Prietene la bine si la greu - 46

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Dankuta suna bine varianta cu bona si cu vacantele. Bafta in noul an scolar si multa multa sanatate mamei tale

Ramonika ce desfatare pe tine la piscina. Eu m-am simtit super straniu cand am fost plecata prima oara 2-3 ore de acasa si copilul avea 3 saptamani, nu 9 luni precum creata ta si tot m-am simtit ciudat - si bine si rau - asa ca te inteleg f bine. Ai scapat de infectia aia spurcata?

Dozz multumim de capitol . Somn usor frumoasei tale

Raluci multumim de linkul catre petitie . Pupam Bubu neamtz

Licurici e super baia voastra. Intr-una de bloc nici nu ai ce sa faci mai mult, chiar si cu mai multi bani, asa ca enjoy !

Ionela pozele sunt super, Mihnea e grozav. Grozav! Tare mi-a placut de el. Si se vede ca v-ati simtit bine. Bravos

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Bag si eu un ochi pe aici cu o bucata baietel marait in brate. De cate ori se trezeste pe la ora asta, imi scoate peri albi. Am de citit din urma si cu toate ca fetele mi-au trimis parola nu reusesc sa vad nici pozele asa ca mor de invidie cand va aud ca admirati mamici si fulgusori si eu nu pot.

Va pupacesc si va las ca nu sta deloc puiul asta.

Doris mamica implinita de Matteo - 7.12.2009 ..
poze

23/08/2010-----75
target-----65





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Eu sunt rupta de oboseala si nerecuperata.
Am lucrat pe branci ca am avut ceva urgent, am shmotruit toata casa, am pus una-alta pe iarna, iar acum cad lata.

Vreau doar sa spun ca Timi e bine, slava Domnului, nu a mai facut deloc febra.
Habar nu am de la ce a fost, ca virusul cred ca trebuia sa tina totusi mai mult. Am ramas insa cu un mare cui infipt... DE LA CE ARE LIMBUTA GALBENA?

Azi intr-o scurta pauza, am googalit rapid, si in ceva ziar de Iasi era un articol despre culorile limbii- care indica de fapt starea de sanatate a organismului. Atat am reusit sa citesc, si mi-a fost deajuns sa se adune toti piticii pe capul meu.
Sa cer oare pediatrei trimitere pt ceva analize? Oare e bolnav copilul si nu stiu eu?

Ma duc la somn, ca ma ustura ochii de atata stat la computer.

Sper sa reusesc zilele astea sa va prind din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Ola,
La timp sa dam de baut? Va multumim din suflet de urari si ii urezi si eu printesei broscutei La cat mai multe lunite!
Aveti dreptate reeferitor la situatia mea si sa stiti ca nu ma supar deloc ca va ganditi cum sa ma ajutati cu un sfat bun. Bine zice Ramonika, mai bine 6 luni fara tata decat toata viata. Dar... Tot mai multe dar-uri sunt in ecuatie. Ultima mea suparare e ca a abtinut viza pe 5 ani direct si cea turisticaa pe 10 ani, deci tentatia va fi tot mai mare pt el sa plece iara si iara. Pana la urma mi-a promis ca se mai duce tura asta si gata, dar eu am alte presimtiri, care pana acum s-au cam adeverit, asa ca acum doar amanam despartirea.
Bilant nu sunt in stare sa fac acum, dar o sa vina zilele astea impreuna cu niste poze.
Va pupam. Noapte buna.



Ps.. Is curioasa tare sa vad baia Laurei dar nu mi se deschide linkulm oare din cauza ca is pe tel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Doris nu inteleg de ce nu vezi pozele . ai parola buna? intri cont? mailul poti sa-l citesti? (la linkurile lasate de fete trebuie mai intai sa te loghezi si apoi vezi pozele.



Noapte pozitiva

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Ielou!

Azi am umblacit toata ziulica: Ikea (nu aveau pe stoc sisteme de siguranta), apoi in mallul din Baneasa, apoi ziua unei fetitedin bloc de 3 anisori si evident parc. Mi-am luat niste sandale cu un tooooc, mare cat inima mea, sotul pantaloni pt nunta, niste cosmeticale si am incercat un borcanel Organix, cu fructe si niste faina de orez parca, l-a devorat Matei. AM mai cumparat 3 borcanele, ca din cauza nuntii sora-mii, cred ca o sa mai avem escapade din acestea prelungite si sa am la mine just in case..

Nu am gasit o rochita pe inima mea, dar mai incercam..

Lyly, nu am absolut nicio problema ca ai pus pozele in folderul vostru

Simina, votat ranjita

Licuriciu, admirat baia, imi place fato!

Vazut pozici cu Mihnea cel frumos si familia superba

Smara, alunga piticii aia si linisteste-te dupa zilele acestea mai agitate

Lavi, ma bucur enorm ca sunteti bine, sper sa nu fie soacra carcotasa maine, cred ca va fi mai draguta avand in vedere ca stie perioada grea prin care ati trecut

Doris, te pup de nu te vezi

Dankutza, te astept cu tastarnita de weekend, muulta sanatate mamei, sa treceti cu bine si peste asta!

Lumi, ia la voi ce o tineti intr-o vacanta, asta ca sa va mai destindeti putin dupa "figuricile" Anabellei la mancare

La Multe Lunitze Dominic si Iulia!!!!!!

Broscutza, e o placere sa te citesc

In legatura cu Herastraul de maine cum a ramas? Ca eu as avea de dat o fuga si prin Unirea..poate gasesc o rochita de cununie..deci ce ziceti gagici?

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Va multumesc din suflet pentru urari, pentru cuvintele deosebite si frumoase pentru noi. Urarile voastre au mers direct in inimioara mea tremuranda.... sunt foarte fericita azi...
Va multumesc de asemenea pentru comenturile de la pozici.
Azi a fost o zi super, pe seara tati m-a invitat la inghetata, asa ca m-am facut mumoasa si m-am pregatit de iesit in lume - Neptun, KM 0 - . Ne-am pozat la plecare aici
lavi nu te mai necaji atata, sunt mai noua si nu am pretentii, bre .
Dar voi fete dragute, m-ati trecut in listuta . Data nasterii la mine : 01 Martie 1980
ionela superbe poze, si foarte misto legendele. M-am delectat citind la ele ca la o poveste.
monis ma autosugestionez, si nu-mi pasa nici mie, sa zic asa ( da' imi putrezeste cel putin un neuron la faza asta ). Zice bine Licurix sa nu mai citesti acolo
Si bre Licurix baie modesta, hai?
Ramonika, Dankutza, Doris fetele
Sunt obo, ma bag la somn ca deja vorbiti de lucruri sfinte pentru ora asta ( mancare si cinstea de la Ramo... ) si simt ca cedez... este foarte aproape frigiderul asta de mine.... si daca ma uit bine parca din ce in ce mai aproape.... Plec ca vine spre mine!!!!
NB


Ah, am semnat petitia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Broscutza, sorry, LA CATI MAI MULTI ANI FERICITI ALATURI DE IUBITUL TAU SOT!!!

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

seara buna

nerecuperata ma primiti? nu mi-am facut tmele.... si nici nu reusesc sa le fac... tot e cate ceva de facut pe aici, iar Mihnea e ba in chef de joaca ba marait asteptand "cu drag" al 4-lea dintzoc.

Am citit de baia Laurei, dar nu am reusit sa oa vad ca tre sa ma loghez pe contul comun. Am citit de Lavi si problemele ei care ii par ca nu se mai termina. Pupam Rareselul sa fie doar o paranoia de medc si mamici ( eu chiar cred ca nu are nimic nimic.... da?!) Am citit ca Dankutzaisi bate capul cu bone. Si am citit de cuscrelu ca s-a balacit in piscina fara norica mea. Am citit de RamoXXXXX ca a decretat amanata operatiunea "despartirea definitiva" amanata cu o despartire scurta de 6 luni...( sper eu ca asta e semn bun de nedespartire decat pe 6 luni si gata)Si am mai citit si iar si iar.... da nu mai stiu ce

Va pup pe toate. Imi e dor de voi... si tot nu am intrat ca-s nerecuperata si ma simt prost.

Eu cred ca ma primiti si asa nesimtita asa ca am bagat mesaj... si ma bag la nanita

Toate astea nu inainte sa va multumesc de comentariile lasate la pozici. Da, ne-a fost bine.... am avut peripetii.... si... desi puteau sa ne strice tot concediul nu au reusit decat sa ne amuze. Sa fac o lista? Dinte iesit la mare cu plansete, probleme cu prima cazere si mutat in alta statiune , Explozie la roata in varful muntelui urmata de pana la rezerva... la o distanta de 40 km de prima vulcanizare. Sa mai spun? copil mucios jumatate de concediu si tusicios a doua jumatate.... Si mai am... dar va sperii... Oricum... pe ansamblu ne-am distrat bine, ne-am relaxat...ne-a placut si mai vrem.... ba chiar sper sa mai plecam vreo doua zile la munte... dar inca nu stiu nimic...



Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Dozz,Monis,Lavi,multumesc de retete cu quinoa

Broscutza,cu scuze pt intarziere,ii urez si eu Iuliei "La multe lunite". Tocmai ce am admirat-o in poze,e delicioasa. Si felicitari pt cei 4 ani de casatorie,la cat mai multi si buni!

Lavi,ma topeste toata cand intinde boticul balos spre mine! Si mai stie sa sa-si puna capul pe pieptul meu si sa ma imbratiseze...In afara de asta,mai stie sa muste,piste si sa-mi dea palme peste fata(asta in momente de bucurie maxima).

Andre,eu pe aici nu am vazut borcanase doar cu peste,ca as fi luat.

Mihamora,multumesc frumos de informatii,cred ca o lasam pe alta data,am rezervat hotel in Creta....Tare rau imi pare ca am ratat Spania anul asta...
Ce mai fac muschetarii cei frumosi? V-am admirat pozele din Mexic si Londra,cred ca v-ati simtit super! Cum s-a comportat Domi la atatea drumuri si schimbari de peisaj/mediu etc?

Of,Monis,am impresia ca nu va mai veni nicicand ziua sa fiu felicitata pt cum mananca....

Lauriciu,baia ta cu nervi arata foarte bine!

Dankutza,felicitari pt bona,ma bucur ca e tot persoana in care poti avea incredere! Multa sanatate mamei tale,sa dea DD sa fie ultima operatie!

Ramonika,ma bucur ca v-ati relaxat in 2!

Doris,ma bucur sa te vad! Si a mea s-a trezit,ca niciodata,pe la aceeasi ora,plangand de "sarea camasa de pe ea",deci a trebuit sa reiau procesul de adormire. Voi ce mai faceti?

Smara,nu stiu ce sa zic de limbuta galbena....Iti inteleg ingrijorarea,sper sa nu fie nimic.

RamoC,ma bucur ca te-ai razgandit. Si cum nu mai esti ocupata sa cauti apartament sate muti,nu treci mai des pe aici?

Ralu,sa porti sanatoasa sandalele cu toc maaareee!!! Dupa ce gasesti si rochie,baga repede niste poze! Da,ne "vacantuim" iarasi,ca e plictiseala mare in Iasi....

Ionela,am admirat pozicile,se vede ca v-ati simtit bine,si ma bucur mult pt voi(mai ales ca ati luat-o si pe mama ta,care avea si ea nevoie de o iesire)
Te admir pt cat de degajat vorbesti de toate peripetiile,mie cu "fitzoasa" asta de pisicioasa mi-ar fi teama sa plec la astfel de drumuri....Mihnea e baiat de super gasca,felicitari!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput