Iepurasi Martie-Aprilie 2010 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Vladi nu e asa de rau, slava domnului. Adica ieri de 2 ori a regurgitat si de 2 ori a vomat (o data chiar in jet), dar s-a linistit apoi. Pe seara a facut si kk..si apoi a fost vesel nevoie mare. Aseara era 10 noaptea si el se tavalea de ras prin tot patul. Azi i-am dat doar laptic, si la fel, tot vesel si jucaus e de azi dim de la 6.45 de cand s-a trezit. Probabil ca Mihaelagrosan are dreptate, m-am bucurat ca a inceput in sf sa pape fructele si legumele..si i-am dat cat a vrut el..probabil ca a fost cam mult pt stomacelul lui

Stanucel bun venit!

Fug sa fac o ciulama de pipote ca de o sapt ma gandesc la ea. Adica ma apuc de ea..sa vedem dc ma lasa Eric sa o si fac

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna fetelor!

Am mai prins si eu ceva viata. Noi ne-am culcat pe la miezul noptii , pe la 4 musiu Ricky a avut nevoie de o schimbare de pozitie in patutz iar la 6.30 a papat. Pe la 7.15 a dormit iar pana la 8.15 cand a inceput palavrageala si chiuiturile de rigoare. I-am dat un pic de ceai de fenicul pe la 9 dupa care a facut kk, pe la 10 a papat laptic de la mami si a adormit in sfarsit...

Sotul ajunge acasa pe la 17.00 asa ca numar orele!

Raceala mea tot nu trece...sper ca Ricky sa nu se molipseasca!

Ma duc sa mai fac ceva prin casa cat mai doarme veveritzul.
O zi buna fetelor si sanatate iepuricilor!

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629

Mami de veveritz (19.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna, fetele!
Noi am avut o noapte m buna, cu o singura trezire la 4 si-apoi la 6:30.Sper sa aibe programul asta de somn decat sa se trezeasca la 1-2.

andira ok! Numai ca la noi a batut fff tare vantul. Azi e mult m bne, nu bate vantul deloc.
papushicata bine-ai revenit!
Am vazut pozele, f frumoase. Tare dragut ingerasul vostru.
Carmen bine-ati revenit si voi! Imi pare rau ca va chinuiti cu diversificarea.
Sper sa va gasiti si o femeie de serviciu si sa va fie m bine.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


LA MULTE LUNITE SI ANISORI , sarbatoritului de azi : Eric Andrei!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elba spune:

Buna dimineatza!

Filip e tare agitat si nu am timp dar vreau doar sa va las un link:
http://vimeo.com/9200962
pt cine vrea sa vada
va pup si va doresc o zi usoara

mamica lui Filip(30.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Dragele noastre,

Jurnalul nostru de calatorie il vom scrie cand ne intoarcem acasa.
Acuma suntem singure fara tata si ne e foarte urat. Nu stiu ce a fost in capul meu sa imi iau bilet pe 15 zile. Caldurile sunt iara mari si nu pot iesi la plimbare decat pe seara sau foarte dimineata.

Noi aici nu avem probleme de nici un fel cu mancarea. Fructele sunt o minune aici. Mananca Joy mango cate unul pe zi si legume la fel. Le fierb si le amestec cu cate jumatate de borcan. Ce am observat e cat de ieftina e mancarea pt bebei aici. Borcanele cu un 1,25 euro la 250 de grame, cereale lichide gata facute la 0,89 centi si etc. Fata de preturile la borcane din tara astea sunt ieftine.

Am gasit de asemenea un outlet de marci gen Hilfiger... etc de unde am plecat cu unghia in gat ca e criza....

Am gasit un site cu marci cunoscute de pantofi copii>: Geox, Garvalin, PetitShoes, Andanines la preturi decente. zapaticos.es cu wwww de rigoare in fata.

Sincer vreau acasa. Nu mai vin niciodata pe capul nimanui. Fratimeo se comporta ca si cum i-am sta in cap. S-a tampit de cap singur. Bat-o vina de singuratate. Vine de la munca si se apuca de adunat si spalat dupa mine. Cu bebe mic stiti si voi cata vreme avem sa strangem ceva:( asta e!!! de abia astept sa ajung acasa la rostul meu! si colac peste pupaza nu ii merge bine nici masina de spalat rufe si prosoapele numai mi le inmoaie ca aia numai spalat nu e!

s-a trezit pitica! am fugit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Gabitule nu i-o lua in nume de rau lu' fratelo. Asa e cand traiesti singur, fara puradei....ai niste "ritualuri" de viata de te doare mintea. Eu si acum, dupa 5 luni cu bebe, tot mai am momente cand ma "sufoc" cand vad toate alea imprastiate prin casa..hainute, pampersi, jucarii, balansoar, scaun de masa, carucior....Pe unele si sa vreau ..nu am unde sa le pun, in marele nostru apartament.
Asa ca profita de vremea buna ca aici au fost 2 zile cu vant puternic (cel putin asa a fost la mine)...papa la greu fructe....aici pepenii rosii si galbeni deja nu mai sunt buni, strugurii inca sunt necopti..noroc cu piersicile si nectarinele...Si papa si pt mine un calamar si o caracatita de aia bunabuna
Pup si nu mai fi suparici

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Briza sunt amarata dar imi trece! l-am luat ieri la 11 metrii si i-am zis ca daca se mai comporta ca o nevasta sacaita imi fac bagajele si plec si nici nu mai vin:)

pepenii nu au nici un gust aici! piersicile sunt din maroc, noroc cu fructele din Brazilia! calamari si sepii am mancat de mi'au iesit tentacule:) vrei si tu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Citat:
citat din mesajul lui GabyHila
calamari si sepii am mancat de mi'au iesit tentacule:) vrei si tu??


Oooo, pai ia sa vezi ce bine o sa iti prinda acasa: cu un tentacul ii dai tzatza lui Joy, cu unu faci mancare, cu unul intinzi rufe, cu unul uzi florile.... Eu chiar as vrea, ca poate asa le aduc si eu pe toate la zi

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Citat:
citat din mesajul lui briza_marii

Citat:
citat din mesajul lui GabyHila
calamari si sepii am mancat de mi'au iesit tentacule:) vrei si tu??


Oooo, pai ia sa vezi ce bine o sa iti prinda acasa: cu un tentacul ii dai tzatza lui Joy, cu unu faci mancare, cu unul intinzi rufe, cu unul uzi florile.... Eu chiar as vrea, ca poate asa le aduc si eu pe toate la zi

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)



hahaaaaaa la asta nu m'am gandit! oricum eu am trecut de faza reprosuri ca nu le pot face pe toate. asta e! fac ce pot! cred ca si tie ti-ar prinde bine o asemenea gandire pozitiva:)))))

Vroiam sa va impartesesc experienta canitei. I.am luat inainte sa plecam in concediu si este de un real succes. Bea apa, suc.. cereale din ea plus ca foloseste drept suzeta:)))

Mergi la inceput