Delfinasi (187)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

mirela, ce burtica frumoasa de gemenasi am vazut!Si nu are nimic daca ajungi ca Dragaica, nu vezi ca da jos kg cu viteza fulgerului?
Si....ce dor mi s-a facut si mie de burtica!
Anca, pe noi asa ne stie tot cartierul de cate ori iesim afara! Duminica, la ora 9 dimineata am dat trezirea, sa vedeti cum ieseau oamenii chiauni de somn pe balcoane si la geamuri curiosi ce-i fac copilului de tipa asa....o babuta imi zicea sa-i dau sa manance, ca-i e foame....
michelle, bebe e putin mai bine azi , urla jumatate din timp de burtica, nu tot timpul... de vreo 2 ore ma rog de el sa doarma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

...Ce smecheri sunt stumfii astia...de mici..Azi am facut iar proba mulsului caci aveam senzatia ca productia mea e din ce in ce mai mica pt ca bebe urla de foame si toata ziua sta cu manuta in gura si cand ii dau la ora 10 si la 19 completare rade 60 ml ... Toata ziua stam pe tzitzi iar seara adoarme doar cu san sau cel mult 20-30 ml LP....Asa...ca am inceput mulsul si ce sa vezi...am strans 85 ml pe care i-am dat in 2 etape...primii 40 ml si a dormit 1,5 h si 45 ml i-am dat cand s-a trezit si doarme de la ora 14 adica de 2 ore...Deci nu productia mea e de vina ci el..Ori e prea lenes la supt ori nu se satura cu cat am eu si mai vrea....E clar ca e mare fomist...dar am gasit solutia...Ziau ma mulg sa strang o cantitate de 80 ml pe care sa i-o administrez si se pare ca dupa..doarme bustean....

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Hallo si de la noi, again... Bebelu face misto de mine, nu prea vrea sa doarma, dar acum il duc la papa, si apoi il tin cum vrea el, numai sa doarma 3 ore... Si apoi sper ca dupa urmatoarea masa sa pot sa spal si io copilul murdarel, sa il masez un pic..

Mirela, pepenasii din burtica! Sa dospeasca ei acolo cuminciori!

Bumblebee, o zi minunata si tie, cu bebe cuminte!

Creata, Michelle, .



Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Hello MAMICI !!!!!!
Off cu chiu cu vai mai ajung sa scriu si eu!!!

Despre noi:suntem bine,crestem,ne inaltam,luam in greutate si sanatosi.Din pacate iritatia la ochi nu a trecut cu tratament,asta insemnand ca este intr-adevar cum a spus med de fam:un semn de nastere !!!!

Sapt viit mergem la cantarit si la masurat iarasi,luni avea 60 cm

Colicii s-au rarit :2 crize pe zi insa extrem de nasoale si enervante ,care se manifesta dimineata si seara.

Deja domnul meu incepe sa faca diferenta zi-noapte ,ziua stam treji,mai dormim un pic,ma mai foloseste pe post de suzeta,eu fac treburile printre picatele,insa seara la ora 8 picam la datorie,pe la 1 ne trezim,mancam pana pe la 2.30 si dormim pana la 6 iarasi

Mai nou incepe sa ma dispere ca ziua vrea sa stea numai cu tita in gura.Ii dau suzeta sa il amagesc insa el nu e fraier.Si asa ajungem sa molfaim cate o ora intreaga caci daca ii scot tita incep urletele .Oare nu exista suzete care sa imite sfarcul perfect?Daca nu inventez eu.Cu siguranta as salva mamici multe



Bytz,Ovi si bebe PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Legat de alimentatie: acum mananc de toate si nu mai tin cont de nimic.Am avut zile cand nu mancam decat supe de pui si gratar iar el se chircea mai tare decat atunci cand mancam prune,struguri,mere si alte fructe/legume.

M-am convins cu colicii:am o vecina care a nascut acum o luna si ii da numai LP.Mama ce urla copilul ala si ce se chirceste de mi-e mila mie.Nu am mai vazut asa ceva.I-a dat fel de fel de medicamente,sirop,ceai,insa nimic.

Pana la urma dau dreptate dr americani:colicii se fac de la lapticul ajung in stomacul bebelusului si transformat in gaze.Nu e numai din cauza alimentatiei.




Bytz,Ovi si bebe PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

pentru mine a fost o surpriza sa nu taca in carucior...Vladut tacea si adormea cand il puneam in carucior!

Alt copil alta personalitate!

Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

am mai pus poze cu Maria in album!

Anca fericita mamica de
MARIA
si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Mai fetelor dati-mi si mie secretul vostru :cum reusiti sa faceti totul prin casa si sa mai stati si pe forum?Ca eu nu mai am timp nici sa ma duc la bai,eba dorm cu piticu sa recuperez,ba trebuie sa mai spal,sa fac mancare,curatenie,sa calc,sa il mai si alint pe sot...nici timp sa imi fac unghiile nu mai am



Bytz,Ovi si bebe PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

printre reprizele de somn ale lui bb!


manichiura am facut-o ieri mi-a ramas pedichiura cred ca maine ma ocup de ea!

PS. de fapt manichiura am facut-o impreuma cu bblina-am reusit sa ii tai si ei unghiile!

Anca fericita mamica de
MARIA
si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Mai fetelor dati-mi si mie secretul vostru :cum reusiti sa faceti totul prin casa si sa mai stati si pe forum?


secretul meu e cel mai simplu: pai fac cat pot, ce ramane ma mai ajuta sotul, sau fac maine, sau nu mai fac.... la forum nu pot renunta, atata farama de refugiu mai am si eu in casa , si tre sa fiu la curent cu ce li se intampla prietenilor/prietenelor isei

mirela, vazut balonasul!! super rotund

am revenit de la dr, analizele zice ca-s perfecte, nici anemie, nici lipsa de nimik, testul de coagulare perfect... mai mult s-a minunat de isabela decat sa-mi spuna mie rezultatele

bumble, si voi aveti azi botezul! sa fiti cuminti si sa va distrati apoi

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput