Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

bubu, oanarus, maribell, rocsy, arturicii multumesc mult pt parola
bubu stai la casa si vrei la bloc? facem schimb daca va ajung 30 de m. am observat in poza ca aveti aproape toata colectia Lamaze, eu sunt mare fan dar sunt extrem de scumpe
legat de neurolog...sa nu uiti ca fiecare copil are ritmul lui...unul se ridica in fundulet la 4 luni atul la 6,noi putem, in unele cazuri , sa intervenim grabindu-i dezvoltarea insa, atata timp cat nu sunt probleme, natura isi va urma cursul

in alta ordine de idei...ieri am fost cu Matei la recontrol...bla bla
ii curgea un ochisor si mi-a recomandat sa ii pun lapte de mama...dupa ce suge un pic copilul(deci nu laptele de inceput) sa ii picur in ochisor
coincidenta sau nu s-a oprit...si curgea de 3 zile, o secretie subtire, alba(cam ca si lacrimile)

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Alessico tot am vrut sa te felicit, si am omis, iarta-ma
Casa de piatra si sa fiti sanatosi, frumosi, si sa va iubiti toti 3(sau 4, sau 5, sau 6) toata viata

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:


Roxanici, sa va fie de bine crestinarea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

arturici frumoase versuri ...

fericita mamica de bebita Teodora 15.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

rocsy mercic de parola

fericita mamica de bebita Teodora 15.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolett2445

am beneficiat de prima reteta gratuita pt Antonia eurespal si ibubrofen,nu le-am folosit

flaconul de vigantol l-am terminat abia acum,cum este cu el....parca am citit ca ar fi valabil doar 40 zile de la deschiderea flaconului adica aproape jumatate din el apoi nu ar mai avea aceleasi proprietati....dr de fam mi-a spus ca nu e adevarat si ca ar fi valabil cat are termenul de valabilitate inscris,voi ce stiti?

NIKOL
ANTONIA MARIA(06 MAI 2010) si DAVID(15 MAI 2006)
mie asa mi-a zis si la maternitate si med pediatru: flaconul se foloseste max 3 sapt de la deschidere...altfel isi pierde proprietatile si degeba il mai dai

fericita mamica de bebita Teodora 15.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui veronicach
bubu stai la casa si vrei la bloc? facem schimb daca va ajung 30 de m.
mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010


Nuuuuu , si eu stau la bloc si vreau sa plec de la bloc la casa ca am vazut acum cand am fost la ai mei ca e raiul pe pamant cu copii mici la curte.
Din pacate noua nu ne mai incap lucrurile in 4 camere la bloc de cand avem copiii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

casa de piatra alesicoo

sa fiti fericiti o viata intreaga

sa ne arati si noua poze

fericita mamica de bebita Teodora 15.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata fetele!
Ati avut viteza nu gluma...nu stiu cand o sa apuc si eu sa va recuperez



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
Ma votati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

multumim de sustinere!
O sa refac testul Pap si m-am linistit mult dar ieri am avut o stare....
Mi-a spus dr ca la cateva zile dupa menstruatie trebuie facut testul dar eu inca nu am avut nici una. SI nu mai alaptez deloc de 2 saptamani....cred ca ma programez luni la Pap dar ma cam doare burta si cred ca vin, dupa un an, uratii!
Roxanici, am gasit exact unde ai spus tu (de altfel e singura farmacie Dona din Bistrita) desi si eu cautasem dimineata pe site dar nu mi-a dat ca ar avea....cred ac eu cautase4m dupa "Lactana". Asa ca am mers direct si am fost surprinsa sa vad ca au!
Ruxi, eu am dat 45.7 lei pe cutia de 600 gr (pretul la raft e 49 dar am card la ei si am beneficiat de reducere). Tu cel care il iei cu 37 e la 600 gr cutia??
Mie mi-a zis la farmacie ca D3 (cel romanesc) se foloseste 2 saptamani iar Vigantolul 4 si ar fi ideal sa le tin la frigider cand sunt calduri mari de tot. Eu de la sfarsitul lui iulie nu i-am mai dat Vigantol din cauza de fontanela ffff mica dar a vazut-o saptamana trecuta un pediatru si a zis ca intr-adevar e f mica (1/1) dar sa-i dau neaparat 1 picatura/zi. Asa ca am cumparat Vigantol, i-am dat 1 pic. si dupa-amiaza am fost la control la dr de familie care a zis sa-i opresc imediat Vitamina D....va dati seama, eu am folosit 1 picatura dintr-o sticluta.....dr astia sunt cam dusi cu capul.........
Nicoleta, foarte bine papa puiul tau!
Eu i-am dat prima masa de 4 masuri Aptamil+1 masura Lactana dar nu s-a omorat cu mancatul, a papat doar vreo 140 ml si nu mancase de aproape 6 ore....sper incet-incet sa pape Lactana mai bine!

Mergi la inceput