Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Am uitat sa va spun www.youtube.com/watch?v=Pu-TjirqqTI&feature=related" target="_blank">BUNA DIMINEATA



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
Ma votati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Bunaaaa
Maribell
Sa fii santoasa, bucuroasa si fericita. Tot ce-ti doresti sa se implineasca!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca

www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Buna dimi - la prinz!:)

Noi suntem mai bine si ...spre vindecare, desi zona afectata are un roz "proaspat" care ma ....doare!
La multi ani sarbatoritilor zilei!
SI Mateo are un an de existenta din faza de "simburel" azi!
Mai sarbatorim si 8 ani de la nunta - e zi importanta la noi azi!:)

Va pup! Avem chiar si musafiri cu report pt ziua sotului care a bifat 30-ul:) ieri,
Pupici, revin!

Marlena (Mary) mamica lui Tudor Mateo , 19.05.2010, ora 12.19

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

Buna dimineata si de la noi,

desi la noi nu e asa de buna... ieri am fost la dr pentru ca Victor e plin de mucuti si mi se pare mie ca haraie si mi-a zis ca e putin racit ( nu are rosu in gat ) si ne-a dat eferalgan 2ml/zi -seara ( asa simptomatic) si a zis ca s-ar putea sa aiba otita pt ca l-a apasat la ureche si a inceput sa planga . ( la mine nu a plans deloc si l-am apasat destul de tare ca sa verific,) si trebuie sa il aspir cu ser de 3/4 ori pe zi - mie mi-ar fi placut sa imi dea ceva picaturi pt nas , dar nimic. Sper sa treaca si sa nu fie altceva.

Ce ma supara mai tare e ca am facut eu diaree intr-o zi bineinteles si micutul dupa mine; mie mi-a trecut cu ceai de menta orez, dar lui nu. Scaunele sunt apoase si cu mucozitati....efectiv ies din pampers de fiecare data...numai ca nu sunt atat de dese.( 3 , pe zi maxim 4 ) . Dr de ieri a zis ca sa ii dau san in continuare ca isi revine el , dr de familie -pediatru a zis sa ii dau o zi numai supa de morcov cu orez pisate . SI i-am tot repetat ca Victor are numai 2luni si 2 sapt si a zis ca nu0i nimik. Si am intrebat-o de biotics daca pot sa ii dau si a zis ca numai 1 plic pe zi, dar sa nu ii mai dau san. Nu stiu de ce dar parca imi vine sa O.II voi da la o masa ceai de menta si apoi un plic de biotic , dar nu ii dau morcov pisat aa devreme ...mi se pare tare ciudat, dupa ce ca e dereglat ii dau stomacelul si mai tare peste cap cu morcov si orez.

m-am enervat si cu soacra care ma tot cearta ca nu ii dau ceai la copil ca nu o sa vrea sa bea nici mai incolo , si i-am explicat ca ii voi da ceai cand am pt ce , nu ii dau asa de nebuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

scuze poate am scris cam aiurea da is tare nervoasa, si mai imi zice si barbatu mio ca "o iau eu cu capu mare nu ascult " ( adik nu ii dau in fiecare zi ceai ( zicea soacra sa inlocuiesc o masa cu ceai ca sa pot plea si eu pe undeva...poftim cultura )si nu o ascult pe doctorita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Ioana si Nadia a facut un episod cu scaune moi si dese, dar nu chiar asa cum povestesti tu si dr imi zicea sa ii intrerup 2 mese consecutive si sa ii dau doar zeama de pe orez fiert, dar nu cu morcov si alte cele, iar apoi sa ii dau la urmatoarea masa 3 parti zeama de orez fiert si o parte lapte, apoi doua parti de zeama si 2 de lapte si tot asa pana trecem din nou exclusiv pe lapte. Si neaparat saruri de rehidratare orala ca ei se dezhidrateaza foarte repede.

Mami de fetita frumusica foc!
Nadia 29.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

La multi ani inaine imrepuna, Mary! Sa va iubiti mult si sa mai infloreasca o floricica langa Mateo!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca

www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana1234

Buna dimineata si de la noi,

desi la noi nu e asa de buna... ieri am fost la dr pentru ca Victor e plin de mucuti si mi se pare mie ca haraie si mi-a zis ca e putin racit ( nu are rosu in gat ) si ne-a dat eferalgan 2ml/zi -seara ( asa simptomatic) si a zis ca s-ar putea sa aiba otita pt ca l-a apasat la ureche si a inceput sa planga . ( la mine nu a plans deloc si l-am apasat destul de tare ca sa verific,) si trebuie sa il aspir cu ser de 3/4 ori pe zi - mie mi-ar fi placut sa imi dea ceva picaturi pt nas , dar nimic. Sper sa treaca si sa nu fie altceva.

Ce ma supara mai tare e ca am facut eu diaree intr-o zi bineinteles si micutul dupa mine; mie mi-a trecut cu ceai de menta orez, dar lui nu. Scaunele sunt apoase si cu mucozitati....efectiv ies din pampers de fiecare data...numai ca nu sunt atat de dese.( 3 , pe zi maxim 4 ) . Dr de ieri a zis ca sa ii dau san in continuare ca isi revine el , dr de familie -pediatru a zis sa ii dau o zi numai supa de morcov cu orez pisate . SI i-am tot repetat ca Victor are numai 2luni si 2 sapt si a zis ca nu0i nimik. Si am intrebat-o de biotics daca pot sa ii dau si a zis ca numai 1 plic pe zi, dar sa nu ii mai dau san. Nu stiu de ce dar parca imi vine sa O.II voi da la o masa ceai de menta si apoi un plic de biotic , dar nu ii dau morcov pisat aa devreme ...mi se pare tare ciudat, dupa ce ca e dereglat ii dau stomacelul si mai tare peste cap cu morcov si orez.

m-am enervat si cu soacra care ma tot cearta ca nu ii dau ceai la copil ca nu o sa vrea sa bea nici mai incolo , si i-am explicat ca ii voi da ceai cand am pt ce , nu ii dau asa de nebuna




orice ai face, NU OPRI ALAPTATUL!!!

TU AI SIMTIT CA NU E OK SFATUL LOR, ceea ce e f, bine!
Si la noi au fost zile cu scaune moi, care ies din pampers, explozive...insa am refuzat sa tratez scaunele "de sin" ca diareice. Si-a revenit fara probleme.
Daca e grava evolutia, mai bine niste Smecta... zic si eu - poate gresec, dar decit sa opresti alaptatul sau sa ii dai supa de morcov - idiot dr! Mare Ti-e gradina Doamne!

Marlena (Mary) mamica lui Tudor Mateo , 19.05.2010, ora 12.19

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui R.Cata

La multi ani inaine imrepuna, Mary! Sa va iubiti mult si sa mai infloreasca o floricica langa Mateo!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca

www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010


Multu Cata! Ce frumos suna din gura" ta:)! Sincer iti multumesc!

Marlena (Mary) mamica lui Tudor Mateo , 19.05.2010, ora 12.19

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Buna fetele

Ne-am intors si noi, am fost la mama in Ghencea si nu am avut timp sa intru pe calc, cu Mirci dupa mine, ma solicita mai mult decat Ilinca.Numai mami, mami, se rasfata cu mine, nu doarme noaptea etc.
Am avut si noi botezul in we, sper sa reusesc sa incarc niste poze, dar nu sunt prea reusite. fata a cam plans si s-a tot rasucit, invartit, numai schimonosita la fetzisoara e. Eu am reusit pana la urma sa ma imbrac cu rochia pe care mi-o pregatisem

Vreau sa urez si eu sanatosi si fericiti lui Maribell si de asemenea lui Ale. Sa fiti fericiti!
Madamar casnicie fericita in continuare si sanatate si viata lunga sotului!
Onana mama ce baiat mare ai!! sa fie sanatos, tineti-o tot asa
Sabina lui Ale pt Sf Alexandru. si felicitari Iusitnei pentru primul mama. SI Ilinca mea a spus, acum vreo luna, acum nu mai zice. In schimb a inceput sa se intoarca si de pe burta pe spate, de sambata sunt asa nerabdatoare sa o vad in fundulet..
r-ocsy sa mai faci bine omului...v-ati stresat voi mai mult.lasa, si eu sunt tot asa si la fel as fi facut.
Artu ms de linkuri cu diversificarea si cu mancarea. ma duc sa arunc un oki.
cu diversificarea, pediatra mi-a dat unda verde de la 5 luni, dar cred ca astept pana la 6 ca prea ii e bine fetii, chiar daca suge destul de des, cand om incepe cu mizeria in bucatarie si spalat 3 randuri de vase pe zi doar pentru ea...ma apuc cu mainile de par!

Mergi la inceput