**Buburuze de 2009 in actiune (27)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alic spune:

inca ceva: vreau si eu parola de la emailul comun, am citi ca sunt poze noi acolo

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici

haideti la o calda,perfuzabila pentru cine doreste ,trabuce de calitate si de data asta virginia slims

simina de vasul de toatelta nu mai zicarunca in el tot ce prinde ai se apala pe fata cu apa de acolo
ema stiu fata de cespre ce vorbesti si-ti dau mare dreptate
picky ma lovise pe mine ideea sa schimb capitolul si numai ca a venit fi-mea si au inceput sa-i umble degetetele in acel moment delicat si ca sa nu mai fac o prostie am dat reset si am sperat sa apari tu sa ne dai o mana de ajutororicum,ceva nu-mi iese cand vreau sa-l schimb si nu inteleg unde gresescCum ati reusit mai fetelor sa raciti asa urat??un pupic pentru amnadoua sa treaca mai repedeP.S. nasol cu mierea in capdeci stefi a ta e o scumpa si o cumintemai face si a mea gesturi de genul asta,sa-si arunce pamapersul(mereu la cosul din baie)sau o cutiuta de la cine stie ca e papat sau bucatele de hartie(binenteles ca tot de ea fabricate si imprastiate in toata casa) dar o si tenteaza cosul ala de gunoi de mama-mama
ANUNT IMPORTANT!!!!!!!!! nu luati orga la pitici ca va sparge creierii la propriu,ai mei sunt varza in fiecare zi ca a invatat sa-si programeze orga sa cante singura
picky sorry,dar chiar nu in teleg de ce numai vrea sa stea??daca stii cum sa organizezi timpul kinderului si al tau implicit,nu mai e asa mare bataie de cap si te mai si destinzi chiar.Dar ca sa vina cineva sa stea de pe acuma cu stefi si sa nu o mai duci la mizeria aia care se numeste "cresa"???stiu ca in romania nu e situatia deloc roza cu cresa si gradinita,dar sincer parca nu am vazut asa dezinteres si mizeriemai ales ca sunt o gramada de bani..in fine,sper ca puca mica sa se faca bine mai repede si zmeii sa fuga mai repedeMa bucur sa vad ca tu te simti mai bine,samburelul cum e???chiar,am vb cu Danuta si e la tara,pregateli zarzavatoase la greu pentru iarnasi un pericol mic pe nume Denis care a terminat-o si ioc ajutor,ramasese singura acasa cu micul pericol public
adina eu zic mai intai sa cantaresti bie situatia,vezi cat ti se ofera la munca(financiar),vazi cat iei acuma ca stai cu puiul acasa si apoi iei o decizieoricum,legal ai dreptul la 2 ani de stat cu razvanelsi consulta-te cu sotul,vezi ce spune si el,treceti pe o cola de hartie avantazele de a te reintoarce la munca, si pe alta cola de hartie dezavantajele si apoi poti lua o hotarare fara sa-ti para rau
alic esti o fericita ca ai un ajutor de nadejdehihihi..nu mozoleste tot prin casa cu mancare?si ce grija are ea de bebel ai PM

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
Ce buna e o cafea pe vremea asta!E asa innorat la noi de numai sa dormi iti vine,in nici un caz sa mergi la munk.Dar orcium e vineri si vine week-endullllll!
Adina-are dreptate Cris-cantariti bine avantajele si dezavantajele intoarcerii la munk si apoi luati o decizie.Da tu nu esti in CIC?sora mea e educatoare ca si tine si la ce salariu are ea stiu ca e mai convenabil sa stea acasa cu bebe dar poate difera......Mai povesteste-ne despre Razvan ca nu ne-ai mai zis de mult!
Alic-am vazut pozele cu Natalic cu bebic.Erati le vreo manastire?Da,esti norocoasa cu mama ta si eu la feel cu mama si bunica,altfel nu stiu cum as fi putut sa ma intorc la munk si sa stiu si puiul pe maini sigure.
Picky-ce povesteste tu de cresa parca pare din nu's ce colt din romania si nu dintr-o tara civilizata.paote totusi o convingi pe sora ta sa mai stea sa te ajute.La control cand mai mergi sa vezi "surpriza"?E bine ca macar ai reusit sa-ti schimbi programul de lucru si ai 2 zile in plus de stat cu puca.Oricum trebuie sa ai grija si sa te protejezi de efort si stres!
Cris-am inteles cu orga!
Getik-mai ai 2 zile si scapi de soacra!Sau a plecat deja?Am citit si eu povestea unei "arice" -e chiar o minune de la Dumnezeu ptr voi.Sa fie sanatoasa si sa va bucure sufletele!
Hai ca mai intru mai tarziu!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

miruuuu canta mama, canta
fetele, ceasul e cumparat, e primit cadou dar cumparat....eu doar l-am ansamblat....erau toate bulinele lipite la comun, mecanismul separat si o foto cu cam ce ar trebui sa iasa....ei eu da-i munca , nu va zic ca la al meu nu-i place si cica sa il scot....ce spui tu FRantz....am muncit atata ca sa scot??? getic stii ca sunt de lipit litere, cifre, diferite marimi, in librarii gasesti, uite ca nu-mi trec prin cap cum se num, dar erau si cand eram noi copii de le lipeam pe copertile la caiete, carti....cred ca se poate si cu asa ceva, daca ai inteles despre ce vb...ideea e ca noi avem tapet si e mai usor....si ca sa fie si mai fain, daca vrei sa construiesti poti sa iei animalute de lipit pe perete, gen http://www. jadflamande.ro /produse/index.php/c/159/abtibilduri_si_decoratiuni_pentru_perete/
scoate spatiile
ce-a crescut Nati
asta e cu cresele aici...e cam naspa pt ca conc de maternitate fiind 4 luni sunt cata frunza si cata iarba...
picky daca stau bine si ma gandesc Anvers nu e chiar departe...uite-te la peretii de la cresa, o colega de-a sotului a patit-o cu piticul ei, peretii erau mucegaiti si s-a ales micutul cu astm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata hop si eu la ca am nevoie ary a avut concert in 3 reprize azinoapte nu stiu ce a avut si dimineata a avut dobitoaca de soacramea concert cu barbasu si zbiera la el de ma trezit si pe mine si pe fimea de parca zbiera langa noi ei fiind in alta camera. asa incee dimineata mea si pana acu am baut deja 2 cafele reale si sunt zombiiiii
alicff frumoase pozele cu natalic cu bebelu sunt superbeeeeee
siminaduminica pleaca scorpia dar parca nu mai trec zilele sa plece mai repede
apropo de soacramea este criminal de idioata se poarta cu mine ca si cand nimik nu sar fi intampla si a facut spumele marii ca ea dc are doar 13 poze cu mine si cu mama 38??? e dusa rau de tot asa ca .....
piky ce face mika minune ascunsa, u cum te mai simti??
cris u ce mai bucataresti?? ca eu nu mai am ideii de mancare deloc, si pentru miru e tare isteata poate o sa faca mai tarziu pian ceva ???
adinasincer daca ai posibilitatea stai pana la 2 ani ca salariile or sa scada in continuare si zile fara plata, macar in post natal vin sigur o suma fixa

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

pana apare sora-mea sa ma vopsesca sa mai dau o tura pe aicea
simina chiar,parca e toamna tarzie si nu la inceput,asa de urat e afara servivi usor si sa treaca ziua repede
ema fataaaaaaaaaaa,nu fi sadica!!!!!!!!!!!!
getik probabil a visat urat sau isi face aparitia vreun dintisormai rabda si tu 2 zile si gata,scapi de eapai aseara m-am bucatarit cartofi la ceaun cu usturoi si cubulete de piept de pui cu o salata de rosii bio(adica din gradina)probabil ultima recolta pe anul astace??pian????in nici un caz..am cazut la un adord cu ta-su..dansatoare la bara o facem,sa dea din buci si sa castige 1000 euro pe noapte

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82

pana apare sora-mea sa ma vopsesca sa mai dau o tura pe aicea
simina chiar,parca e toamna tarzie si nu la inceput,asa de urat e afara servivi usor si sa treaca ziua repede
ema fataaaaaaaaaaa,nu fi sadica!!!!!!!!!!!!
getik probabil a visat urat sau isi face aparitia vreun dintisormai rabda si tu 2 zile si gata,scapi de eapai aseara m-am bucatarit cartofi la ceaun cu usturoi si cubulete de piept de pui cu o salata de rosii bio(adica din gradina)probabil ultima recolta pe anul astace??pian????in nici un caz..am cazut la un adord cu ta-su..dansatoare la bara o facem,sa dea din buci si sa castige 1000 euro pe noapte

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR


cris asta afost criminala cu dansatu la baraaaaaaa

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Neata!

Fetele,la mine treaba e cam asa,eu nu sunt in CIC deoarece imi lipseau 2 luni pe cartea de munca si a intrat sotul.Eu acum sunt casnica.Dupa ce sotul a intrat in concediu,am facut masina noastra taxi si el face taximetrie ca sa mai intre niste banuti in plus,dar nu intra cine stie ce .Eu m-am gandit ca sotul sa stea dimineata cu Razvan,iar cand vin eu acasa la amiaza al sa plece la treaba pe taxi.Imi va fi foarte greu,ca voi avea clasa a IV a si acasa treburile vor fi tot pe spinarea mea.La capitolul bani,inainte sa nasc,aveam salar de 11 mil.iar acum ma duc pe 7,avem si o rata de 100 euro pe luna si e greu.Daca nu ne-ar mai ajuta mama mea nu stiu ce am face.De asta zic ca m-as duce la servici ca sincer nu ma incanta chiar tare
Offff,Simina scriu un pic mai tarziu de Razvan ca acum ururla de zici ca-l taie cineva.
V-am pupat,intru mai tarziu.



Poze Razvanel
Happy-mamy
Adinadewww.totsites.com/tot/razvanmic" target="_blank">Razvan mic si frumos(14.08.2009)
"Un ingeras minunat,o creatura binecuvantata....sa facem cunostinta,eu sunt Razvan Ioan,traiesc o lume minunata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

V-am citit rapid, am vazut si pozicile, numai ca nu am timp sa va scriu la fiecare in parte ca am 3 cosuri de haine care asteapta sa fie calcate asa ca ma apuc de treaba ca pana pe la 3-4 dupa amiaza sa termin.

De ieri am observat ca Stefaniei i-au aparut pe limbuta niste bubite...sunt mici umflaturi iesite in relief cu un punct alb in mijloc, de dimineata au fost doar doua bubite si am crezut ca ar putea fi din cauza lamaii din ceai, dar pana seara au aparut mai multe. Azi vad ca e la fel, nu au mai aparut altele. Toata noaptea mi-a plans, de fiecare data cand isi schimba pozitia si am incercat de nenumarate ori sa o pun in patut la ea dar parca avea senzori, ca imediat se trezea si se punea pe plans...asa ca va dati seama ce noapte am avut...

Ma intrebati de bebe mic, sincer sunt atat de stresata, ingrijorata, incat am impresia ca nu-l mai simt...i-am zis si sotului si a zis sa nu mai gandesc asa si sa vb prosti...sunt suparata pe mine ca nu ma pot bucura la fel de mult de sarcina aceasta cum a fost la stefi.
Si de cateva zile am dureri puternice de burta...sper sa fie normal..miercuri si joi merg la control...si aflu si rezultatul sange..

Acum va las, ma pun pe treaba, intru dupa ce termin..
Pupici la toate si la buburuze..

Fiica mea s-a apaucat sa rupa pagini din carte...i s-a pus pata pe o carte si o face bucatele..apoi imi aduce mie paginile sa le pastrez si sa i le pun la loc...merg sa ii confisc toate cartile sa vada ca nu e bine ce a facut...

Pup




Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 11+
Buburuza mea
Povestea Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Picky-si Andu a avut asa bubite si a fost tare rau-ca nu mai putea sa manance numai lichide accepta.Si la fel se trezea noaptea si plangea.El a avut stomatita aftoasa-eu sper ca la voi sa nu fie asa-dar cred ca ar fi bine sa o dai in gurita cu glicerina boraxata cu stamicin.La noi a facut minuni.Tin pumnii sa treaca repede.

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput