Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

Vasari si eu am + 11,dar eu dau vina pe pepeni de la ei mi se trage ! dar am reusit sa ma impac cu situatia : evit oglinda cand sunt goala

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Si eu ma apropii de +10 kg

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 32+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

mda..eu +15 deci nu mai comentati...sunt si balena si foca si toate la un loc



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Beatrice, Geniusa&Iris!
La multi ani, multa fericire si impliniri, alaturi de familie si de bebeii din burtica! Numai ganduri bune si urari de bine!

Buna dimineata!
Va multumesc tuturor, fara exceptie, pentru sustinere si sfaturi, m-ati mai linistit si cat de cat mi-a revenit optimismul! Va multumesc pentru grija, pana la Pitesti am avut sofer(accidentul l-am avut cu masina prietenei mele) si de la Pitesti am luat masina mea. Contractii mai sunt, dar e din ce in ce mai greu cu oboseala si cu dormitul, simt ca nu mai pot...
In fine, destul cu problemele mele, vreau sa-i trasmit si eu multa sanatate lui JoAnn, ma bucur ca e supravegheata de medici si ii doresc rabdare multa si optimism ca fetele vor mai sta la mami in burtica ceva timp!
Odiseea noastra, in afara de faptul ca e plina de burtici frumoase, mai sunt si extrem de harnice, cred ca daca-mi era bucataria gata, la gatit stateam non stop, eu sunt fan mancaruri si deserturi(taur gurmand si pofticios). Pacat ca bucataria o sa fie gata fix inainte sa plec la Timisoara, dar tot prind cateva zile de bcatareala!
Tigrutz, multa sanatate, impliniri si tot ce-ti doresti tu, scz pentru mesajul tarziu!
Miruna si Andreea, sa aveti un an scolar de exceptie, linistit si fara emotii!
Felicitari tuturor pentru schimbarile de semnatura si ma bucur mult pentru tooate rezultatele bune de la echo!
Legat de constipatie, nu stiu ce sa mai fac... situatia nu s-a imbunatatit, se mentine... Acum am primit pachet de la socri, cu prune din productia proprie... am incercat si varianta cu prune uscate, tot degeaba. Cand merg la wc, ma apuca depresia, momentan ma "tratez" cu supozitoare cu glicerina. Dar asta nu e o solutie. Ma rog, trebuie sa incerc si variantele cu ceaiurile permise in sarcina, care ajuta tranzitul. Merg maine la Plafar.
As mai vrea sa scriu, dar sunt f obosita, ca sa-mi calmez supararea cu analizele, m-am apucat de curatenie in toata casa, reorganizat vesela, spalat, calcat... si realizez ca la cat de extenuanta a fost ziua, somnul a intarziat cam mult in seara asta.
Gabriella, Madalina, sper ca sunteti bine, imi pare rau ca Madalina scapa de una si da de alta... acum s-au intors si starile de voma... Of, trec ele toate, putina rabdare sa fie!
Trebuie actualizata semnatura, duminica am intrat in 33 si btw, eu vreau sa nasc tot in jurul saptamanii 38. Deci Corina, suntem deja 2 "fixate" pe acea saptamana! I-am spus domnului iubi ca din sapt 37 trebuie sa "grabim" travaliul, asa ca vom fugi din spital, o ora/zi. Deja mi-a zis ca se simte folosit, in avans. Dar pentru un scop nobil!
Va las si continuam "dimineata". Ma rog... sigur o sa ma trezesc mai tarziu ca voi.
Ah, pentru cele credincioase, azi se mananca post, e sarbatoare mare, Inaltarea Sfintei Cruci. Deci nu curatenie, nu treaba...
Va pup, somn usor si linistit in continuare!
Uitasem, Bebelule, multumim pentru capitol si te asteptam mai des!

Ana
31+s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Lasati kg in pace... va stiu pe aproape toate. Sunteti minunate, frumoase, in niciun caz nu semanati cu vreun animal din cele enumerate. Si eu am luat 12 kg si nu ma simt balena, doar mai "grea", deci la 15 kg in plus, e cam aceeasi poza, eu nu ma vad grasa si nu va vad grase. Am zis. Punct. Sunteti minunate.
Gata, ma retrag.

Ana
31+s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Buna dimineata fetelor!

M-am trezit la 1:30 sa merg la baie si mi-a fugit somnul asa ca acum mananc un ciorchine de struguri alb cu covrigi de Buzau si am recuperat ce ati scris ieri cand n-am avut net si mi-a fost lene sa scriu de pe telefon.

Beatrice, geniusamb, iris-harieta

Am trecut si de prima zi de scoala; ieri dimineata ma apucase bocitul in baie la gandul ca am baiat asa mare...au trecut asa de repede cei 7 ani

Sebastian a fost f incantat de tot ce s-a intamplat ieri, ii place; oricum cunoaste jumate din copiii din clasa, i-au fost colegi de gradi.

Cand m-am dus sa il iau de la scoala, copilul meu nu m-a pupat pe mine, ca deh...suntem baieti mari, nu mai pupam mama in public, in schimb a pupat burta si a inceput sa-i povesteasca cum e la scoala.

Sugubina, m-ai omorat cu magiunul, daca ar avea cine sa imi care prunele, as face si eu

Miruna, asteptam poze cu realizarile atelierului.

Ana_o, ma bucur ca te-ai mai linistit; mie dr inca nu mi-a recomandat aceste analize; ma duc maine la el si o sa il intreb si de ele, asa, de curiozitate.

Gabriella, Joann, aveti grija de minuni si tineti-i pe copilasi acolo cat mai mult!

Vmadeline, sanatate multa, sa treaca si ultimele urme de raceala si sa nu mai atragi alte belele!

Vasari m-ai terminat cu reteta asta cu bezea si ciocolata

Bravegirl, de pe ce site ai gasit ca Next livreaza in RO?

Maine ar trebui sa soseasca pachetul de la Amazon si gata, am terminat cu cumparaturile ptr bb si incep sa imi cumpar si mie ptr spital (si dupa) pijamale si camasi.

Fetelor va admir ca vreti sa mergeti la Baby expo, eu nu ma incumet nici sa traversez Bucurestiul nici sa misun pe acolo; am fost azi in Carrefour sa cumpar doar coperti de carti si caiete si deja nu mai puteam, aveam senzatia ca ma sufoc.

Ce ma enervez ca nu mi-e somn, mai ales ca la 7 trebuie sa fiu in picioare; mi-am propus ca macar saptamana aceasta sa ii dau copilului sa manance de dimineata acasa si sa il duc eu la scoala.

Va pup si o zi usoara sa aveti!

Andreea, mami de baiat si 32+ cu
asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Am fost la eco azi. Bebe este super bine, nici macar nu s-a sinchisit ca doc il impungea de zor sa urce mai sus ca sa verifice lungimea colului si mai ales placenta. Are 2.200kg estimat cam cu o saptamana in plus fata de grafic, si isi suge de distractie degetul mare de la picior.
Vestile sunt bune, nu am placenta praevia, desi a trebuit sa sufar o adevarata tortura pana sa masoare distanta placentei fata de col. Ecografista a zis ca pot incerca VBAC, doc al meu e inca rezervat a spus ca mai avem 8 saptamani in care sa decidem.
Am crescut in greutate fix 20lbs, adica 9.07kg. Dar deocamdata stagnez n-am mai luat nimic de la ultima masuratoare.

Eu nu ma grabesc cu AMR-ul, ca am o vaga idee ca bb este lenes si ca nu o sa vrea sa iasa mai devreme de 40.

Pentru fetele cu probleme, JoAnn, Gabriela multa sanatate si sa de Domnul sa ajungeti cu bine macar la 38 de spatamani.
Ana, anemia nu-i asa periculoasa pentru bebe cat este pentru tine. si eu am o usoara anemie in ciuda faptului ca bag multivitamine si fier zilnic. Bebe isi trage oricum, tu ramai fara. Problema pe care ti-o pune aceasta anemie este ca la nastere se pierde sange (la cezariana chiar mai mult) si cand ajungi la momentul ala este bine sa nu ai o anemie majora ca asta inseamna transfuzie. O anemie usoara nu-i asa o problema mare.
Ukume pretul de trimitere a unui pachet in Ro, l-am aflat de la UPS si la un pachet sub 49lbs era enorm, cateva sute de dolari. Costa mai mult sa trimit pachetul decat fusese jucaria respectiva (ca asta vroiam sa trimit). Imi place sa imi rasfatz nepoteii . Am vrut sa le cumpar pe net si sa pun shipping address din Romania dar mi-au facut fitze astia de la compania de credit card. Au blocat cardul ca cica billing si shipping address nu sunt la fel si e frauda. Mai rau m-am legat la cap. Sa le trimit prin avion prin cineva iara nu mai e o solutie, mai ales cu noile tarife de la bagaje.



Madalina
mami de Isabella Andreea si 31+
http://www.picasaweb.com/bogdanmabo
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758
"Dumnezeu are numai 2 maini, de aceea a creat mamicile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

La multi ani, Beatrice, Geniusa si Iris! Multa sanatate voua si bebeilor. Nasteri usoare si bebei voinici.
Scuzati intarzierea, dar sunt in urma cu 10 ore.

Madalina
mami de Isabella Andreea si 31+
http://www.picasaweb.com/bogdanmabo
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758
"Dumnezeu are numai 2 maini, de aceea a creat mamicile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

LA MULTI ANI BEATRICE,GENIUSAMB SI IRIS !!!

pup burticile,plec la spital

Gabriela
27 + viitoare mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

'neatza! va invit la un ceai cald cu miere si lamaie

eu parca am scarmanici: ma culc tarziu , ma trezesc devreme :(. azi e sarbatoare deci nu pot sa trebaluiesc nimik prin casa, imi ramane doar laptopul

29+

Mergi la inceput