Gasca de Constanta *124*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elypetrov spune:

Neata , prezenta la apel , dupa o noapte de munca sunt zombi, maine la ora 17:00 cica avem sedinta cu parintii , sa vedem cat ne cere anul acesta , anul trecut am dat 250 lei pt tot anul
Mai bag o masina la spalat si ma duc la nani , abia astept
Diana imi spune ieri ca ii place la gradi ca au sala de clasa mare si pot face parada modei , asa ca azi nu a vrut sub nici o forma sa mearga imbracata cu aceeasi imbracaminte de ieri
pt toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_cryss spune:

buna c-ta!

Eu nu mai sunt om de ieri de dimineata de cand am plecat la munca si am dat peste vecina de la trei moarta pe trotuar.A facut depresie postnatala si s-a aruncat de la etaj.A lasat un copilash de doua saptamani si un sot distrus.Nu pot sa cred.....DUMNEZEU S-O ODIHNEASCA IN PACE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

aoleu Cryss....ce trist!!!

revino-tzi in fire, te rog! fiecare are dreptul de a alege in viatza, vecina ta a fost un om care a ales moartea in locul vietzii...
Dumnezeu s-o ierte !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Doamne Cryss ,m-am cutremurat citind ce ai scris ,mama ei de depresie ca nimeni nu o ia in seama. La trei saptamani de la nastere si eu am intrat in depresie si nici acum nu sunt cu totul iesita din ea. Nici nu ai idee cat e de greu sa te simti neputincios s nimeni sa nu poata sau sa nu vrea sa te ajute. Nu ne ramane decat sa ne rugam pentru sufletul ei si sa ne gandim la sufltelul ramas fara mama. Sunt fara cuvinte,imi trec prin cap o mie de ganduri acum. Trist...

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Ely, eu dupa-amiaza ma duc la sedintza cu parintzii la grupa Nanei, vineri la Tibi...asha ca luna asta e greu incercata financiar!!!!
cheltuielile aferente gradinitzei - mancare, fondul grupei, flori, papuci& alte necesitatzi mi-au facut bugetul praf

ma gandesc cu groaza la ce va fi peste 2 luni...se anuntza iarna cea mai rece din ultimul mileniu, intretzinerea la bloc va exploda, deja piatza e mai scumpa, de restul nu mai vorbim...bani, bani shi iar bani!!!...sunt curioasa cat vom mai rezista??/shi de la ce ne vom (mai) strange???

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

m-am luat de treburi administrative in casa, spal rufe, ashez in dulapuri...deja m-am plictisit
mai stau juma de ora shi plec cu Nana sa facem piatza, apoi un nani mic

o zi minunata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_cryss spune:

Crede-ma Dana ca nu mai stiu ce sa zic......Pur si simplu nu-mi pot reveni oricat as incerca.Ma gandesc la puiutul ala mic....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
La trei saptamani de la nastere si eu am intrat in depresie si nici acum nu sunt cu totul iesita din ea.


Lali, vin shi te scot eu din depresie imediat!!! Capul sus! ce-i aia depresie??? deprsia este pentru persoanele slabe, noi suntem puternice shi minunate!!!

retzeta mea impotriva depresiei este urmatoare: iubeshte viatza cu bune shi rele, fii trist cateva minute shi apoi gandeshte-te la ceva frumos, razi cu shi fara motiv, bucura-te de aer, natura, apa, persoane shi animale din jur, bea o tzuica cand simtzi ca nu mai potzi si mergi mai departe!!! Traieshte cate zile tzi-a dat Dumnezeu, roaga-te in biserica ca un bun creshtin shi acasa slaveshte credintza pe care o ai!!!

plusssss....distreaza-te de cate ori potzi, indiferent de motiv sau circumstantze, citeshte, invatza ceva nou- o limba straina...VOINTZAAA asta e ce itzi trebuie ca sa lashi depresia in urma...VOINTZA PERSONALA!!!

Bonus: scrie la Gashca!!!

ia apuca-te shi sporovaieshte cu noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_cryss spune:

Lali,Dana are dreptate!Trebuie sa treci peste depresie ptr puiul tau.Cred ca este cel mai bun motiv al unei mame sa-si doreasca sa traiasca ptr copilul ei.Voi sunteti niste super mame!Va admir mult!Capul sus si noi suntem aici ptr tine!M-am intristat si mai tare!Acum nu sunt asa de sigura ca-mi mai doresc un copil.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Buna dimineata gasca!
Hmm, iar am acumulat absente

Citat:
citat din mesajul lui DanaAlex

Tiiiii, shtiam eu ca am uitat pe cineva drag ieri...cu scuzele de rigoare, neuronul invechit e de vina , mami-Uka

CARINA 1 AN





Multumim mult Dana
Am trecut de mult-asteptatul prag de 1 an , sunt super fericita ca am fetita mare, vorbareata (mai putin mergareata ). Ieri am fost toata ziua melancolica si recunoscatoare cuiva acolo sus . E minunat sa fii mamica
Saptamana trecuta Carina a avut pentru prima data in viata ei febra..o viroza nasoala . Acum a ramas cu o tuse enervanta, dar o dovedim noi si pe aia.
Am avut si noi o mini petrecere, am luat motzul..de-astea specifice
varstei ..pentru cine se plictiseste , sunt niste poze cu noi pe aici..

Va salut, ma intorc in timp sa vad ce-ati mai facut si revin.
Pupici, multi pupici!


_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cryss_cryss

Crede-ma Dana ca nu mai stiu ce sa zic......Pur si simplu nu-mi pot reveni oricat as incerca.Ma gandesc la puiutul ala mic....



trebuie sa treci peste, asta a fost destinul ei shi nici un muritor nu poate influientza voluntar soarta unui altuia...daca itzi cerea ajutorul, daca shtiai...dar asa???deschide tv-ul la shtiri shi o sa mai auzi de inca cativa care shi-au pus capat zilelor...

ia du-te tu pana la piatza, bucura-te ca esti vie, ca potzi merge, vorbi, vedea, gandi...cumpara ceva bun de mancare shi un buchet de flori, miroase-le shi acasa imbata-te de mirosul mancarii facute de tine...bea o tarie shi poarta-te frumos cu sotziorul...asta inseamna sa alegi viatza, sa te bucuri de prezent, maine nu vom shtii ce mai e!

puiutzul mic va creshte mare, mama lui l-a lipsit voluntar de prezentza ei...nu merita sa te intristezi TU pentru acest fapt, tu ai problemele shi grijile personale, trebuie sa fii apta sa aduci puiutzul vostru pe lume, iar supararile shi blocajele astea mintale pe un anume subiect nu sunt bune in circumstantzele tale! fertilitatea este in directa legatura cu starea ta de spirit...deci, fii zen shi nu te amari pentru nenorocirile vecinilor, parerea mea

Mergi la inceput