunt pacienta Dr. Dorneanu.
Am fost diagnosticata cu infertilitate primara. Am facut o laparo la clinica President si urmeaza sa fac o a doua laparo in februarie. Dupa care urmeaza FIV dar parca nici eu nu am mare incredere as putea sa am o reusita la Gynatal.
Am vrut la Szeged tot mai multe comentarii aud si de aici, atunci poate ma indrept catre Debrecen sau Budapesta.
Mie Dorneanu mi se pare ca nu pune prea mult accent pe analize premergatoare (pe analizele hormonale din vara abea s-a uitat) m-a trimis la HSG si apoi mi-a propus laparo ( aceasta operatie a fost doar de diagnosticare, nu a putut sa curete ceva pentru ca era mult ptrea inflamat locul ).
Poate ar trebui sa fac mai multe analize (trombofilie, PH spermei etc. )care sa elimine cat mai multe probleme care ar putea sa impiedice fixarea unei sarcini.
numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armi_ana spune:

lelu
e clar ca trebuie sa faci mai multe investigatii. nu am inteles de ce era colul inflamat! de la o infectie, de la procedura?!
poate detaliezi putin. te intreb pt. ca pe mine m-a intepat la o simpla procedura de inseminare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui armi_ana

lelu
e clar ca trebuie sa faci mai multe investigatii. nu am inteles de ce era colul inflamat! de la o infectie, de la procedura?!
poate detaliezi putin. te intreb pt. ca pe mine m-a intepat la o simpla procedura de inseminare...

:) locul era inflamat nu colul :)
La lapao mi-a gasit endometrioza si era in stadiu avansat, nu a putut curata deoarece er fi putut leza ceva....intestine..
larisa77 am mai vazut si pe alt forum mesajul tau,
dar Dorneanu nu ti-a spus sa faci si alte analize cand a vazut ca nu sa prins nici primul FIV nici al doilea si nici al trei-lea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armi_ana spune:

fetelor, declar inseminarea nr.4 NEREUSITA!
Pe langa nereusita sunt suparata si pe cei de la Athena Spital. Le-am trimis un mesaj cu raspunsul negativ si nu am primit nimic, nicio incurajare, nimic. Stiu sa-si pastreze clienti! Or fi ei peste drum de blocul meu, da' eu tot afara ma gandesc sa fac primul FIV. Apropo, stie cineva de succesele sau insuccesele FIV-urilor sau inseminarilor de la Athena?
Va doresc sarbatori binecuvantate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

armi_ana i-mi pre rau pentru nereusita :(
Cu ce doctor ai facut inseminarea?
Eu am trimis un mail endocrinolocilor de la clinica Dr. Cioata si mi-a propus sa fac FIV cu Dr. Cioata la Athena :), de fapt cati medici fac FIV in Timi?
Tare as fi si eu curioasa sa aflu o statistica de reusite atat la Gynatal cat si la Athena...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui lelu

armi_ana i-mi pre rau pentru nereusita :(
Cu ce doctor ai facut inseminarea?
Eu am trimis un mail endocrinolocilor de la clinica Dr. Cioata si mi-a propus sa fac FIV cu Dr. Cioata la Athena :), de fapt cati medici fac FIV in Timi?
Tare as fi si eu curioasa sa aflu o statistica de reusite atat la Gynatal cat si la Athena...


Cam greu Lelule statistica, caci sunt la inceput ... oricum eu nu ma bag la FIV la nici unul din ei, si nici la Szeged. In topul meu 3 ar fi: Polisano (Ispasoiu), Budapesta (Kovacs) si Austria (ordine aleatorie)
Pupici draga mea


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

...si Debrecen?
pup

Mergi la inceput