Delfinasi iulie-august 2010 ---Ramas bun odisee :(

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

gata, in sfarsit am reusit sa adorm puiutul...era treaz de dimineata de la 9, prin urmare era extrem de marait...l-am mai adormit o data, l-am pus in patut, a inceput sa se screama si sa planga...

acum ma duc sa pap o supa si poate dorm si eu o ora ca sunt franta inca nu l-am scos afara, am zis ca dupa ce dormim amandoi putin, mai papam si apoi sa iesim vreo 2 ore afara...

am avut si o revelatie aseara cand era foarte cald, dupa baita Andrei se revigora, de asta nu mai dormea el pana la 12...acuma ca am venit de la frig in casa la cald, i-am facut si baita si s-a toropit, de a adormit si fara sa manance, ceea ce nu ii sta in fire

deci de acum ca tot s-a racorit si se intuneca devreme, plimbarea o sa o fac dupa amiaza, baita la ora 8, ca sa nu mai adoarma dupa baita..asa il putem si noi culca la ora 10 - 10.30 satul, ca sa dorm si eu noaptea

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Nici mie nu-mi vine sa cred ca e ultimul capitolul. Cred ca au fost cele mai frumoase, stresante, pline de asteptari, de nerabdare luni din viata mea. Si inca tot nu-mi vine sa cred ca s-au terminat. Ma tot uit la Raul si ma minunez ce am putut sa fac. Am si uitat primele 2 saptamani dupa nastere cum au fost. Ieri se plangea sotul la niste cunostinte ce groaznice au fost noptile in prima saptamana. Eu chiar nu mai tin minte. Si au trecut 3 sapt de atunci.
Ce mai retin vag, este durerea de sani, dar am uitat-o si pe aia. Durerea dupa operatie nici nu a existat. Sunt pregatita de al doilea copil
Ma bucur tare mult ca v-am descoperit si ca am invatat tare multe de la voi. Nu stiu ce faceam daca nu. Cred ca stresul era de 10 ori mai mare, nu aveam cum sa-i cer sfaturi...as fi mers la dr la fiecare 2,3 zile.... S-a obisnuit si sotul meu cu forumul. In perioada nasterilor ma intreba daca s-a mai nascut cineva. Daca intampinam vreo pb, ma intreba ce zic fetele pe forum despre pb respectiva...
Cate o si un pentru toate fetele si delfinasii

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

mai fetelor...noi avem o pb cu hainutele, adica cu pantalonii... aproape toti ne strang in talie...si la ai vostri e la fel? sau doar noi suntem prea burticosi? trebuie sa caut pantaloni cu siret sau reglabili in talie..

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

paula, ce frumos ai zis-o...mi-au dat lacrimile...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Nu vreau sa fie ultimul capitol.........am trait si eu intens lunile astea,dar au fost cele mai frumoase din viata.as vrea sa le retraiesc iarasi,sper cu celalalt bebe...

Si noi cum vom mai vorbi?ca tare dragi imi sunteti....toate mamicile si toti delfinasii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Eladea, si io intampin problema cu pantalonii. Azi i-am dat o pereche de 3 luni, si il strang la burta, dar ii indoi si ii las pe sub burta, sa nu il stranga... Am patit asa cu mai multe perechi de pant, de 3 luni... Si al meu are burtica

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Eladea
Ciudat, dar chiar simt ca se termina o etapa importanta din viata, desi teoretic nu se termina nimic, doar luna august . Nici cand am nascut nu am simtit ca se termina perioada cu burtica, dar acum constientizez... Dar incepem alta, nu ne pierdem noi una de alta.
Apropo de asta, de Ochidut, CD, Ela nu se mai stie nimic?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu...

eu am o stare de rau de parca as fi baut toata noaptea . cred ca m-a ajuns oboseala din urma si, ca un facut, isabela mi s-a trezit de 3 ori azi-noapte, la un moment dat am pus-o in pat ca-mi era frica sa nu adorm s-o scap din brate... si spre dimineata a inceput sa-mi mataie la tzitzi, probabil ca nu-i mai venea laptic, dar eu am strans intre degete si mai era ceva-ceva, probabil si ea era obosita fara chef de a mai trage ultimele picaturi. n-am stat prea mult pe ganduri si i-am dat bibe, nu ma simteam in stare sa stau un ceas cu ea la piept mataind ptr cate-o gurita de lapte... si acum sunt pe alta planeta, si inca nu am terminat de strans de prin salon ca invitatii astia ai isabelei au lasat dupa ei ca dupa razboi (de parca i-as fi pus sa si stranga dupa ei...). am pus cateva poze de la botez, revin cu amanunte, ca am avut muuulteee peripetii

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

offf...va ziceam ca fug sa pap....ei, cand sa ma duc, iar s-a trezit Andrei a stat cuminte in patut cat sa mananc si apoi maraiala...

nu a dormit de dimineata decat cate 10=15 minute legate, atat...cred ca daca il tineam in brate dormea mai mult, dar vreau sa dorm macar o ora....

acum e in fisher, il legan asa cu un deget, nu am putere nici sa ii vorbesc si sa il distrez, vreau doar sa dorm

el se alinta in fisher poate poate l-oi baga in seama, dar vreau sa adoarma, nu sa se alinte dragul de el, nu are nici o vina, dar mie imi e asa de soooommmnnnn

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

La multi ani Victo! Sanatate si armonie in familie!

Ultimul capitol, am asa un nod in gat... a trecut repede timpul... ce ma faceam eu atatea luni acasa, mai mult consemnata la pat daca nu va aveam pe voi? A trecut timpl usor, am trecut usor peste incercari, mai cate-o cearta cu sotul, mai cate o raca din cauza soacrei, o raceala, mai un medic zapacit, mai o discutie despre politica, un vis "eroic", o intamplare amuzanta, emotii peste emotii la controlale, echo, rezultate, analize... ca sa nu vorbim despre motatele si emotiile nasterii, toate cu sufletul la gura, asteptand primele date, acum primele poze cu delfinasi...

Ma uit la ingerasul meu si s-a derulat filmuletul sarcinii, testul pozitiv... injectiile peste injectii... emotiile ecografiilor, amniocenteza... contractii, discutiile pe forum, dezamagirea ca nu voi naste natural, nasterea... Cum zboara timpul... prima data cand mi-am tinut copilul in brate, cand l-am pus la san, cand l-am adus acasa, prima vizita la medic, primul tratament, colicii, primul zambet.. offf, n-as da pe nimic aceste senzatii, si cred ca o femeie nu este completa pana nu are aceste trairi

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Mergi la inceput