Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Flory, stai linitita ca oricum nu ma refeream direct la cineva;

insa, tot din proprire experienta stiu cat e de usor sa judeci fara sa cunosti toate datele




Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

haha, au inceput-o in 26 aug; deja sunt la cifra 5 si au terminat si vocalele; insa se pare ca scoala e ceva plictisitor unde se intampla multe lectii; si nu e deloc corect in viziunea lor ca noi, cei mari, nu mai facem scoala

oricum, le-am pus in vedere ca treaba cu lectiile este 10000% a lor si pe mine nu o sa ma prinda ca ii imping sa si le faca sau sa studieze ceva;

nu am de gand sa am certuri cu ei pe tema scolii; scoala sa isi faca treaba ei si sa ii invete; cu noi au programe sportive, surprizele, fun, timp liber plin de activitati faine;

ma pregatesc sa le fac copiilor blog asa ca o sa scriu probabil mai multe acolo; nu de-alta dar timpul zboara si daca nu scriu undeva ce se intampla cu ei acum, o sa uit si eu si ei


Ioana & Arturicii'S


F tare abordarea! Poti sa detaiezi putin, daca ai timp/chef?
Ce ii motiveaza in final?

Abia astept blogul, o sa aiba multa lume ce invata de la familia voastra frumoasa


Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Corina, sunt intr-o faza f primitiva cu "proiectul"; cred ca detalii iti pot da anul viitor prin iulie

momentan lucrez la mine, lucrez la ei, etc


edit: la blog, cel mai probabil, usa nu o sa fie descuiata; insa am auzit ca exista lacatusi buni care fac copii fidele la chei ;-)


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zguby77 spune:

Fetelor am si eu o intrebare, bebei vostri, dupa 3 luni cam cat iau pe saptamana in greutate? Primele luni a luat destul de bine, dar acum ma sperie, cam 100g pe saptamana, e normal? Avem 3 luni si 3 saptamani si 7,200 kg, la 3 luni avea 6,800 deci a luat f putin saptamnile astea, desi manaca destul de bine. Ii dau san cam la 2-3 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

in sfarsit am timp sa intrau sa va citesc......
ce dor mi-a fost de voi....va dulce
ieri am fost cu bebita mea dulce la un pediatru din bucuresti.
ne-a spus ca este sanatoasa tun si ca este dezvoltata neurologic ca un bebe de 4-5 luni, dar buba este ca de cand am venit in ro nu a luat in greutate.la 3 lunite are 4.800g .ea a crescut 11 cm de la nastere, dar in greutate pauza.bine....acum pot da vina pe milumil, pt ca de cand am venit in ro am trecut-o pe milumil....dar cine stie.
asa ca m-a pus sa-i fac orar de masa la 3 ore maxim, sa-i schimb laptele cu nan1 ha, si sa-i da-u debridat de 3 ori pe zi ca sa-i incetineasca tranzitul.iar daca in 2 sapt nu ia in greutate vre-o 500g, investigam mai amanuntit.
mi-a spus ca si din cauza diabetului meu gestational nu se ingrasa.
bebele meu mic si dulce....offfffffffffffff
acum faza nasoala e ca nu vrea sa pape la 3 ore....si urla in continuare inainte de masa.pana nu-si face ea nr nu papa linistita.
nu stiu ce sa mai fac...ma doare sufletul cand o vad ca nu vrea sa pape si nu se ingrasa.
am comandat si infarixul, maine il face.....sa speram ca nu face febra.
VERONICACHmerci mult vreau sa-ti spun ca SCARBELA si-a schimbat tactica.....e mai maleabila si nu ma mai enerveaza
NICOLETAB, BIA, MARILENAC dulci
SABINA MERCI MULT....SI CONCEDIU PLACUT!!!! SPER DIN TOT SUFLETUL CA PUIUTELOR TALE SA LE PRIASCA MAREA !!!!
ROCSY....MULTI ESTI O DULCE....cat priveste diversificarea sunt de acord cu tine....multumim IOANA...si eu mi-am salvat paginile.astept ok-ul dr de la buc care cica e tare...deocamdata trebuie sa reglam greutatea bebitei.....sa ne ajute DOAMNE DOAMNE!!!!!
fetele help me....pleaca nasu-miu in germania si as vrea sa-mi aduca laptic pt fata nan 1 ha.....am cautat pe net si nu stiu germana, mi-am prin urechile..... se numeste altfel la ei?
CORINA FELICITARI PT MARIUCA TARE DULCE....ce frumos ai descris sentimente astea drumoase pe care le simtim toate....

trimit si mai citesc...poate revin in seara asta...sa vedem....


MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

GALERIA ZAMBETELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

buna seara dragi mamici,

Artu nu am inceput sa o las la tv ci doar m-am amuzat cum se uita ea hipnotizata,bine am lasat-o putin cat am mai scris eu cateva mesaje

zgubyy din luna 4 cam 500g trebuie sa ia in greutate per total

maribell te inteleg perfect cu mancarea,eu sunt stresata de cand s-a nascut desi mi-a luat binisor in greutate...de ex sunt zile cand dupa 4 ore imi mananca 40ml la o masa si pot sa stau in cap ca de inghitit nu inghite,ce poti sa-i faci sa-i bagi in vena??da-i vitamina C, 4 pic de 3 ori pe zi,pentru pofta de mancare si imunizare....mai sunt siropuri dar trebuie sa ti le recomande medicul
in legatura cu debridat eu stiu ca e pentru reglarea tranzitului,a mea facea zilnic cand ii dadeam,acuma face cam la 2 zile....aaa si apropo de ce ii dai nan1 HA...are probleme cu lactoza?

in rest noi suntem un pic prinsi cu nunta si botezul din oct,mi-am luat rochia urmeaza accesoriu de pus in par ca nu vreau voal si ca sa fim cu mot facem 2 nunti,una sambata cu rude cunostinte obligatii etc si seara urmatoare cu prietenii si colegii,asta pentru ca nu incapeau toti in restaurant....sper sa fie bine,oricum la a doua nu voi mai fi imbracata in mireasa si o sa fie ceva micut si intim cu prietenii ca sa ne destrabalam pe cinste
pupici si noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata fetelor!
HA-hipoalergic
eu am refuzat sa-i dau HA, am vrut sa-l las pe el sa lupte cu eventualele alergii, sa nu-l "protejez" prea mult! Just my opinion.
Maribell-intai ia din Romania si vezi daca-i prieste laptele si apoi adu din Germania daca e cumva mai ieftin.



Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui zguby77

Fetelor am si eu o intrebare, bebei vostri, dupa 3 luni cam cat iau pe saptamana in greutate? Primele luni a luat destul de bine, dar acum ma sperie, cam 100g pe saptamana, e normal? Avem 3 luni si 3 saptamani si 7,200 kg, la 3 luni avea 6,800 deci a luat f putin saptamnile astea, desi manaca destul de bine. Ii dau san cam la 2-3 ore.


Seby beby are la 4 luni fara o saptamana 5850 gr,asa ca stati bine.In luna a 3-a a luat doar 300 gr(intr-o luna intreaga)
Zic sa nu-ti mai faci griji,si lasa cantarul ala ca mai mult te streseaza



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
Ma votati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata

SOrana pentru ziua ta si scuze de intarziere! sa fiti fericiti!
Mariute o zi minunata azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

www.youtube.com/watch?v=o56H6GgOZNw" target="_blank">LA MULTI ANI tuturor sarbatoritelor/sarbatoritilor de azi!



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
Ma votati?

Mergi la inceput