Licurici de ianuarie-februarie 2009 (118)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Imi pare rau ca am uitat...
LA MULTI ANI! tuturor Mariilor pt ieri!!!
LA MULTI ANI! tuturor Anelor de azi!!

sa fiti sanatoase si fericite alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Neata fetelor!!!!

LA MULTI ANI TUTUROR MARIILOR SI ANELOR!!!!

Intru din nou la viteza.Din pacate la mama nu mai am net pana la sfarsitul lunii asa ca fac ce fac si nu pot intra mai des.

Sunt inca in investigatii pentru suspiciunea de diabet, desi s-ar parea ca nu este.Doamne ajuta!

In rest suntem Ok, in mare.Inca alergam dupa diferite chestii pentru casa.

Mi-e tare dor sa va citesc si sa va scriu.Acum am pus mana putin pe leptopul sotzului pana pleaca la servici si am intrat repede ca mi-era tare dor.

PUP TOATA LUMEA SI MAI ALES BURTICILE

27+ Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
la multi ani Anelor!! sa fiti sanatoase si iubite!!
Adina, sunt ceva poze aici si aici, dar doar Patrick. Eva cu thomas nu e, dar promit ca o pozez
nu intra Pat la scoala anul asta... de abia la anul din pacate. sper sa fie ok.
Patricia, tare frumoase bijuurile, felicitari! cum te mai simti? cu mai doarme Vlad?
Miere hihihi asa e si Patrick, la gradi cuminte si foarte cuminte, acasa... hahahaha
Cadia, cum te mai simti?
Selene, e ok sa mai scoata bucatele, dar totusi nu numai bucatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata mamici,

Naty , sunt superbe pozele... Nadia e o scumpa..

Miere multa sanateate le Aidan, cum se prezinta urechiusa?

Yashy bun venit, ce fac baietii?

Cadia Doamne ajuta sa nu fie diabet, ce face Clara? Burtica cum e, ca bebelina mea e mare balerina...

Cami am uitat sa-ti spun, am vorbit cu dr si maternitatea giulesti se deschide la inceputul lunii octombrie. Asa ca pana nastem noi o sa fie bine.

Patricia superbe creatiile, ca de obicei.., tu cum te simti? Inca nu ai aflat ce e samburelul?

Poze ..

Stefanel cel mititel este un nazdravanel...
22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

MI-A LASAT AZI SOTZUL, LAPTOPUL!!!!!

CARMEN, din fericire bebelina este bine pana acum, mai merg la eco pe 20 sept.A inceput si ea sa faca tot felul de tumbe si de gimnastica prin burtica.
Clara este incantata de surioara, nu stiu ce intelege ea, dar vine la burtica si-i da suzeta, ii da sa pape , sa bea apa, imi mangaie burtica, o imbratiseaza.
Stefan cum reactioneaza?

ROXI, multumesc frumos, sunt OK pentru moment.Acum trebuie sa fac rost de niste ace pentru glucometru ca sa-mi masor glicemia si sa vad cum mai sta treaba.Din pacate nu gasesc pentru aparatul pe care-l am dar am o promisiune de la o farmacista si merg azi sa vad daca au adus.Pupici scumpicilor tai.




27+ Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Yashy fac bijuuri numai cand doarme Vlad, altfel nu ma lasa, desi e un copil cuminte dar care ne solicita foarte mult. Este foarte curios, vrea sa stie tot ce se intampla si ne intreaba de toate lucrurile "ata te e?? - asta ce e?".

Din pacate ii curge nasul, sper sa fie doar atat. Din cate stiti eu stau si cu nepotelul meu care a racit, chiar inainte de gradi nu ne dam seama cum a reusit si de unde pentru ca nu a stat intre copii (doar ca a fost intr-o zi la medic si cred ca a luat ceva de acolo). Ufffffff

Cu somnul este cam tot asa, parca s-a mai indreptat un pic...s-ar putea a ii dea caninii

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 21 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Cadia si Stefan e la fel. A gasit o suzeta, si i-am spus ca el e mare nu are nevoie ca i-o dam lui beby, iar el a venit si mi-a pus suzeta pe burta.
Imi ridica tricoul si face "draga draga", ma pupa pe burtica...


Poze ..

Stefanel cel mititel este un nazdravanel...
22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

E totul bine cu Aidan multumim, nu ii mai curge urechea asa ca nu ii pun picaturile.

Ce draguti copilasii vostri cum alinta ei bebeii!

Carmen o sa-l iei pe Stefan acasa cand se va naste surioara?

Cadia sper sa nu fie diabet, poate Pyc te sfatuieste mai bine. Ai facut testele alea cu glucoza? sunt singurele pe baza carora se poate pune diagnosticul.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

buna dimineata!
la multi ani Anelor!! sa fiti sanatoase si iubite!!
Adina, sunt ceva poze aici si aici, dar doar Patrick. Eva cu thomas nu e, dar promit ca o pozez
nu intra Pat la scoala anul asta... de abia la anul din pacate. sper sa fie ok.
Patricia, tare frumoase bijuurile, felicitari! cum te mai simti? cu mai doarme Vlad?
Miere hihihi asa e si Patrick, la gradi cuminte si foarte cuminte, acasa... hahahaha
Cadia, cum te mai simti?
Selene, e ok sa mai scoata bucatele, dar totusi nu numai bucatele



rox, da' ce valoare are "mai", in contextul asta?

Ca e asa: orice mananca cu bucatele, se vede in kk ce a mancat. Baga cartofi natur, iese kk cu cartofi natur in el. Baga masline, iese kk cu bucati de masline. Baga mazare, idem.

No. Asta e.

Dar azi a mancat ca un haplea, o portie de orez cu legume, ciorba de la buna-sa si niste cartofi prajiti, tot de la buna-sa. M-a uimit.

Si nu mai vrea sa doarma.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

www.desprecopii.com/cover/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Selene_Bunnx" target="_blank">Daria pe coperta!

Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

cami, carmen, yashy multumesc.

cami asa mi se pare si mie ca seamana foarte bine cu mine Majoritatea celor care o vad sunt de acord. Dar sunt si unii care zic ca e leita ta-su ... probabil nu vad bine
Multa sanatate Antoniei!

miere ce bine ca ati scapat de infectie!

selene tot asa si Nadia, e topita dupa carti si reviste; stie pe de rost colectia "mami", da singura pagina la pozele care ii plac.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput