protectie usa

protectie usa | Autor: mymoushou

Link direct la acest mesaj

baietelul meu de 9 luni isi baga degetelele sub usa si apoi cu cealalta manuta trage de usa. evident isi juleste pielea rau si plange mult de durere, iar asta se intampla deja de cateva ori pe zi! va rog mult exista vreun tip de aparatoare/protectie pentru sub usa? maselutze/cauciucuri ca sa nu i se inchida usa peste degete am pus, dar pentru degetele sub usa nu stiu ce sa fac...multumesc mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

da, exista, la magazinele de bricolaj, este o bagheta care se monteaza in partea inferioara a usii; bagheta poate fi cu terminatie din cauciuc sau peri (acest gen de protectie o poti vedea la usile rotative din sediile moderne de magazine sau institutii)

sau, puteti face voi ceva mai simplu, fara cheltuieli prea mari
scoateti usa din balamale
gasiti o modalitate de a lipi ceva pe partea inferioara a usii: banda izolatoare pentru geamuri (nu purfix, ci din aceea de cauciuc, cu profil mai bombat, este autoadeziva, se gaseste la praktiker de ex), scotch mai lat, o fasie de material mai gros gen pasla, astfel incat sa nu mai aiba loc sa bage degetele intre pardoseala si usa

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Sau pastrati-o deschisa/blocata cu doua dispozitive de acest fel
www.fungift.ro/magazin-online-cadouri/E-un-soarece-sub-usa-p-17220-c-0-p.html" target="_blank">http://www.fungift.ro/magazin-online-cadouri/E-un-soarece-sub-usa-p-17220-c-0-p.html unul intr-o parte si unul in cealalata parte... desi arata a jucarie si s-ar putea sa il atraga mai tare catre acea zona...

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mymoushou spune:

multumesc frumos, o sa incerc toate variantele, poate asa reusim sa ne pastram degetzelele intacte

Mergi la inceput