Palatoschizis si formele sale (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns radu_claudia spune:

un vot va rog din suflet http://concurs.citgrup.ro/index.php?vote=7e6bb0df093672fdb7b59a591905e41d.
in legatura cu buricul sorin trebuie curatat cu vata si spirt, apoi se da cu spray oximed si se curata usor, eu asa am facut si a functionat.

ceci lasa ca o sa fie bine si o sa vina si momentul acela in care adelina va fi operata si recuperata si ai sa iti aduci aminte cu haz despre aceste patanii.
pupicei la bebei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa82 spune:

Neatza lume....ooooo capitol nou.Ce frumos merge treaba...imi place.
Bre Ceci trage-i Frusinei un pupik d-ala mareeee si dulce de la noi.Si spune-i sa nu care cumva sa se imbolnaveasca iar k o bat la fundul gol:)))))
Noi suntem bine....Karla papa bine,se plimba cu buni toata ziua,mie nu imi mai ajunge timpul deloc,ma simt super obosita,nici de net nu mai imi arde,yo care eram dependenta....knd am un pic de timp liber la mag pur si simplu stau si ma uit pe pereti:)))))))cik ma relaxez:)As dormi non stop....
Lili ce face bebelinu?Abia astept sa ne vedem....sa dea sfantuletu sa iesi in oras si sa nu treci pe la mine:))))))))))
Mihaelaaaaaaa unde esti tanti?Nu ne mai spui nici tu nimic....cred k Nadira nu iti mai lasa nici o secunda libera....am vazut-o cum e....in continua miscare:)
Clara pupici speciali de la noi....sa cresti mare dulceatza mik si o sa vezi k totul o sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_tutza spune:

Buna fetelor!!!
Cecilia, musai ne vedem inainte de operatie, eu trebuie sa ajung sa cumpar haine de gradi pentru Vlad, sper sa ne vedem, pentru ca tot la voi in zona vin la cumparaturi.Promit ca vin cu legume .
Liliana, eu nu am dat apa sau ceai pana la patru luni, cand am inceput diversificarea.
Fetelor Radu sufla in fluier, sunt asa bucuroasa.Nu sufla tare, dar sufla, pentru mine este mare lucru. Si Vlad este chelios.Nu-mi place deloc...parca nu este Vlad, sper sa creasca repede.
Simona ai primit votul meu!!! Iti doresc sa castigi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana26 spune:

mersi fetele!o sa incerc sa nu-i dau;si daca ii dau f putin,fara zahar,desi asa imi zisese dr noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaZ spune:

Bine v-am regasit si noi in capitol nou!
Cecilia, poti sa completezi si la noi pe prima pagina? Diagnosticul la nastere a fost de cheilognatopalatoschizis bilateral. Iar prima operatie a fost la varsta de 3,5 luni (18.08.2010), facuta de dl. dr. Albean Marcel, in Brasov.
Multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana26 spune:

nico,nu reusesc si eu sa te am in lista de mess!trimit pm,poate reusesti tu,te rog!
fetita ta a avut despicatura si la gingiuta,nu?daca da,s-a rezolvat tot acum,la prima operatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorryn81 spune:

Cecilia, sau una din fete, puteti sa-mi dati numarul de tel al d-nei dr. Bratu, pe pm?!
Vreau sa merg totusi sapt viitoare la prima consultatie, si sa vb cu dansa cand o gasesc la spital.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Dau repede 'buna ziua' si fug sa citesc in urma. Noi tocmai am aterizat din vacanta, am lipsit motivat :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Cami sa va fie de bine vacanta! Pe unde ati umblat?

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaZ spune:

Incerc si eu, Liliana. Te-am introdus in lista de mess. Ilinca are si gingia despicata. Nu i-a inchis acum pentru ca se lasa sa se apropie. Este posibil sa nu mai fie nevoie de interventie la nivelul gingiei. Oricum, implantul de os se face la o varsta mai mare (cativa ani). Dar depinde cum arata despicatura gingiei. Ei nu ii lipseste din gingie. Este numai despicata in dreptul celor 2 despicaturi ale buzei.

Mergi la inceput