Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

dyana- am baut din sampania ta si am uitat sa te pupacesc si sa-ti uraz inca muuulti ani de acum inainte, frumosi, fericiti si relaxati

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n
Si eu cred ca acum naty a racit din prostia mea ca i-am dat niste iaurt cam rece ,acum trag ponoasele ...off mititica.

sa se faca bine naty repede.

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

eu ii dau de cateva sapt lui Naty si lapte de vaca alternat cu cel praf adica seara /noaptea ii dau lapte praf este cantitatea pe care tre sa o bea la varsta asta (400-500ml)si in plus ziua daca cere ii dau lapte de vaca neprocesat pe care il iau de la dozator ce aduc lapte de la o ferma din Pantelimon daca o stiti(noi am fost pe acolo)
voiam sa va intreb care e treaba cu laptele de vaca voi de ce il respingeti? este vb de vitamine sau care este motyivul chiar m-ati facut curioasa.eu il folosesc si pt branzica,orezcu lapte,gris..etc.

Dyana multi ani inainte!!!

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Eu iar intru sa ma plang: NU MAI POT! Clar ajung la balamuc in ritmul asta. Nu mai zic de zilele de trecute, va zic doar "meniul" zilei de azi: trezit de dimineata, dat jos singura din pat (a reusit in final, de urcat nu poate) in urlete, venit mami si tati, bibilit, copilul urla in continuare.Incercam cu laptic, nimic, urlete. Nimic nu a mers, a urlat vreo 20 minute. Facem micul dejun, ne uitam un pic la desene, ne imbracam, mergem in parculet, apoi la biserica, apoi ne oprim scurt la mama. Acolo vede niste srtuguri (inca nu are voie), pe care ii indeparteaza mama rapid din raza vizuala. Prea tarziu. Da-i si urla si urla si urla. Hai cu catelu, sa il cautam, hai sa bem apa, nimic, urlete multiple. Reusesc sa o potolesc la calculator la desenele alea portugheze cu fluturele. Plecam, o pun in masina urlete. Adoarme pe drum, ne oprim la semafor urlete. Adoarme din nou. Ajungem acasa, dupa multe ture prin cartier, incerc sa o iau binisor din masina, sus se trezeste, urlete. O pun in scaun, incep sa o rotesc, nicio sansa sa adoarma. O dau jos urlete. Incearca Buni sa o tina in brate, urlete. O iau eu se mai calmeaza, o las jos urlete. Pana la urma am pus-o in scaun si a adormit. Dar copilul asta in ultimele zile mai mult urla decat e vesel si eu simt ca o iau razna. HELP!!!!

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

formulele din lapte sunt din ce in ce mai complexe, fiind imbogatite cu vitamine si minerale necesare cresterii. marea majoritate a tipurilor de lapte praf sunt facute din lapte de vaca sau din soia. Bineinteles ca fiecare are avantajele si dezavantajele sale, dar ceea ce trebuie sa contina un lapte praf este suplimentul de fier (laptele praf care nu este imbogatit cu fier poate conduce la aparitia anemiei feriprive la sugar, prin carenta de fier in alimentatie).
Laptele de vaca integral nu este sigur, deoarece el contine proteine si glucide in cantitate nepotrivita
bine acum tu ca folosesti lapte de vaca ptr branzica si orez fiert nu e chestie grava.

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Eu iar intru sa ma plang: NU MAI POT! Clar ajung la balamuc in ritmul asta.

poate o doare ceva, urechile( eu am o obsesie cu otita)

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Pisik...offfff...sa dea DD sa fie doar o faza...
...am trecut si eu prin asa ceva, doar ca mult mai rar....si imi venea sa-mi iau campii...nu stiu cum rezisti, dar te sustin oricum.
...ia o tigara...te mai ameteste...:)) am glumit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ooof, ooof pisik
sa stii ca eu cred ca sigur avea ea o problema/durere de facea asa
ca are o personalitate puternica, asta stim insa ce descrii tu acolo nu e un simplu alintat/razgaiat/mofurit
adu-ti aminte cum te simti tu, ca om mare, cand esti bolnava sau chiar si dupa pana iti revii si te pui pe picioare, ce stare aiurea ai si fara chef si alte alea
asa este si ana acum
ca sa nu mai vorbesc de somnul asta fragmentat si haotic care a bulversat-o si mai mult decat a odihnit-o
tine-o in brate si iubeste-o, sa se simta cat mai confortabil si sa vezi cum se schimba toate

pisikule - si nu uita ca tu te semnezi " mami de minune mica" (pe mine una ma emotioneaza de fiecare data cand citesc), daa?

multi

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui uali
bea de rupe sucuri...mai ales de portocale...cate un biberon de 250-300 ml odata, pe la 11 dimineata, apoi roade mere, pere, nectarine, de toate...dar pana la ora 18, dupa aia nu-i mai dau ca nu e bine ( agita).

Sunt recomandate sucurile de portocale, mere, piersici, pere, dar si de morcovi. Atentie insa, sa nu depasesti cantitatea de 60 ml/zi. E important de stiut ca sucurile nu se incalzesc, nu se fierb si nu se pastreaza mai multe ore, consumandu-se proaspete.



dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Pisik poate pe Ana chiar o doare ceva daca sa pape nu vrea.
Nu poti chema pediatra acasa ca-i faca un consult,macar sa te linistesti.

_

Mergi la inceput