Iepurasi Martie-Aprilie 2010 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

am trimis repede mesajul anterior fara sa-l termin, continui:

Ioanaa28, e adorabil acum ca isi suge buza de jos, arata ca o babuta. da sotul este un italian atipic sa stii, nu arata ca ei, nu se poarta ca ei (mai ales ca romanii -de la Roma- care-s tare vorbareti si laudarosi) dar tot latin e, iese ca uleiul la apa.
dar eu in trecut am zis de multe oro ca el este de origine latina si tinutul meu preferat unde-mi place sa traiesc este Toscana.
pup baietii cuminti! a si lasa soacra-n pace, ignor ca sa traiesti linistita!

briza-marii, ce-mi place numele tau ( ti-am mai spus-o?), brrr vreau si eu un pic de racorica!

ami84, merci, este incisiv stanga jos. merci pentru toate articolele!

vladimirescu, ce ma bucur ca esti mai bine! dar cat de tare m-a impresionat de Floricel al tau, cu mascuta, saracutul pui! Sunt de aceeasi parere cu tine cu fructele importate!
Ma tot gandesc si eu la diversificare sa incep dupa 5 luni, cu suculet de morcovi ceva, saracul de cand cu dintisor ( cam de o saptamana) mesteca non stop ( normal ca babele) e asa de simpatic!

Ioanact, merci, cresc iepurasii, in curand il trec pe morcovi sa rontaie!

andira, bine ati revenit, ma bucur ca sunteti acasuca!
Ti-am simtit lipsa aici pe forum, plin de dezbateri hot hot!
Felicitari pentru viza, parerea mea ( stiu ca am mai zis) mai bine Canada decat Australia! De fapt sa va fie bine va doresc!

Ina, felicitari pentru cresa, ai baiat mare! sa-ti traiasca si sa te bucuri de el! te si vad cu ochii pe cea la scarbici ( cu seful ala care voia nascare pe birou) si apoi cu puiul in brate






castelana fericita mami de Cezar
luni 5 aprilie 2010 am deschis ouletul nostru de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

am trimis ca ma chema tzutz mic

sensibila, bravo pentr dintisorrrrrrrrr cresc iepurasii

Ella, fata cum te simti? speram cu toatele aici ca esti bine, sau ai plecat cu cortul la terenul vostru? cu arhitecta cu tot? Geo?
te pup

fetelor, m-a intrebat cineva si am uitat cine ( nu stau bine cu timpul sa reiau tot la citit) daca a plans tzutz mic, ei bine nu!
A fost diferit el in ultimul timp, sambata si duminica mai molatic si dormicios. Apoi luni n-a mai dormit bine si nu mai reusea sa doarma profund si dupa amiaza pac mami a gasit dintisor simpatic ( dimineata nu-l avea ca l-am controlat, chiar cautasem in carte sa citesc despre reactii ale bebelusilor la iesirea dintisorilor)
In rest nu e marait, dat prefera mai mult sa stea cu cineva: bratica sau la pupat, sa fie dragalit, mami bineinteles dragaleste si pupaceste la greu: vorba aia Sa-i dam Cezarului ce-i al Cezarului!

va pup si pe curand!

A si inca una si ma duc: al meu acum ca e mai amarat cu dintii zice hamamama, o fi primul mama?

si cafea sa va treziti!






castelana fericita mami de Cezar
luni 5 aprilie 2010 am deschis ouletul nostru de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

Buna dimineata fetelor,
sanzi ortopedul noua ne-a recomandat sa nu folosim premergator. pediatra sustine parerea ortopedului.
andra ce fel de pere i-ai dat lui Ianis? de cand cu piureul de legume Petru face kk ca niste gloante si se cam chinuie saracul. as incerca si niste mar crud, ca il am deja in casa.


mamica de Piscotel
Petru Gabriel (24.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

salutare, hai ca mai dam si noi un semn, dar sunt suparata, amandoi copii sunt bolnavi, au facut bronsita si sunt pe antibiotic, tusesste saraca IOANA de nici ea nu mai stie cum.
sper sa scapam cat mai repede.
va pup.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

stefimic cum de au racit asa de rau? din cauza schimbarii de vreme? au facut si febra? insanatosire grabnica!

mamica de Piscotel
Petru Gabriel (24.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

SILVIA totul a plecat de la un rosu in gat, care apoi a evoluat la niste tuse si apoi aici, eu i-l mai sunasem pe dr sa-i spun ca nu-mi place dar a zis ca trebuie sa astept a terminam tratamentul si vedem apoi si aseara cand i-a vazut asta a constatat, STEFI hai sa zic ca e mai mare, dar IOANA e amarata rau saraca cand tuseste.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Neatza!

Am pus ieri 3 masini, azi o iau de la capat, sper sa se fi uscat ceva din ele...

Pt ca am zis ca va povestesc, iaca cum am comis-o: cu 4 zile inainte de plecarea la mare, am primit invitatia din Canada. Drept care ne-am grabit si eu si tati sa completam actele, sa platim taxa de viza, si miercuri tati a depus actele si cele 3 pasapoarte in drop-box-ul de la ambasada. Timpul de procesare e de 5 zile lucratoare, si ne si gandeam ca e tocmai bine, avem raspunsul cand ne intoarcem din BG.
Sambata am pregatit tot, fetele topaiau de fericire ca plecam a doua zi, am vorbit cu prietenii nostri - mai plecam cu inca 2 masini - stabilit ultimele detalii, luat "la revedere" de la parinti, facut bagaje etc.... si cand ma strafulgera un gand spre seara: pasaportul lui Iris e la ambasada Canadei, pt viza!! Cum ies cu copilul din tara???
Nu va spun cum mi-a picat fata cand mi-am dat seama, si din starea aia euforica de "plecam in concediu!!!" am trecut in "fir-ar!!! cum draq o rezolv????"

Ne-am tuflit amandoi, initial tati a zis ca pleaca el cu fetele si vin eu luni dupa ce recuperez pasaportul (da-i si gandeste-te la scenarii, daca nu mi-l dau, daca or sa spuna ca retragem cererea de viza etc) - ceea ce nu ma incanta deloc, cel mai lung drum al meu a fost pana la Targoviste, cu el in fata pe motor. Perspectiva sa conduc pana la bulgari (m-ar fi luat de la granita) nu ma entuziasma deloc.
Noroc ca si-a dat seama ca el nu poate iesi din tara cu copiii pt ca n-are hartie de la mine (si a doua zi era oricum duminica, nu gaseam nici un notariat deschis), iar eu nu pot iesi cu masina lui din tara.
So, luni dimineata la 8 ne-am infiintat la ambasada, am cerut pasaportul (am rugat-o pe doamna de la ghiseu sa vorbesc in particular cu ea, sa nu auda si ceilalti 20 de oameni care mai erau acolo cat de cascati suntem eu si tati ), l-am primit pe la 10 si asa am reusit sa plecam.

Acum imi dau seama ca pare ceva simplu, dar eram total dezumflati ca poate pierdeam rezervarea de la bulgari, am pierdut oricum o zi de concediu acolo, nu stiam cat o sa ne ia sa recuperam pasaportul etc.
Am sunat la bulgari sa ne tina aia camerele (faza e ca nici nu rezervasem prin agentie, ci direct prin hotel - v-am zis eu ca am iesit cam cu 350 eur mai ieftin asa), am facut rost de GPS ca acum eram pe cont propriu, nu mai mergeam cu trupa ... in fine, asta a fost.

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

'neata, dau o cafea cu aroma de ciocolata - asta asa ca mi-a trimis Ruxandra dieta pt slabit Mercic frumos

Aseara va spuneam ca m-a pocnit o durere surda de cap (e bine ca simt ca-l am). M-am trezit tot asa, un pic mai surda durerea dar parca sunt ametita si am ceata pe ochi. Sarah a fost o dulceata de fata noaptea trecuta. Parca a stiut ca mami e varza si nu s-a trezit decat o data la ora 1 si inca o data pe la 5.

va pupacim si revin sa va mai plictisesc putin

http://picasaweb.google.ro/sclipiciosi2010/SarahMariaByJeniH#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Nu mai stiu cine intreba de BCG, dar hai sa va spun cum a fost la noi.
Pe 30 sfarsitul lui mai am facut vaccinul (la 3 luni). La inceput nu se vedea nimic, doar urma de la intepatura. Si a fost asa mult timp, ca o intepatura de tantar. De abia acum vre-o doua-trei saptamani a inceput sa coaca, dar nu spectaculos cu mult puroi. S-a inrosit, umflat si a inceput sa se exfolieze doar pielea de deasupra vaccinului. Am fost la dr si a spus ca-i foarte bine ca-i in regula totul. Asa cu bcg-ul la noi.

Silvia (greenfrog) si noua ne-a spus pediatra si ortopedul nici sa nu ne gandim sa-i luam premergator.

Stefimic si pe bebei sa le treaca cu bine sa nu mai fie bonlaviori

Castelana , mi-am adus aminte cand eram un fel de mascarici eu si cu tine - cand eram gravidute si trimeteam bancuri si glume la toata lumea. Mai stii?

Andira fataaa, drum bun in Canada. - faine aventuri si la voi , vacanta faina



http://picasaweb.google.ro/sclipiciosi2010/SarahMariaByJeniH#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

'Neata fetele,

Am zis ca intru sa recuperez capitolu' 47 si sa dau o cafealuta inainte de plecare Asa ca va invit pe toate!

va pup dulce pentru toate vorbele frumoase despre Codrin!Adevarul este ca si doctorita mi-a spus ca arata si se comporta (musculatura si alte aspecte de gen) ca un bebe de 7-8 luni.

Iar cu statul in fundulet, progresul a fost pur si simplu de pe o zi pe alta, de m-a socat si pe mine!

Revin!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 5-a

Mergi la inceput