Toate forumurile Anchete si Evenimente  Super Miresele DC

Miresele anului 2006 (109)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 6

ooana

5739 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ooana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Oana da ce bine doarme noaptea Diana nici acuma nu pot sa zic ca doarme o noapte intreaga fara sa se trezeasca macar o data. Mai nou ma trezeste s-o invelesc
Bb Andrei va veni pe lume anul acesta, pe 28 ma interneaza pt analize de coagulare ( fiind pe clexane ) si cand imi da anestezistul ok-ul, voi fi operata pentru ca vechea cicatrice e tare subtire si la doctora ii frica sa ma mai tina pana in ianuarie, asa ca voi ciocni paharul de sampanie pe patul de spital Da ce mai conteaza, doar si Pastile tot acolo le-am petrecut
In rest suntem bine, Andrei are 3 kg, deci poate veni linistit pe lumea asta mare si rea

Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 36+ cu Andrei

iuiiii ce putin mai este deja am emotii....
ce zice Diana? asteapta pe bb?

am o prietena a carei fetita vrea o "fratioara"

Primul Craciun cu Matei - luna a 6-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

kitzy

4460 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kitzy un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daaa, Diana asteapta, imi tot pupa burtica si o mangaie
Acuma o sa vedem noi cum o sa fie cand ajungem acasa, saptamana viitoare trebuie sa-mi fac bagajul deja....ma ia cu emotii si pe mine

Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 36+ cu Andrei
Mergi la inceput
Giova
membru veteran Giova

15759 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiGiova Adauga semn de carte la raspuns Trimite Giova un Mesaj Privat  Reply with Quote
Oana ma bucur ca totul e bine si doarme noaptea Matei. gata bradul?
Pai l-am trimis doar pe edi, caci Marco a avut serbarea si oricum el nu sta fara noi. De la anul se schimba placa...merg amandoi cate o sapt. la bunici...sa simtit si noi ca traim, nu de alta.
Kitzy uauuu...vine bb Andrei? doamne ajuta sa fie bine sanatos si tu la fel. asta conteaza cel mai mult. In plus poate e mai bine asa...prinzi si vechea lege a CIC-ului.
Chiar asa...de paste ai nascut, de rev. iar in spital, nascuta....iti place sa stai in spital de sarbatori.
Doamne ajuta sa fie bine, ma voi gandi la tine. sa ne dai de veste cum poti.

la toata lumea.

www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi
Mergi la inceput

silvi8

1294 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite silvi8 un Mesaj Privat  Reply with Quote
salutare!

n/am patit nimic doar ca nu am timp de net...
oricum am intrat sa va dau de baut...am mai imbatranit cu un an. trece timpul atat de repede.
am citit putin din urma si ma bucur sa vad ca sunteti sanatoase si voi si piticii...
si cred ca a inceput numaratoarea inversa. familia noastra se mareste curand asa ca iar avem de sarbatorit.
kitzy, nastere usoara

noi suntem bine. crina creste, a invatat atat de multe si sunt atat de mandra de ea. imediat dupa sarbatori incepem cresa si am mari emotii. sper sa se acomodeze ca nu mai e mult si incep munca.

maine facem ultimile cumparaturi si pregatiri ptr craciun. sper ca in casele voastre e liniste, iubire, miros de sarmale , colinde si emotii in asteptarea mosului. va pupam pe toateva uram un craciun minunat, plin de surprize si un an nou mai bun!

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI
Mergi la inceput

anamariame

3879 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anamariame un Mesaj Privat  Reply with Quote
La Multi Ani, fetelor! Sper ca ati avut un Craciun fericit si o trecere in Noul An lina si vesela!
Va pup cu drag!

Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)
Mergi la inceput
ralnied1
ralnied1

6905 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralnied1 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralnied1 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Din inima, sper sa aveti...
un 2011 asa cum vi-l doriti, numai cu lucruri bune, cu sanatate, fericire, bucurii si impliniri de tot felul. Si mult noroc! La multi ani!

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele
Mergi la inceput
ralnied1
ralnied1

6905 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralnied1 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralnied1 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Andree27

Buna fetelor,
Am intrat sa va spun ca a nascut Kitzy.Acum seara a venit pe lume bebe Andrei ,3200g si 52 cm.Amandoi sunt bine.

Am preluat de la Odisee... Se pare ca bebe Andrei a venit in seara asta pe lume.
Ralule, sa va traiasca si sa fie sanatos! Sa aiba o viata frumoasa si mult noroc! Sa fiti fericiti cu totii!
Si tie, refacere rapida!

Albumele mele
Mergi la inceput
Giova
membru veteran Giova

15759 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiGiova Adauga semn de carte la raspuns Trimite Giova un Mesaj Privat  Reply with Quote
LA MULTI ANI!
ce mai faceti voi? cum ati petrecut?
Silvia, Ana Maria, Botic ma bucur ca mai dati pe aici, macar in prag de sarbatori.
Kitzy refacere rapida si mult laptic! Sa va traiasca micul print!
Bine ai venit pe lume bb Andrei! sa cresti mare si cuminte!

Noi bine...de luni suntem acasa, in formatie completa. tare greu e pana ne obisnuim si ne intram in ritm.
A fost frumos la Alba, chiar pot spune ca noi adultii am avut concediu, plasand copiii la bunici.
aici sunt poze de la sarbatori:
http://www.dropshots.com/sarbatori2010#

profit ca doarme piticul ca sa mai fac cate ceva prin casa.

www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Editat de - Giova on 05/01/2011 12:33:58
Mergi la inceput
ralnied1
ralnied1

6905 Mesaje
Gio, macar din cand in cand...

La multi ani sarbatoritilor de zilele astea , atat pt zile de nastere, cat si pentru Sf Ion.

Sa fiti sanatosi cu totii, sa aveti multe bucurii si noroc!

Albumele mele
Mergi la inceput

ooana

5739 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ooana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Bun venit ANDREI! KITZY felicitari!

IOANA am vazut poze frumoase

BOTIC
SILVIA
ANAMARIA

Matei - luna a 6-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput
Pag. din 6 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com