Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

ma eu rufe nu iau ca tot bantui magazinele non stop, dar daca tot faceti drumul, luati.mi si mie pe asta
http://www.flickr.com/photos/imbracaminte_copii/2611878080/
dar doar daca e la reduceri

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE





Scuze de mesajul anterior, am uitat sa-mi exprim sentimentele

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

DENISA - Da, ii stiu pe toti 3 inclusiv pe mama lor. Ca eu cand incep sa fac ancheta o duc pana la capat. Defect profesional.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Miria ti-am dat un PM. nu prea am avut succes, am gasit numai unul din lista ta. scrie-mi cand ai timp.

Ina mamica fericita de printisor Robin Sebastian 15/03/2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Fetelor, cu comanda mai asteptati vreo 2 zile, pliiiizzz, ca-mi revizuiesc comanda, acum am vazut ca am ales hainute de 500 lei
Pai ma da sotul afara din casa

Asa ma gandeam si eu, ca DENISA, dar asta depinde, intr-adevar de voi, daca puteti sa puneti la posta comanda.
Cu banii e usor, se vireaza direct in cont.

DENISA, ti-am trimis ieri un pm.

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Roxano ma jur ca nu esti intreaga, am ras sa cad de pe scaun!!!

am vazut ca la contact are si Id-ul de messenger nenea ala din poza ce ar fi sa il adaugam toate... hai ca ne-am capiat, or fi hormonii de vina?

Ina mamica fericita de printisor Robin Sebastian 15/03/2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

miria, sa ma supar asa aiurea? din contra constat ca la multe legate de fete sunt pe dinafara, dar invat repede, asa ca orice experienta e buna de spus, mai ales ca ai fata
o sa iau in dungi buline si intr.o singura culoare

denisa asa e sunt scumpe, ma tenteaza insa unele care au partea de jos, soseta cum ar veni din cauciuc sa nu alunece cand invata sa mearga, eu am asa ceva sosete de la ivan, dar oricum, si mie mi se par scumpe

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE



De ce nu-i cumperi papucei din piele moale de la Robeez... eu am deja vreo 4 perechi :)... de la 6 luni pana la 2 ani....
http://www.robeez.com/en-uk/default.htm?lang=en-uk&PriceCat=4&langchange=true
eu le am inclusiv pe cele pe care el are fetita din imagine si chucks.... marimea 19 sunt, sunt inca mari, da le-am luat reduse, ca-s destul de scumpe.

Cristina Ingrid Evelina(20.03.2010) si Magnus Tiberius (7.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

http:// www.copiiyumi.com/index. php/Sosetute-dresuri/Dres-bumbac/flypage.tpl.html

De aici am mai luat dresuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wapi spune:

Salutare tuturor!

Am mai citit din urma, dar timp de scris nu prea este. Bona mea m-a parasit dupa 4 ani. A considerat ca merita mai mult decat ii ofeream, i-am explicat ca nu mi se pare normal sa-i maresc atat timp cat "stau" si eu acasa... in fine, in decembrie incep iar vanatoarea de bone.
"Asta micu" a avut un puseu de crestere saptamana trecuta de m-a capiat cu papatu, iar ca bonus mi s-a format o ragada la sanul lui preferat de-mi ieseau ochii din cap de cate ori ii dadeam sa pape. Acum e spre vindecare si el papa mai rar (adica cam la trei ore asa). Am observat ca sanii mei se indreapta in viteza catre masura lor consacrata, adica B cu buretei
Am prins discutiile despre BCG, noi l-am facut in jur de 20 iulie, si abia acum avem piscatura de tantar. O tin sub observatie.

Despre Oscilo... uite ce se spunea pe vremuri pe aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=83983
"in Franta au fost retrase de pe piata din 2005 toate aceste produse care contin antigene bacteriene - tocmai pe motivul ca 80% dintre infectii sunt de natura virala - iar raportul risc/beneficiu nu mai era favorabil. aici intra produsele: Biostim, IRS19, Ribomunyl, Imudon, Imocur" "Oscilococcinum-ul e de fapt "apa de ficat de rata salbatica", dupa cum am citit tot pe acest forum si nu s-a dovedit stiintific eficienta in stimularea imunitatii"
Eu nu le folosesc.
Citesc de zor experientele voastre cu diversificarea, la mine un motiv pentru care voi astepta fix pana la 6 luni este si lenea , odata inceputa diversificarea voi avea si mai multa bataie de cap cu gatitul, mai ales ca mancarea trebuie sa fie gata la ore fixe. Acum ma chinui sa gasesc noi retete pentru Stefan care nu se mai opreste din mancat, si nu vreau sa abuzeze prea mult de paine, cred ca el are un super puseu. Pentru noi gatesc destul de dietetic, adica e ok si pentru el, doar ca pentru noi gatesc doar daca am chef .
Acum i-am adormit pe amandoi si sunt libera. Fug sa pap niste macaroane cu branza.

Seara buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

cristina merci mult de pagina cu papucei! sunt foarte buni, am salvat.o la favorite si o sa.i comand o pereche pentru casa, imi plac mult

eh radeti voi de aia fara ureche, dar daca ii lipseste si altceva :))
ca banuiesc ca miria n.are de unde sa stie daca e "intreg" :)))

wapi spor la bone, cu ragadele fetele care alapteaza stiu sigur ce trebuie facut

nush ce vroiam sa mai zic

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

WAPI - Care e treaba cu Oscilo? Nu-i dai ca e din ficat de rata sau nu-i dai de principiu?

Daca ar sta cineva sa ne traduca toate denumirile produselor pe care le inghitim cred ca am intra in coma, ne-am autoizola. Iar sa stea sa explice cu argumente stiintifice potenta lor e inutil cat timp nu esti de specialitate.
Pentru mase conteaza doar efectul.

Uite, mie acuma imi trebuie cu disperare:
GENCYDO - care este suc de lamaie, gutuie si ser fiziologic
METEORISEN - minereu de meteorit
si
HEPATODORON - care si asta e din ceva cel putin ciudat.

Pai, cand eu stiu ca s-au vindecat oameni de boli cronice cu ele, sa nu le iau pentru fii-mea care sufera de aceleasi afectiuni, de altfel virale, luate de la gradi?
Crezi ca-s mai bune alopatele care au intoxicat-o la 4 ani?



Mergi la inceput