FIV Gynatal Timisoara

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Felicia, ai avut transferul? Sa stai cumintica si sa fie cu beta MARE de data asta.

Spune-mi, cum ai procedat cand a trebuit sa-ti faci estradiolul si progesteronul? Iti ia singele la clinica sau trebuie sa fugi prin oras la bioclinica ca sa le faci? In cat timp primesti rezultatul? Si apoi te prezinti la doctor? Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia1976 spune:

Salut fetelor,scuze ca nu am mai intrat dar de vineri si pina acum(duminica) am ramas in Timisoara la niste prieteni.Nu am vrut sa repet gresala de prima data sa plac imediat acasa,stiti cum este drumul lung si ma zdruncina.Eu sunt bine,am puiuti cu mine si sper sa ramiina acolo 9 luni.
Monilaza in legatura cu estradiolul si progesteronul ti le face la clinica iar simbata si duminica cred ca le faci la bioclinica si cind iei rezultatul in aceias zi il suni si ii spui rezultatul si el iti spune ce sa faci mai departe.va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Felicia, te astept cu beta cat mai mare!!!!!
Cati ai transferat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Monilaza in ce stadiu mai esti? Ai inceput stimularea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia1976 spune:

Am transferat 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna dimineata! Am intrat scurt sa citesc si aici....sper din suflet sa pt fete care asteapta un beta mare sa fie pozitiv.
Dar voiam din experinta sa va zic dupa care mi-a confirmat si alte persoane plus ca citesc pe foarte multe forumuri starine....si anume cind faci un fiv dupa transfer nu e bine sa stai in pat decit pina a doua zi,adica in aceste doua zile sa te odihnesti mai mult si atit. Dupa care iti reai biata normala ca si pina inainte,treburile de zii cu zii pe care le face-ai si pina acuma inafara de sport,sauna si solarium.Asa am facut si eu am sat lipita de pat ceea ce nu a fost bine pt atunci stai si esti cu mntea numai acolo la i sau prins nu sau prins ce o fi cum va fi....etc stii voi fiecare totul e legat din cap si e rau pt ca e totul pleaca din cap. Eu am vazut si alte clinici din afara care spun chiar sa nu stai in pat pt ca nu e bine ,faci ce ai acut si inainte cu exceptia unor mici lucruri.Am intilnit si fete care mi-au zis cind am sta lipita de pat si am mincat in pat atunci nu sa prins embrionul si la alt trsnsfer cu un embrion prost de calitate cind nu speram mai nimic ala sa prins . M-am ntins in vorba dar am vrut sa va explic cum e cu ....totul pleaca din cap si stind in pat iti faci mai mult rau .....
O zi buna si numai vesti bune sa aveti.

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia1976 spune:

Buna Looana ai dreptete in ce spui.Eu iti spun din experienta cind am facut primul FIV am stat in pat 5 zile decit la toaleta si atiit restul in pat si nu a fost sa fie pt.ca giindul meu a fost nimai acoolo daca sa prins ceva,iar o tipa care a facut cu mine a stat in pat 2-3 zile dupa care a mers la servici,si la ea sa prins.Totul tine da capusor nu trebuie sa te gindesti acolo sa ai cit mai multe activitati.Eu miine merg la munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Depinde. Eu la FIV1 am stat o saptamana in pat in majoritatea timpului. Ma ridicam doar sa merg la toaleta, sa gatesc, sa mananc, sa spal vasele, sa ma spal. Insa psihic am stat f bine, adica nu am avut deloc emotii; doar in ziua cu betaHCG mi-a fost greu, in rest am fost f f calma si optimista. Si am reusit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Felicia, ce ai facut cu al 4-lea embrion? L-ai congelat sau nu s-a dezvoltat bine? Cei pe care ti i-a tranferat cum au fost?
Iti tin pumnii.
Eu incep maine inhibarea cu gonapeptyl.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia1976 spune:

Al 4-lea nu l-am congelat nu era bine dez.Cei 3 erau de calitate buna.Bafta la intepat si pt.tine si toate fetele care sunt in focuri.Eu psihic sunt bine si foarte optimista de data asta.Va pup
Doamne ajuta sa se prinda .

Mergi la inceput