Spania sau España (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Corco, nu ai pt ce.
In cealalta privinta nu stiu ce sa te sfatuiesc. E o decizie pe care nu o puteti lua decat in familie. Dar eu n-as da vrabia din mana pe cioara de pe gard. Noi avem apartamentul nostru aici, in Bucuresti si ma gandesc ca atunci cand vom pleca sa-l inchiriem. Abia apoi, daca reusim sa ne stabilim definitiv (ma refer aici la job-uri si la intratul copilului la gradinita) sa vindem aici. Asa am ceva pe care sa pun mana in caz de nevoie. Dar e diferit intre a nu plati rate si a plati.

Jasmin si Lucas Daniel (28.11.2007)
www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza
www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas
http://blogulluilucas.blogspot.com/
http://elblogdeluquitas.blogspot.es

Limbajul copiilor nu se adreseaza urechilor, ci ochilor si inimii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corco spune:

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carlin21


Diplodocus, cat a durat echivalarea? Daca poti da cateva detalii, a trebuit sa mai dai ceva diferente sau sa mai faci vreun curs?
Am schimbat adresa la 6 luni dupa aia si daca am primit ceva notificare, o fi pe la adresa veche



Am mai scris despre asta :)
Echivalarea la mine a durat 15 luni
Mi s-a echivalat "diplomatura" ( si implicit bacalaureatul)ceea ce e mai putin decat o licenta, dar tinand cont ca eu am terminat in 1999, deci cu sistemul vechi de 4 ani, mi se pare o decizie corecta.
Nu mai trebuie sa dau nici o diferenta ...

Daca vrei sa verifici care e stadiul cu echivalarea ta, nu trebuie sa verifici la posta, o poti face pe internet:
http://www.educacion.es/consultas-informacion/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carlin21 spune:

Diplodocus, multumesc tare mult pt raspuns, am urmarit eu subiectul, dar am mai fost plecata intre timp si probabil chiar informatia asta mi-a scapat.
Eu am terminat in 2004, deci tot 4 ani, aceiasi chestie voi avea si eu.
Mersi si pt link, o sa ma ocup si de problema asta, ca a trecut ceva timp.
Ai incercat sa-ti cauti ceva de lucru in domeniu sau e prea repede.
Eu cum sunt in Cataluña, va trebui sa ajung la nivelul cerut de catalana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

CARLIN-

Ce mai fac fetele din Spania???
Haideti la un raport scurt :)


Noi suntem de la foarte bine in sus..avem musafiri...avem si vreme (relativ) buna, toata ziua ne plimbam si vizitam Galicia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Hola, ma primiti si pe mine printre voi, intr-o saptamana/luna imi place sa cred ca vom fi si noi in Almeria, sotul meu ajunge maine acolo, acu ramane de vazut ce si cum va fi, insa sunt cu ochii pe voi

I miss u, sis!


Before you judge me, try hard to love me. MJ

o stea logostea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Citat:
citat din mesajul lui marami

Hola, ma primiti si pe mine printre voi, intr-o saptamana/luna imi place sa cred ca vom fi si noi in Almeria, sotul meu ajunge maine acolo, acu ramane de vazut ce si cum va fi, insa sunt cu ochii pe voi

Diplodocus, ma bucr sa te "revad"

m-am prostit rau, am ajuns sa ma citez::)))))

I miss u, sis!


Before you judge me, try hard to love me. MJ

o stea logostea...


I miss u, sis!


Before you judge me, try hard to love me. MJ

o stea logostea...

m-am prostit rau, am ajuns sa ma citez::)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Diplococus - si noi suntem bine, vremea nu e chiar asa frumoasa azi, dar zilele trecute a fost, doar seara e frigut. Si noi asteptam un musafiri luni noapte.
Pt raport, vreau sa deschid o firma... daca m-ati putea indruma, mi-ati fi de mare ajutor, un link ceva... ca nu stiu prea bine spaniola, dar invat, am luat programul de pe net, cel de care zicea Carmen

Marami - bine ai venit!

Michelle cu Mateo 18.11.2009 si MARIO 15.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Michelle, bine v-am gasit. Eu inca sunt in Ro si imi place sa cred ca nu va fi necesar sa stau mai mult decat as putea suporta, apropo, si al meu sot e tot din Iasi.


I miss u, sis!


Before you judge me, try hard to love me. MJ

o stea logostea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carlin21 spune:

Eu de vineri sunt deja in concediu, marti plec la Cracovia, abia astept, acuma sunt in proces de facut bagaje, aici inca se merge in tricou, e soare, acolo sunt 5 grade azi.

Mergi la inceput