Spania sau España (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Fetelor , pe unde hibernati? :)

Eram pe ultima pagina

Haideti la un raport scurt!

Noi suntem bine, avem vreme bunicica, nimic nou de semnalat...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang_21_costi spune:

Hola fetelor
Ce mai faceti?
Vad ca a slabit activitatea pe-aici ...
Ia trecetzi voi la un raport scurt, ca altfel luatzi
hai sa incep yo: nimic nou, tot cu drumurile noastre, mai ales acum (inainte de )
sper sa ma iertati dar nu prea am timp de aproape nimik
intru, citesc ce-ati mai scris si cam atat
astazi am ajuns in Ro, Vineri vrem sa plecam inapoi ...

va mult mult
angi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang_21_costi spune:

fetele pe unde umblatzi?????


angi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carlin21 spune:

Hola fetelor
N-am mai scris de ceva timp pe aici, cred ca inainte de a pleca in concediu, desi mai intru rapid si citesc una alta pe forum, nu prea scriu deloc.
Acuma mai am un impediment, ca am varsat ceai cu miere pe tastatura de la laptop si nu imi merg unele taste, asa ca scriu de pe o tastatura atasata, iar la cel de masa nu imi vine sa ma asez din comoditate uneori.
Dupa ce am venit din Polonia, nu ma uitam pe net decat la cum si cand pot pleca iar. M-a impresionat tare de tot Polonia si Cracovia, am descoperit multe chestii care s-au pliat exact pe sufletul meu.
O sa repet experienta cand pot, a fost tare comod ca am avut zbor direct din Reus de unde stau, pana in Cracovia.
Sper sa repuna ruta asta in sezonul urmator, daca nu, din Barcelona la Katovice, dar implica un pic mai multa trambaleala.
Am avut o saptamana o prietena in vizita si am plimbat-o pe unde s-a putut, in imprejurimi si la Barcelona, saptamana a trecut parca zburand.
Vremea e inca superba aici, cu soare si temperaturi asa pt o geaca subtire, exact cum imi place mie, nici prea cald nici prea frig

Angi, am tot vrut sa te intreb, vazand ca esti din Arad, si eu la fel, daca pe ruta asta Castellon Arad, mai poti lua pachete si de pe traseu, sau pleci cu tot plin din Castellon.
Eu stau aproape de Tarragona si as putea merge pe autostrada pe unde treceti voi, asa poate as trimite si eu ceva la Arad.
Am trimis anii trecuti cu Atlasib.
Eventual putem discuta detaliile pe pm daca crezi ca e posibil.

V-am pupat pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang_21_costi spune:

Hola Carlin,
Ma bucur ca te-ai simtit bine in concediu. Eu, din pacate, nu am avut inca ocazia sa vizitez Polonia, desi am auzit multe lucruri frumoase despre aceasta tara.
Acum, vorbind despre tari vizitate ... cel mai mult m-a impresionat Elvetia Totul curat, fiecare palma de pamant cultivata, totul foarte ingrijit.
Ti-am trimis PM, despre transport. Sigur ca e posibil sa-ti duc pachete acasa (mai ales ca e in drumul nostru). Dar va trebui sa ma anunti din timp.

Noi o sa plecam maine. Am avut astazi de rezolvat niste birocratii tipic romanesti

Mai fetelor ia treceti voi la un raport scurt ...
Ca e prea multa liniste aici.
Va mult
angi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salut!
Iaca vin si eu sa ma prezint, si sa ma cer in clubul vostru!
Sunt mami de ghiocel de 2009, pe numele meu Ana, iar pe al lui, Luca. Si ne-am dat cu spaniolii de la sfarsitul verii asteia, din septembrie, dar abia acum incep sa inteleg ce se intampla, am schimbat si eu steagul la profil si m-am gandit sa va caut. Suntem "stabiliti", daca pot spune asa, in San Sebastian de los Reyes, in nordul Madridului, si am aterizat pe-aici pt ca asta vara sotul a zis "da" intr-o doara unei oferte de job, iar replica primita a fost: "excelent, poti veni la lucru peste 3 sapt, mai repede nu se poate, ca suntem in vacanta" Si cum, daca te-ai prins in hora, trebuie sa joci, am lichidat ce ne tinea in Bucuresti, sotul s-a prezentat la lucru in august, a inchiriat ceva, si in septambrie hop si noi, eu si plodul. Abia acum incepem sa realizam ca noi de fapt am emigrat, ca "am plecat de-acasa", chestii de-astea.
Asa ca am o multime de intrebari pentru voi, dar am zis intai sa dau buna ziua.
Buna ziua!(desi e seara)

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare si de la noi
va citesc si eu din umbra, mi dor de Spaniamai ales ca aici de 2 saptamani numa ploua si inca 2 mai urmeaza, ca e normal cica
in rest nimic interesat, alex cu scoala mai putin miercurea cand e liber, asa e sistemul lor, marius cu munca si eu acasa.
am ajuns sa avem si net, viata e mai usoara
ce mai e prin Spania, ma mai uit la Canala Sur si Telemadrid, asa zice Marius ca nu o sa invat repede franceza, da ce sa fac daca ii inteleg mai bine
va pup pe toate cu mult drag
simplyana bun venit in gasca si sedere lunga si placuta in Spania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

OLIM, multumesc!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carlin21 spune:

Simplyana, bine ai venit!
Cum te-ai acomodat la Madrid ? Iti place?

Azi e mai frig, dar cel putin aici e soare si foarte senin.
Angi, ti-am trimis PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

CARLIN, multumesc! Ne place la Madrid, cum nu! E foarte frumos! Diferentele de cultura nu sunt prea mari, clima apropiata, gusturile la mancare asemanatoare, n-am avut vreun soc sau vreo dilema majora. Dar de acomodat, inca nu pot spune asta. Ba chiar abia acum incepe sa se resimta dorul de casa si sa se accentueze partile negative. Sper sa treaca repede.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput