traficul de persoane- studiu de caz

traficul de persoane- studiu de caz | Autor: cosmynik

Link direct la acest mesaj

Buna! Ma numesc Cosmina si anul viitor imi voi sustine lucrarea de licenta cu tema "Traficul de persoane", care in mare e finalizata, insa nu m-am hotarat in privinta studiului de caz. Am scris aici in speranta ca ati putea sa ma ajutati cu cateva idei. Multumiri anticipate!

Cosmina, mami de Emma

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Am vazut la TV un documentar interesant (nu mai stiu pe ce post... travel and living, discovery crime... sau ceva de genul) un documentar despre traficul de persoane in UK. Pesti albanezi, fete din Europa de Est...


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia1112 spune:


Si pe ce te-ai axat, pe traficul de minori, pe cel de femei exploatate sexual, de barbati pentru forta de munca? Eu as contacta Agentia Nationala Impotriva Traficului de Persoane din cadrul M.A.I. si as cere cateva indrumari pentru studiul de caz. Poti incerca si la un centru de protectie a victimelor traficului de persoane din cadrul Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Bucuresti; totusi, sa stii ca locatiile centrelor sunt (evident!) confidentiale, deci ai nevoie de susinerea celor de la Directie.

Daca imi spui la care din grupurile de victime te-ai gandit, am putea gasi si alte organizatii (cum ar fi Salvati Copiii) care sa fi redactat studii si care te pot indruma.

Mergi la inceput