Alaptatul in public ...

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui samantha123

asa cum am mai spus, nu e vorba de prejudecati ci despre mine care imi e rusine sa imi arat sanii in public. nu sunt asa dezinhibata ce sa-i faci


asta e din gama hai sa scriem ca nu avem ce face?

tu ai vazut pe cineva alaptand?

in 98% din cazuri orice mama incerca sa gaseasca un loc cat de cat retras (banca, un colt de magazin etc) pt ca multi pitici prefera zgomote mai putine sau se acopera partial cu o esarfa etc

tu ce iti imaginezi ca scoti cu totul sanu pe afara si stai cu el la aer?

am vazut multe mame alaptand in public, si in Ro si in afara, si in afara unor tiganci chiar nu am vazut o alta pers care sa defileze cu sanii liberi si copilul agatat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Ca tot e vorba de alaptatul in public

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2168820/Gang-lactivists-cafe-protest-waitress-told-breastfeeding-mother-Don-t-come-t--again.html

Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxx82 spune:

Eu alaptez in public de cand am nascut dar am avut noroc ca am descoperit o paturica de alaptat care ma ajuta sa imi ascund sanii (sunt mai pudica de felul meu). Paturica asta de alaptat imi este de super folos si o folosesc oriunde merg, in parc, in mall chiar si la mare pe plaja am alaptat fara nici o rusine deoarece nimeni nu vedea nimic :). Mi se pare foarte usor si sic sa alaptezi asa...nimeni nu vede nimic si tu poti alapta linistita, chiar o recomand cu drag mamicilor ca sa nu se mai uite lumea lung la ele deoarece pana se va educa poporul roman mai dureaza mult si bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza2013 spune:

Asa este,am vazut la tv ca exista o lege care interzice alaptatul in public , dar as vrea sa vad daca are cineva curaj sa aplice si vre-o amenda sau alta penalizate mamelor care alapteaza .....

Mergi la inceput