Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***246***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mai ceri o data actul aditional de la BCR. Cred ca ti-l poate trimite si pe mail. Si, din cate am vazut in link, in afara de numarul clauzei spune si despre ce e vorba, deci te poti orienta si asa.
Nu ai niciun prieten care lucreaza la vreo banca si care sa te ajute?
(poate te mediteaza Novus, ca nush care mai e finantist p-aci. sor'mea e plecata in concediu, ca o intrebam)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete, eu cred ca va parasesc in seara asta. Mi-a fost piticul plecat la bunici pt ca eu sa pregatesc un proiect, mai mult am stat si-am citit pe DC da' nu-mi pare rau, ca tot piticul va avea de castigat din asta si abia astept sa vina sa il iau la pupaceala.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

La multi ani!

Leeloo

Multe

Fetelor va multumim tare mult pentru urari si complimente. M-ati facut sa , eu de fel nu prea sunt fotogenica, iar in pozele de la nunta de pe faleza, nu ma simteam prea bine, ca tocmai ce ma dadusem jos din masina unui prieten care conducea cu viteza si numai cu piciorul pe frana si mai aveam putin si dadeam la boboci si am iesit cu o fata

Tortul pentru al meu sotior a iesit tare bun si am petrecut frumos cu cei apropiati, nu prea am avut chef de altele in conditiile in care au depus actele de divort si finii si nasii lui Lucian

S-a bucurat tare Dan, cand i-am transmis urarile vostre, era la munca si e stresat, ca a avansat intr-o functie de conducere si tocmai bine i-au prins

Plec la copii, ca deja aud ca Lucian a scapat la cartofi prajiti, ca suntem la mama.

pe toti!



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ana, asa e si al meu, nu baga in seama copiii. Si la sport si la locul de joaca, se mai uita asa, de la distanta, ce mai fac altii, dar nu cauta compania nimanui. Tocmai de asta ma si emotioneaza imbratisarile cu prietenul de ciocolata. A si Alexandra vad ca stie sa se plimbe de mana, al meu nu stie sau nu vrea, ca desi ala micu a incercat, al meu isi tot trage mana.

Mababei a intrebat cu ce jucarii se mai joaca ai nostri si eu tot uit sa-i raspund. Al meu se joaca cu cortul. Cu bilele s-a jucat la inceput, acum cortul il pasioneaza, nu mai sta 5 minute pe verticala, tot rasturnat ii place sa-l aiba. Si rasfoieste cartea aia muzicala de ma ameteste. Azi i-am mai cumparat una, ca sa mai invatam (eu si taica-sau) si alte cantece. Mai nou se joaca cu mingea si in rest cu elecrocasnice (aspiratorul e primul pe lista, tremura de fericire cand dau cu el).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ah si am uitat sa va zic ca azi mi s-a prezis ca o sa vad eu ca si la 10 ani o sa doarma in pat cu noi daca nu fac ceva acum urgent, pana nu-i prea tarziu (plus ca nu se odihneste copilul cu noi in camera), ca neaparat treb sa incep operatiunea olita ca altfel risc sa ajunga ca copilul unor prieteni care la 4 ani nu vrea sa renunte la pampers, ca daca refuz sa-i dau ciocolata e si mai rau ca atunci cand o sa prinda ocazia o sa fie si mai tentanta...deja mi se invarte capul. Noi de cand dormim toti 3, dormim toti de spargem (nu ca Anamariame, dar oricum, multumitor), doarme copilul meu super linistit, se trezeste sa bea apa si se culca la loc. Cand dormea in patutul lui (care sta gol golut langa patul nostru) se tot foia si la 3 era in picioare sa-l pun cu noi in pat. Nu mai spun ca eu la fiecare foiala eram in fund sa vad ce face.
De pusul la olita nu ma apuc ca mi-e lene si ghidandu-ma dupa copil, mi se pare mie si ca nu-i momentul.
Dupa cico nu tanjeste ca nici nu stie ce-i aia. Asa cum nici dupa televizor nu tanjeste ca stie ca numa stiri sunt si functioneaza numai juma de ora dimineata, cat isi bea taica-sau cafeaua.
Gresesc cu ceva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Novuselu', io cred ca a turui ca o moara stricata despre chestiile astea poate avea efecte si asupra persoanelor care nu au in ele acel feeling (daca or fi asa ceva). Chiar daca copiii vor simti comportamentul mamei ca fiind fals, macar la kur n-o s-o incaseze si vor suspina doar dupa lipsa prieteniei, nu dupa alte abuzuri etc. Cred ca prin turuiala continua ajung sa se creeze niste clisee, niste obisnuite mentale & de comportament care pot fi si ele benefice, chiar asa, neasumate. Asa cum femeile care nu cred in cafteala o mai aplica, asa si cele care nu cred in explicatii pot explica.

(ma gandesc la topicul Vikingai cu copilul din vecini, care de fapt era neglijat, desi ma-sa se purta "ca la carte")

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Da, in principiu asa e, doar ca eu chiar am cunoscut niste specimene ca altfel nu le pot zice care crede-ma nu mai pot fi schimbate ca ''stiu ele cum se cresc copiii, nu tre' sa citeasca carti''

Da-mi si mie cand ai vreme topicul de care zici, nu cred ca l-am citit

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Kea, esti de-a mea ! in afara de televizor unde ii mai pun cate o jumate de ora bebe tv ca sa fac cine stie ce linistita, in rest la fel stam si noi cu dormit, olita, ciocolata ( care cred ca o va manca destul de tarziu avand in vedere ca eu nu mananc deloc pt ca nu-mi place, in toata viata mea am mancat cateva praline si alea de foame si vreo 5 bucatele de ciocolata alba )

Ilinca, poti cere linistita actul aditional la banca daca vrei pun o vorba buna la BCR

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Amintiri din copilarie :eu la invatatura mereu am fost premianta dar nu pt ca imi pierdem cine stie cata vreme invatand, prindeam repede, la mate intr-adevar terminam culegerea si faceam si din gazeta exercitii, mergeam la olimpiada, ce mai , mi-au placut cifrele de mica
Si inca o chestie: inca din scoala generala ma ocupam de strans diverse fonduri, bani pt tabere, apoi la facultate pt protocolul la examene, acum la birou pt aniversari, excursii, tre' sa-mi fac o tiparnita

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

Ilinca, de ce sa ma supar? De aia suntem aici nu? Sa ne spunem parerile. Doar ca as vrea sa fiu si eu atat de relaxata ca si tine

Kea, inainte da o avea pe Iulia am spus ca NU O SA FAC: sa stau cu ea toata ziua in brate, sa doarma cu noi , sa o iau repede cand plange, sa nu... sa nu... Ei uite-ma fac tot ce am spus ca nu voi face. Asa ca fiecare mama face ce e mai bine pt puiul ei. Oamenii au dreptul sa isi dea cu parerea si tu faci cum crezi ca e mai bine

Novus, si pe mine ma inebunea pediatra cu alaptatul la 3 ore, sa las copilul sa planga, sa nu alaptez la cerere. Cand venea la noi pt vaccin si mai plangea Iulia imi spunea ca e alintata, etc. Nu prea am bagat-o in seama, ea e mai dura asa de felul ei dar e o profesionista si asta imi place la ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

LA MULTI ANI Leeloo!!! Sa ai o viata fericita alaturi de frumoasa ta familie si iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos

Pana cand se recomanda dormitul impreuna cu bebelusul? Eu dorm cu David de cand era mic si tare imi place, problema insa este ca nu dorm cu Cristi decat cand suntem plecati de-acasa, caci el nu se odihneste cu noi si se mai si uita la tv pana noaptea tarziu. Mi-ar placea sa-l mut pe David in patutul lui si sa ma mut si eu in dormitor, dar parca mi-e frica sa-l las singur peste noapte. Mai este vre-un bebe care doarme singur in camera noaptea?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput