Gasca de Constanta *121*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bettyk

Buna seara tuturor!
Crixia, de unde ai luat ghiozdanelul?avea mai multe modele si mai rezistente? ma intereseaza alea ergonomice sau anatomice. sa aiba buretei ca la cat o sa care..................
Ma apuca groaza gandindu-ma la cate am iar de cumparat si logic cu Hanna Montana sau Hello Kitty mai nou.
Va pup!

www.dropshots.com/bettyknicoleta" target="_blank">POZE NOI!


din Metro. Am luat modelul mai micut, caci mai este unul un pic mai lung( si la pret)
Eu vazusem unul dragut in Carrefour, dar nu l-a vrut mandra ca era neutru( ase intelege ca nu avea personaj). Io il preferam ca avea 2 compartimente si baretele intarite.

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

salut si de la mine!!!
am avut o zi mishtoaca ... pe seara am pus piciorul prima data in vara asta la cazinoul din mamaia, se termina sezonul si eu nu ajungeam...se simte toamna deja, nu mai era super aglomerat, terasele cu slaba activitate...dar frumos!!!

mamicilor, hai sa mergem in grup organizat pe insula lui ovidiu...nu de alta, dar incingem o barfa scurta si cei mici se vor simti bine la locul de joaca...eu pot in fiece dupa-amiaza sau sambata dupa ora 16
Crixia, vaporasul pleaca des...Lulu stie mai bine, ea s-au ocupat de luat bilete (din cate am inteles, vaporasul cand are ceva clienti, pleaca)
eu as fi amatoare de mers acolo, mi-a placut borsul de peste (dar mi l-a infulecat Tibi aproape pe tot) si icrele

si cum in ziua cu plimbareala , hmm, hmmm...gatisem, am luat la pachet pestele meu , deci am facut si economie), plus suc de portocale de la brenac (fff bun) pentru cei mici...nu a comentat nimic ospatarul, i-am cerut farfurii si pahare curate
ref mancare au de toate acolo, preturile sunt ok...la cei mici le-am luat frigaruie de pui si ciuperci cu cartofi prajiti si sotz a mancat saramura de crap...bune toate!!!

asa ca, hai maine sau vineri (functie de programele mamicilor "serioase" adik cu job) pe la un 17,30-18 ...stam 3 ore acolo si retur (pentru cine intarzie, vine cu urmatorul vapor)
eu vin cu Tibi si cu prietena lui

Camelia- , offf mititica! si Tibi a cazut rau duminica, a plonjat de pe un topogan (cca 1,50 inaltime), s-a rasucit in aer ca pisica si a cazut pe ciment pe "labutze"...am zis ca nu se mai ridica singurel, dar a fost bine, nici macar o julitura 9zici ca e cascador)...apoi la neptun a cazut din pat si jos era gresie, iar azi la pranz si-a luat avant dintr-o saritura si a dat cu capul in zid ...imi sta inima de fiecare data

cu tiana am ajuns la medic cand avea 9 luni, (cazuse din masina, supravegheata "atent" de tati) eu eram gravi cu Tibi in ultima luna, ei ma asteptau in parcare, am zis ca mor acolo cand am vazut pozitia nefireasca in care cazuse, ziceai ca are gatul rupt, curgea sange de la o ureche scrijelita...in fine, horror!...la spital, am dat peste un medic in varsta, grasutz care ne-a spus din prima sa stam calmi, ca nu are nimic copilul (pentru "deranjamente" trebuie sa aiba stare de lesin, ameteli, moleseala, etc)...am insistat sa-i faca radiografie si ne-au confirmat ca nu avea nimic

concluzionand, Camelia- stai linistita, nu intra in panica inutil


aaa si va spun de mine - eram in clasa a 9a, in vacanta la paltinis (unde atunci nu aveau centru medical) si in ultima zi de tabara am cazut cu capul pe spate si m-am infipt efectiv intr-un calorifer (daca va intrebati cum am reusit?...dansam cu un coleg, el avea 45 la picior si ne-am impiedicat, am cazut eu in fund pe pat si el peste mine, m-a lovit in frunte cu capul lui si eu am dat capul pe spate, caloriferul era chiar acolo), m-au pansat la bucatarie si dupa amiaza am plecat cu trenul, dimineatza a doua zi am ajuns la cta, ai mei economisti fara talente medicale m-au lasat in pace sa dorm si seara a venit o matusa asistenta la noi care atunci cand a vazut rana a incremenit, fuga la spital si acolo nici macar nu m-au cusut (doctorul a zis ca 1 la 1000 scapa din asemenea lovitura...si uite-ma )

suna bine oferta de la delfinariu...

intrebare: merge cineva la circ la magnifico?? eu tot am invitatiile alea, dar sincer nu m-as mai duce...sunt numai cu Tibi si el nu e mare amator, l-am intrebat si mi-a zis ca a fost (la cel din neptun)..iar dpdv financiar, m-a sleit vara asta
asa ca le ofer cu placere cui doreste...una e de 2+1 gratis(stiu unde e) si una de 3+1 gratis(s-o caut maine prin genti)
plus ca mai toata lumea spune ca nu-si merita banii (comparand cu medrano de anul trecut)

va pup, ma bag la

cine da cafeaua maine??? sa faca in noaptea asta si cozonac cu nuca, stafide si multa cacao...visez, of course...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

wow...cat am scris!!!



Dana, mama Tianei (23.08.06) si a lui Tiberiu (07.07.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Crixia, daca te intereseaza masajul, o pot intreba maine pe doamna - e la mine intre 8 si 10 dimineata
mie imi ia 50 lei/2 ore, nu are pat special (eu am patul din dormitor inalt) ...ce pot sa-ti spun e doar ca masajul pe care il face dumneai, e fantastic!!!
pana si sotzul meu, care e anti-masaj, a facut si i-a placut...
am ajuns s-o cunosc datorita Taniei
daca ai fi interesata, ii pot spune ca locuiesti aproape de mine, in drumul ei (lasa-mi mesaj sau suna-ma si vorbim pe concret)...

ps. pe vodafone, rds-ul nu-l gasesc

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Neata, super minunatelor. Azi e liniste, soarele straluceste iar eu ma gandesc la trecut. Acum 13 ani imi admiram mandrete de fata nou-nascuta calare peste un baietel intr-un incubator minuscul
Asa ca azi dau eu , mare, aromata, decofeinizata sau nu, pt toate gusturile, de care vreti voi, si special pt Dana cozonac cu nuca, stafide si multa cacao.

O zi minunata ca voi sa aveti.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Camelia, fugi de Golesteanu! Brrr!

Pentru ca am fost pe punctul sa merg si cu Vladimir la neurolog, ultimul nume de neurolog pediatru vehiculat a fost dr. Raceanu. Dodo ai auzit de el? Mi l-au recomandat doua persoane. Am un nr. de tel. daca te intereseaza. Nu mai stiu unde are cabinetul , dar pot intreba.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Andata, la multi ani fericiti "fecioarei" celei mari!!! Felicitari mami pentru familia frumoasa! Sa va bucurati unul de altul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Ufff, am scris o gramada si am pierdut mesajul!!

Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Multumesc mult, Cornelia.
Urari de bine si pentru superba ta familie.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput