Sept-Oc't 10 Hai lora! Hai mihaelka! (150)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

si fistiqule - legat de scotocit la "dansa" - sa vezi cum va fi dupa ce trec cele 6 saptamani dupa nastere controlul de pe masa e parfum cred ca vreo juma de an am folosit lubrifiant. bine, eu nici nu am nascut natural si toata sarcina nu a avut nimeni treaba pe-acolo (ca si acum de altfel) si poate si de aia

-----

Mami de roza + 36 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Eu iar am avut o noapte alba cu dusul la toaleta. de ce avanseaza sarcina, de aia ma trezesc mai des. deja ma trezesc din ora in ora si nu inteleg un lucru.. de ce cand sunt treaza ma duc la 2-3 ore sau chiar mai mult si beau si lichide, si cand dorm ma trezesc la fiecare ora ca am senzatia ca i-mi plezneste vezica

cristina si bebe in burtica 34+sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Botosel la multi ani fericiti inainte! Iesire frumoasa!
Fistiq multumim de capitol!
Mai3 ai fixat cezariana?

Alina-Mirela 39+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Crina, pt gandurile bune, da, azi schimbam si noi semnatura

Felicitari pentru restul fetelor care schimba azi semnatura si celor care au vesti bune de la eco

--------------------------------------------------
Sunt o cu Raisa Nicoleta de 34+

Minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Buburuza_10

Kiti . Adaugam la lista de preferinte data de 4 sept. Desi, din cate am citit de la voi, se pare ca pot ajunge si la 42 de saptamani, adica un maxim ar fi 21 sept!!! Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

Eveline, stai tranquila! Eu am luat cate 4 kg pe luna (uneori si mai mult) din luna a 5-a de sarcina pana intr-a 8-a inclusiv. Deci, ceea ce ti se intampla este absolut normal!!! Sau nu?????

Mai3, mananci ficatei? Eu am citit ca ar fi de evitat in timpul sarcinii, motiv pentru care i-am eliminat complet din alimentatie. Sotul meu efectiv pupa pachetele de ficatei din galantar de si dor. Si eu visez la niste ficatei inveliti in bacon... O fi safe enough?

Pentru ca ieri m-ati innebunit cu fripturile si dulciurile voastre, azi am bagat deja la cuptor un muschiulet de vita in crusta de mustar si miere, iar ca desert vom avea papanasi prajiti cu mastana si dulceata! Na!!!

39+


nu se mananca in cantitati industriale da' cam o data pe saptamana am mancat. e vb de surplusul de vitamina a ca ar fi teratogena in cantitate mare dar asta in primul trimestru. imi facea mama cand inca nu stiam ca is pregnant cate un castronel de pate de casa si sa vezi atunci bobinare pai luna trecuta cand inca luam fier aveam hemoglobina 11 adica la limita si acu nu mai iau fier dar mananca ficatel si vita si am 13 ia si mananca ca o portie nu are ce sa iti faca.

-----

Mami de roza + 36 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

alynta am fixat-o da' dr nu stie inca adica el mi-a zis un interval si eu am ales data. i-o voi comunica luni cand merg la el

-----

Mami de roza + 36 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Eu deja scot majoretele pentru MIHAELKA !

Pe LORA o astept sa ne spuna dupa amiaza daca sa le scot sau nu!
BUBURUZA,IUMIA, ALYNTA ANIAST, ALEXUZA sper sa apucati sa ne anuntati sa tinem pumnii!


34+ Victor Darian si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebecris26

Eu iar am avut o noapte alba cu dusul la toaleta. de ce avanseaza sarcina, de aia ma trezesc mai des. deja ma trezesc din ora in ora si nu inteleg un lucru.. de ce cand sunt treaza ma duc la 2-3 ore sau chiar mai mult si beau si lichide, si cand dorm ma trezesc la fiecare ora ca am senzatia ca i-mi plezneste vezica

cristina si bebe in burtica 34+sapt




Si eu merg la baie de vreo 15 ori pe zi, noaptea ma trezesc doar 1 data pt mers la toaleta. Credeam ca doar eu fac atatea trasee la baie ziua

--------------------------------------------------
Sunt o cu Raisa Nicoleta de 34+

Minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eveline

BUBURUZA,IUMIA, ALYNTA ANIAST, ALEXUZA sper sa apucati sa ne anuntati sa tinem pumnii!


34+ Victor Darian si mamica de Bianca


Speram sa nu fim prea grabite!

Alina-Mirela 39+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Neatza burtici, mamici si bebelici. Sa aveti o zi frumoasa si sa va bucurati de racoare.
Am dormit ceva mai bine si noi, suntem mai in forma decat ieri..cuculet sughite de zor.
Pianna da-te cu incredere spre carucior, este super fain..zilnic facem ture cu el prin casa..sa ne obisnuim.
Donna in afara de no spa nu am luat nimic pentru contractii pentru ca ieri a fost prima zi cand m-am cam panicat..si important e ca nu ma doare deloc.
Eveline felicitari pentru rezultatele bune la eco iar patutul este foarte frumos, sa va bucurati de el.
Chichi, Buburuzule, Crinuta, Paticut, Alina_feier, Ionela felicitari pentru schimbarea semnturii, sa cresteti mari pana la 40 s. Daca am uitat pe cineva iertati-ma.
Botosel la multi ani pentru aniversarea casniciei, sa fiti fericiti 1000 de ani, sa va bucurati unul de altul.
Lora, Fistiqule bafta la intalnirile cu . Asteptam vesti bune.

Klarisse graviduta 34+ Matei

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png
AMR 5 s pana la marea intalnire


Mergi la inceput