Albinutze de Mai-Iunie 2009(87)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

ioana

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelutza_c spune:

salutare tuturor.
BECA stai linistita si profita de concediu.totul va fi bine,vei vedea.v-ati gandit la nume??
multa sanatate copiilor bolnaviori.
revin mai tarziu.ma duc sa fac putina ordine,k imi doarme mandra de la 11 si un sfert.
va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

salutare...

andata eu sunt patita si evit toate vaccinarile posibile si imposibile la mineun test pentru a vedea daca a disparut alergia se face in jurul varstei de 3 anisori
ioana capul sus ca bebele e bine,da?stii care e treaba cu dublul test si triplul test??nu indica decat niste valori care de multe ori sunt total eronate si panicheaza mamaeu zic sa stai linistita,ca sunt sigura ca "fetita" e bine si sanatoasa
badriana asa e in colectivitate,si mai ales cc sunt copilasi mici care nu au inca sistemul imunitar bine dezvoltatimportanat e ca trece cu hemeopate
miruta nici nu stii de unde apare o oferta pentru un job buntu persevereaza ca o sa vezi ca o sa fie binemiru avuse bazdaci pe care numai 2 la curul ala pampersos din partea lu' ta-su si una peste maini din partea mea(ma coafa cu un dosebit simt de raspundere la 4 dimineata..pe intunericcccc)au reusit sa o calmeze..ea fiid treaza de la 2..propun sa se treaca si restul zilelor de nastere ale mamicilor care incep cu luna august si pasii ca sa schimbam capitolul


brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna fetele!!
am avut iar noapte aiurea din cauza trezirilor. am reusit sa-i dau un biberon de 240 ml odata, nu a mai cerut lapte pana pe la 3, dar mi-a scancit la greu cred totusi ca-i mai apar ceva maselute. doar presupun, ca nu ma lasa sa ma uit deloc in gurita. partea mai rea e ca dimineata e ud pana la piele. azi de ex, era uda si salopeta siu body-ul pana la cusatura de la gat. am incercat si cu ceai asta noapte, nu prea mi-a mers, mai incerc si in noaptea asta.

beca, multumesc de raspuns. si eu m-am gandit sa-i dau apa noaptea si nu ceai. sa inteleg ca nici sara nu mai bea lapte noaptea, asa e?? sa=ti fie de bine somnul. bun si pt tine si pt bebe.

alynta, as prepera totusi sa fiu ceva mai grasa.

beca, sa-ti spun ca la nunta, acum 13 ani, aveam 42 kg??? stateau hainele pe mine ca pe gardul politiei...

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

cris...

eu sunt nascuta pe 26.08.1973.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

madalinuza, sa treaca intepatura de la vaccin si sa fie fara febra!! incet = incet, va vorbi puiutul si apoi te vei ruga sa mai taca, sa te limpezesti si tu.

andata, asa sunt medicii in tara noastra. tot noi vinovati... ce face ioana??

beca, imi pare tare rau. dar poate sa repeti dublul test??? eu totusi cred ca e o greseala strecurata pe undeva....

badriana, multa sanatate puiutului!!!

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

otilia...incet incet incearca sa ii lungesti perioada intre biberoane. Daca nu il mananca pe tot odata mie imi suna a dor de supt decat foame. Mie mi-a fost intotdeauna frica de caria de biberon. De transpirat vezi sa nu ii fie prea cald. Ai mei amandoi transpira la 25 grade in camera, la 23 dorm bine.

Irina mea bea 3 bibe de 210/zi, dim, pranz (la 1 h dupa mancare, inainte de somn si seara inainte de culcare) I-am scos bibele de noapte, acum doarme de la 10.30 la 7.30 fara treziri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

continuam...

miruta, bafta multa in gasirea unul job. stiu ca e greu, dar sa nu disperam!! eu nu am avut curajul sa=l scot pe matei afara, atat de tare bate vantul.

beca, drum bun si concediu placut la paris!! relaxeaza=te cat poti!! sa nu ne uiti...

cris, poate ii mai apare vreo maseluta lui mirunel...sau poate voia sa socializeze.... oricum, va -am.


[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

badriana, nu ma refeream la transpiratie, ci la faptul ca, de la atata lapte baut da pampersul pe dinafara. nici la noi nu e ff cald in casa. asta-noapte am avut 22 grade, iar dimineata la 7, cand m-am trezit eu erau 21.8 grade in dormitor.
cum ai procedat cand ai scos bibele de noapte??

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Otilia faceti progrese! Bravo! Asa se intampla: cine e plin vrea slab si invers!
SoriLea poate va da DD unul al vostru! E chiar imposibil?! Stiu ca s-a mai intamplat! Bucurati-va de Razvanel ca e un dragalas! Cum sa nu fie copii?! Gem orfelinatele de ei... Eu cred ca e foarte greu sa adopti unul sub un an,nu?! Ar trebui sa incerce pe la maternitati ca sunt atatea mame denaturate care ii parasesc fie in spital, fie prin gari samd..... Zic si eu, nu prea cunosc "sistemul"....Voua cum vi l-a dat DD pe baiat?!
Am facut baietilor pitza! David zicea "mmm...buna"! S-a mozolit si Matei cu ea! Am framantat de placinte cu branza! Voi vedea daca nu nasc dupa asta! Macar au baietii de papa!

Alina-Mirela 39+4Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput