la ce spital recomandati nasterea ???

la ce spital recomandati nasterea ??? | Autor: marriana

Link direct la acest mesaj

Buna fetele,
sunt o viitoare mamica ( a 2 oara), din Bucuresti si m-ar interesa parerile voastre, in special la cele care ati nascut deja, la ce spital credeti ca este recomandat sa nasc. Dupa cate se intampla in ziua de azi in spitale....parca ti-e si frica...
Ma intereseaza conditii, doctori, tot ceea ce tine de nasterea intr-un spital. Va multumesc si astept cu nerabdare parerile voastre.
A... am uitat sa specific data prob. a nasterii ianuarie 2011.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:




Iti recomand spitalul Filantropia, am nascut anul acesta acolo al doilea copil si nu am avut nimic de reprosat. Multi medici de acolo sunt foarte buni profesional (in special babatii), ai avea de unde sa alegi un medic cu care sa te simti confortabil. Gasesti mai multe detalii despre experienta pe care am avut-o eu acolo la acest subiect...


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147952&whichpage=12

Deasemenea e un subiect mereu activ pe prima pagina, cel despre medicul Catalin Haiduc...el e tot de la Filantropia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Municipal, Elias - Dr Tutunaru (parerile sunt impartite), Bucur - Dr Gero....
Exista insa un topic "doctori de care sa nu te feresti" unde discutiile pe aceasta tema sunt ample si iti poti face o parere mai bine documentata.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marriana spune:

multumesc pt raspunsuri. eu prima nastere am avut-o la municipal, dar prin ce am trecut acolo...mi-a ajuns pt. toata viata. pe langa faptul ca m-am chinuit de mi-au iesit ochii din cap, dr venea sa ma vada cand isi aducea aminte, din cand in cand imi mai atragea atentia sa nasc odata sa poata pleca si ea acasa ca avusese garda de noapte...plus ca in cele 3 zile cat am stat in spital, ma plimbau cu bagajele dintr-un salon in altul....in fiecare zi ii dadeam sms sotului sa-i spun in ce salon sunt, sa ma gaseasca...ce sa va mai povestesc...f. rau. si, ca sa puna capac la toate, in ultima zi, m-au aruncat intr-un salon de 6 paturi, plin cu...minoritati. aia a pus capac la toate. de aceea va ceracum sfaturi, sa nu ma mai ard si a 2 oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Depinde foarte mult de medic. Eu cunosc doua fete care au nascut la Municipal acum cateva luni si au fost foarte multumite. Una a nascut cu medicul ei si alta cu medicul de garda. Nu au fost lasate singure si nici nu au fost neglijate. Mai cunosc o mamica care a nascut la MEdlife si a fost foarte foarte ok si o alta mamica care a nascut la Cantacuzino si in afara de multimea de minoritati nu a deranjat-o altceva. Eu una cred ca cel mai important e medicul. Daca gasesc un medic bun si perfect de incredere, cu care sa fiu pe aceeasi lungime de unda, as da mai putina importanta spitalului, numai sa nasc cu el.
In alta ordine de idei sunt convinsa ca tragedii ca cea de la Giulesti se puteau intampla si in alte maternitati. Eu la Giulesti am fost nascuta si mama mea ridica in slavi pana in ziua de astazi mediciul cu care a nascut (poate n-as scrie azi pe nici un forum daca mama ar fi ales sa faca tratamente si sa nasca cu un alt medic intr-un alt loc).

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput