FIV Gynatal Timisoara

FIV Gynatal Timisoara | Autor: edinutza25

Link direct la acest mesaj

Buna,

As dori sa stiu daca stie cineva despre clinica Dr. Dorneanu, Timisoara, care a primit aprobare anul acesta sa faca FIV. Am facut 2 fiv-uri la Szeged, nereusite, si as incerca la Timisoara doar ca nu am auzit despre el.
Va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

nu, nu am auzit nimic despre ei. dar sa fiu in locul tau, n-as face al 3lea FIV intr-o clinica ce abia s-a deschis! dimpotriva, as merge intr-un loc unde se lucreaza de multi ani, circuitele sint verificate, au multe reusite....mai ales cu istoricul tau!

Eu dupa 2 FIVuri facute la clinica Gynera, in Bucuresti (primul nereusit, al doilea cu sarcina oprita in evolutie la 6-7 saptamani) m-am dus la Viena, la Goldeneskreuz! rezultatul e la semnatura, si sper din tot sufletul sa ajung sa-l cunosc pe bebe

si nu m-a impiedicat distanta, faptul ca sint din Bucuresti - am fost pana la Viena prima data cu avionul, pt prima consultatie, a 2-a oara cu masina, pt tratament. Tu, daca esti din Arad, nu ai nici nenorocita de problema cu drumurile din Romanica noastra mereu surprinzatoare! pe autostrada, iti este mult mai accesibil. eu nu cred ca tb sa conteze criteriul de distanta, mai importante sint altele - experienta clinicii, criteriul financiar...

te pup si iti doresc sa iei decizia cea mai buna!

Gabi +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

edinutza, dr Dorneanu nu are experienta la FIV, plus ca este un medic care urmareste sarcini, participa la nasteri, opereaza, face histeroscopii, laparoscopii...Oare cat de bun poate fi la FIV un dr care face de toate? (A propos, nu este clinica lui Dorneanu, el este doar manager acolo)
Plus ca la un FIV conteaza enorm partea de laborator, ori eu o stiu pe embrioloaga lor si...nu mi-as lasa celulele pe mana ei, nici de mi-ar face FIV gratis.

Ok, daca nu vrei sa mai faci FIV la Szeged, este clinica si la Budapesta. Daca vrei in Romania, e bine sa stii ca este in Bucuresti o clinica cu rezultate bune (Biogenesis) si una la Sibiu (Polisano).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vicky0905 spune:

De ce nu incerci la Atena in Timisoara? Eu astept sa primeasca aprobarile. Si dr. Giartras e un profesionist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza25 spune:

Vicky0905,

Am vrut si la Atena in Timisoara dar au preturi foarte mari - 2500 euro si Gynatal a primit aprobarea mai repede si are pretul de la Szeged. Inca nu stiu ce voi face dar la Szeged am fost dezamagita, totul e pe banda rulanta si dr nu mai e asa atent cu tine. Daca ar fi la Atena pretul de la Gynatal as incerca acolo. Oricum la anul vreau sa mai incerc si pana atunci ma documentez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANA_2008 spune:

Edinutza,

Eu am facut FIV cu Dr. Dorneanu acum 3 ani cand lucra la Bega si a reusit din prima. Am fost foarte multumita de el, a avut rabdare si mi-a explicat tot. Iasmina mea este o fetita sanatoasa, isteata si de toata frumusetea.
O prietena de-a mea a mers la Dr. Stelea si mi-a spus ca a tipat la ea cand a sunat-o. Cica la Athena o sa le grupeze pe toate si stimularile le face ea iar grecul vine si ia banu.

Si apropo, Gynatal( in Balcescu) este clinica lui Dorneanu, asta stiu sigur, ca sunt pacienta lui din 2004, iar embrioloaga care lucreaza la el a lucrat la Bega (si ea a ajutat la "embrionul" meu), si tot ea e embrioloaga si de la Athena.
Clinica President(tot Gynatal) unde e maternitatea e asociat cu Bran.

Asa ca Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vicky0905 spune:

Nu e adevarat ca "grecu vine si ia banul"...eu la consultatiile la care am fost am vorbit doar cu profesorul Giartras si clinica si omul isi merita toti banii...au aparatura super, clinica arata extraordiar si el este un profesionist. Nu cred ca trebuie sa ne dam cu parerea daca nu am fost intr-un loc si vb din auzite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza25 spune:

Ana 2008,

Iti multumesc pentru incurajare. Chiar aveam nevoie de parerea cuiva care a facut fiv cu dr. Dorneanu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura40 spune:

Ceau Edinuta!
Ma numesc Laura am 41 de ani si din 10 octombrie incep tratamentul pentru fiv la dr .Dorneanu.Am vazut ca esti din Arad si daca vrei putem sa mai vorbim .
Iti scriu adresa mea de mes :lauramorgovan@yahoo.com.
Sa stii ca si mie mi-a fost recomandat de catre cineva care are o fetita superba cu fiv reusit din prima pe cand lucra la bega.
Numai bine 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns npos spune:

Salutare fetelor,
Eu sunt noua pe forum, cu toate ca va citesc de o vreme.
Pe scurt istoria noastra: in iunie an facut un FIV nereusit la Szeged, si acum vrem sa incercam in Timisoara. Asteptam ca la Athena sa se primeasca toate aprobarile. Si senzatia noastra despre Szeged a fost ca e totul ca pe banda si nu prea au timp doctorii sa iti eplice, plus ca pentru mine era un stres faptul ca nu intelegeam ce se vorbeste in jur, chiar daca translatorul a fost cu noi tot timpul.
Eu nu am stiut ca in Timisoara se mai face FIV si la President, de aceea as vrea sa aflu mai multe informatii: costuri, echipa de medici, de cand au inceput, etc...
Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza25 spune:

Salut Npos,

La clinica dr Dorneanu (Gynatal) fiv-ul costa cam cat la Szeged www.fertilizare-timisoara.ro . Si eu am 2 fiv-uri esuate la Szeged si sper sa reusesc la Timisoara. Laura40 tocmai ce a facut la Timisoara si asteapta rezultatul.

Mergi la inceput