FIV Gynatal Timisoara

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Feli ... sa tragi tare ... ca suntem alaturi de tine ... te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Mersi de urare Felicia.
Te astept si maine cu vesti la fel de bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Felicia, am uitat sa te intreb.....de fiecare data cand vii la eco iti face si analizele de sange (estradiol si progesteron)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Felicia, spune-mi, te rog, ce siringi trebuie pentru menopur. Presupun ca imi trebuie un ac mare pentru dizolvare si unul din acela foarte mic pentru injectare, nu? Acele mici au o denumire? Cum sa cer la farmacie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia1976 spune:

Buna seara fetelor, lia_4fun intradevar de fiecare data cind mergi la eco iti ia si singe pt. estradiol si progesteron, in functie de ele vede cite zile mai faci tratament.
monilaza pt.a trage serul din fiola si al inocula in flacon iei o seringa de 2 ml.la care o sa pui un ac de la o seringa de insulina.o sa ceri de la farmacie seingi de insulina de 1 ml.si seringi de 2 ml.Daca mai pot sa te ajut cu ceva iti stau la dispozitie.Va pup si la somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getaflory spune:

Buna fetelor,
Sunt noua pe acest forum...si foarte speriata si stresata...am AMH-ul 0,31 si 0,28 ca l-am facut de 2 ori.
Miercuri voi incepe tratamentul pt. FIV cu d-nul dr. Dorneanul
va rog sa imi spuneti daca mai este cineva cu valori asa mici ale AMH-ului si daca stiti cam ce sanse de reusita ar fi...
Pe toate forumurile unde m-am uitat si ce am citit....majoritatea spun ca practic este imposibil sa raman insarcinata cu asemenea valori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Nu te descuraja.eu am fiv reusit cu AMH 0,4 (la Sibiu)
Am facut stimulare cu diphereline 0,1 si puregon 300 un
itati 10 zile.
Am avut 8 ovocite iar in final 4 embrioni, 3 buni pe care i-am folosit cu succes.

17+ Doamne, ajuta-ne sa fie bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Chiar asa getaflory.....nu ai de ce sa te ingrijorezi.
Un exemplu bun e chiar Felicia care are amh-ul mai mic ca tine si cu toate astea raspunde foarte bine la tratament - 7 foliculi.
Poate sa iti confirme chiar ea deseara pentru ca zi cred ca este la Timisoara la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Felicia, imi poti spune ce valori au avut analizele tale? Mai ales estradiolul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia1976 spune:

Buna fetelor,lia_4fun am terminat cu injectiile, ma pregatesc de punctie marti .Nu stiu inca cind o sa fac injectia de maturare a foliculilor si cind va fi punctia,o sa sun miine pe dr.sa-mi spuna cind sa fac injectia si cind o sa fie punctia marti la ora la care stabileste dr.Din cite am vazut eu cu mine mai sunt cel putin 4 care fac punctia in aceias zi marti.
Si acum sa-ti spun val.mele 1.monitorizare:estradiolul 190,progesteronul 0.2
2.monitorizare:estradiol 746,progesteron 0.5
3.monitorizare:estradiol 1397,progesteron 0.5
Getaflory si eu am AMH mic chiar mai mic decit tine 0.26 si am raspuns bine la stimulare,asa ca trebuie sa crezi in sansa ta si sa mergi mai departe.va pup

Mergi la inceput