Miresele anului 2006 (109)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

aoleu...mai e activ subiectul asta?
Kitzy ce mai faceti voi?
Botic pe unde esti? ce mai e nou in viata ta?

de restul fetelor mai stiu din mail, FB.
si numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Salutare!
Noi suntem asa si-asa, trag copiii cu o raceala de mai bine de o luna, tuse si tot felul, dupa o tona de siropuri si un antibiotic ne tratam cu sirop de ridiche neagra. In rest ei sunt bine, am inceput si gradinita, dar putin a mers ca s-a tot imbolnavit, dar ii place tare mult, din prima zi s-a acomodat foarte bine, acuma abia asteapta sa se faca bine sa mearga iar la copii. Andrei a crescut, are aproape 10 luni, 4 dinti, 80 si un pic de cm, 8.600gr merge prin toata casa, dar inca ii frica sa-si dea drumul singur, sta in picioare nesustinut, dar ii este frica sa faca un pas singur .
Gio, Oana pe voi v-am vazut pe fb, m-am uitat la pozele voastre chiar daca n-am comentat nimic, aveti copii suberbi!
Ralule tu nu mai zici nimic?

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

ca tare ma bucur!!!! Ioana vad ca ai revenit
Kitzy ii trimit pe FB adresa mea de email

Kreliuz nu mai zici nimic?
voi mergeti la gradi? te-ai intors la munca deja?


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:


Oana eu am revenit d emult, dar in alta formula.
eu te mai citesc la delfinasi, cand am timp...asa ca sunt la curent cu evolutia voastra.
insanatosire grabnica lui Matei! si felicitari pt. primii pasi!
vrem poze si filmulete cum merge, cum papa cartofi pai, tot,. tot...cred ca doar in gr de pe Fb le-ai pus, caci nu se vad.
Kitzy sanatate si copiilor tai. ce mai faceti? nu vad pozele...intra pozele mele d epe blog, daca dau click pe link.
mersi frumos. sanatosi sa fie!
Krelia il are pe albastrel la gradi...tot pe Fb am vazut poze....nu stiu daca s-a intors sau nu la job...poate intra ea si ne zice.
Botic pe unde esti?
Alina??? hai ca am vazut printesa...e mare si frumoasa...tu cred ca te-ai reintors la munca...parca asa ziceai, ca in toaman incepi serviciul.

va pe toate, sper sa ne auzim mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Credeti ca ma mai stiti?

Dupa nume si daca ar fi sa ma iau dupa faptul ca m-ati pomenit pe aici, se pare ca da...
In rest, cred ca nu...

Eu... culmea, inca mai traiesc Nu ma intrebati cum, ca nici macar eu nu stiu...
Se intampla multe prin viata mea, a noastra adica... si bune, si rele... avem de toate... ca sa nu ne plictisim cumva.

Despre voi nu mai stiu absolut nimic, dar vreau sa cred ca sunteti bine toti, si fetele, si strumfii vostri...

Va doresc numai bine tuturor si va

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Salutare!!!!
Am pus pe FB 3 poze cu copiii, ma gasiti cu raluca irimias.
Andrei merge singur, inca n-are 11 luni numa peste o saptamana, dar deja baga ture prin casa. In rest toate bune, Diana pe la gradinita, se pregatesc de serbarea de Craciun, ii place acolo, n-avem probleme. A fost un pic mai greu sa revenim la gradinita pentru ca dupa ultima bronsita a stat acasa o luna jumate sa se refaca si a fost greu sa se reintegreze, a fost o saptmana cand plangea la gradinita chiar cand o lasam, dar acuma e ok. Fug ca s-a trezit piticul si plange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Botic doamne ajuta sa treceti cu bine peste cele rele...of...ca nici noi nu suntem tocmai bine, criza asta si-a pus amprenta bine de tot, eu imi caut de lucru si nu gasesc....asa ca sunt intr-un mare butoi cu depresie...si spiritul sarbatorilor ma face si mai rau....e greu cand vrei sa-ti rasfeti copilul, macar odata pe an si nu poti cum ai vrea. asta ne doare cel mai rau...mai ales ca merita, sunt asa de cuminti si buni.....
dar sa speram ca va rasari soarele si la noi si la voi.
Kitzy eu te am in fFB, nu? dar nu-mi apar noutatile tale. ma uit imediat.
Bafta cu serbarea...si eu am emotii duble anul asta...e asa dulce si Edi cum isi zice poezia...mor de dragul lui. de abia astept si eu serbarea din 13 dec.
felicitari micul plimbaret. si marco a mers singur la 10 luni jumate. asa ca se poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio imi pare rau sa aud ca n-aveti o situatie tocmai roz financiar si da, cel mai greu e sa nu poti oferi copiiilor cadourile pe care le merita, dar uita-te la partea plina a paharului, aveti 2 baieti superbi si sanatosi, restul o sa treaca cumva
Ralu si pe tine, sa mai vii pe aici sa ne mai povestesti de tine

Si la noi se simte criza dar nu foarte tare spre norocul nostru, e drept ca am convenit cu bunicii ca anul asta sa nu ne mai facem cadouri, mai ales ca la pensia lor si-ar permite cu greu sa ne ia la fiecare cate ceva si daca le luam noi si ei nu iau, dupa-aia se simt prost, asa ca ne-am hotarat ca anul acesta sa luam doar la copii cadouri, la urma urmei ei is pe primul loc si ei se bucura cel mai tare de mos.
Noutati de la noi mai putin, ne-am hotarat la un arhitect si la anul in primavara sau in vara, depinde cum ne termiam dosarul, ne apucam de construit casuta, Doamne ajuta! La rosu deocamdata ca doar atatia bani avem, restul pe parcurs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Kitzy pai nici noi nu luam adultilor, asta ar mai lipsi...si asa am 8 copii fara ai mei. si pt ei e musai un cadou.
Si noi ne-am luat anul asta pamant, casa cine stie cand om face-o la cum merge treaba.
voi cand ati luat pamantul? pe unde? bafta maxima! e bine si la rosu...aici e cam 250 mp construit, cica la cheie...da nu stiu cum de nu te incadrezi in astia defel...pai cu toti cu care am vb. au bagat catre 200.000 euro in casa la cheie, de 200 si ceva mp. cum naiba zic astia ca cu 80.000 euro ti-ai facut casa nu stiu.
proiectul nostru e modificat daca nu zilnic, odata /.sapt sigur. Doar e jobul sotului si cand are timp liber bibileste pe el....banutii ne lipsesc sa-i dam si noi drumul.

Mergi la inceput