Dovlecei in sarbatoare*186*LMA Sara Lucretia!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

La multi ani Andrei !!!!!!!!!!!!!! Sa fii mare si voios si norocos in viata ! O pupam pe mama ta care ne e draga

Hei Dana labirintul acela se afla si aici la mare loc de cinste ...foarte mare, se afla in toate gradinitele si in toate clinicele in salile de asteptare. E drept ca difera marimea si complexitatea ...iar cel mai mare l-am vazut in maternitate cand am fost pe vremuri la o ecografie

Bravooo Pisi mergi si tu la petrecere singura, nu mai ai nevoie de mami sa te care in brate

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Dana, Liliacule, Iulika, Mely, Aricel

Super ideea sa-i dau si ei o carticica, poate asa n-ar mai trage de a mea. Sunt tare dragute jucariile Anei,le-am vazut pe site la Ikea (Liliacule, dc vrei sa-ti iau zi-mi).

Pisi isi face de lucru cu antemergatorul ala, il pune sa cante, danseaza langa el, il impinge prin casa. Apoi mai are niste cerculete pe care trebuie sa le aseze de la mare la mic pe un suport si inca una de sortat forme. Astea-i plac si vad ca o tin ocupata.
Ma mai gandesc la un lego, stiu ca e prea micuta dar cred ca isi mai face de lucru cu piesele, le mai baga una in alta..

Pup fetele mele dragi!

Pentru puiul tau



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Mary uite ce spune Ioanna!!o så aibe dinti foarte buni!Nu iti mai fa griji ca o så ii iasa toti o data ai så vezi.

Ioanna felicitari pt vestile bune!

Luto haha si aici sunt peste tot labirinturile alea..Si Bruce chiar e interesat de el ..cateva minute ceea ce e extraordinar.

Fraguta så stii ca eu l-am vazut pe Bruce interesat de lego.acaså nu am dar la gradinita au toate cele si a vazut el un copilas cum facea el acolo si så stii ca l-am surprins cum incerca si el så fixeze 2 piese(invers erau, dar na!).Chiar zilele astea am så merg så ii cumpår si så stau så fac eu asa pana devine si el interesat.Am obs ca face ce fac si eu.daca apås pe buton la o jucarica sta putin si se gandeste apoi apaså si el acelasi buton sia poi rade la mine.

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009) si acum 12+

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

m-ati bagat in boala,le caut si eu alor mei abac de lemn si roller coaster din ala

Cred ca am uitat s-o felicit pe Natalia noastrabravo,pui drag!La cat mai putine cazaturi

Iulika, pupici si bafta lui Bruce maine la gradi

Somnic usor!

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

m-ati bagat in boala,le caut si eu alor mei abac de lemn si roller coaster din ala

Cred ca am uitat s-o felicit pe Natalia noastrabravo,pui drag!La cat mai putine cazaturi

Iulika, pupici si bafta lui Bruce maine la gradi

Somnic usor!

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."



am vazut si eu ieri spirala din aia si abac la toyplex si nu -am luat ca fraiera cred ca maine fac un drum sa cumpar copilului jucarii...

Iulika sa sii c si pitix face la fel. asa l-am invatat sa apese butoane, sa invarta roti, sa ridice capacele

va eu ma duc la



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbâtii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

asa...labirint..ca nu stiam cum sa-l denumesc
noi nu l-am luat de la vestitul magazin, dar este drept are eticheta de la Ikea! la fel si socotitoarea!

va pup dragelor! imediat merg la nani ca's rupticica

La multi ani Andrei, pui de Santorini!

si poate ca maine nu reusesc sa urez le zic de astazi :

La multi ani Andrei si Stefan, pui dragi de Techila!
Sanatate multa lui Stefi!

Pup pe Nela si Boieroiaca..mami tare rau imi pare ca suferiti atata!:( sper sa treaca repede..

si pe Mamaruta Ceciliei o pup..draga de ea, cat targe cu dintisorii..

Linkul cu David il am salvat la favorites:(..pe Ebruska am vazut-o cum urca scarile..admirat si tunsuliciul lui Meli

Am citit ieri despre mei..ca cereala pentru pui..cica este pe locul 3 ca bogatie-n fier..dupa carnea de vita si tarate...foloseste cineva? stiu ca Raluk ii da Alexutzului..
aaa...ce mult mi-au placut povestile Iulikai de la cresa lui Brucu! si tabloul acela

gata! nanel! pup pe toate dragele!

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Gata Gata, Lali ca ma albesti....

fericita de ALEX 22.09.09


Povestea Licuriciului

Alexutz webshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Si eu merg la nani.Vå pup si va doresc o noapte linistita!



Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009) si acum 12+

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Vai Iulika, sper ca nu te-am suparat, departe gandul asta de mine. Iti spuneam asa pt ca mi-am amintit cum spuneam eu la toata lumea cand eram insarcinata cu primul ca e fetita, Maria si cand am nascut, nu pot sa spun ca am facut depresie dar am avut asa un soc ca doar toata sarcina, Maria in sus, Maria in jos. Cred ca nu am ales cuvantul potrivit. Mai bine taceam din gura si eu. Imi cer iertare daca te-am suparat. Macar daca te prindeam inainte sa mergi la culcare ca sa lamurim treaba.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

salutare fetelor

apropo de jucarii / activitati preferate - noi avem una care nu a fost pomenita si anume pusul capacului la sticla de 5 l de apa plata sau la sticlele de ceai de la nestle (dar cea de la apa este favorita si nu se plictiseste) iar de 2 zile este preferat un pieptene cu dinti rari si maner - e atat de pretios incat il muta dintr-o manutza in alta cand are de apucat altceva cu dreapta

apropo de vorbit una-ntruna copilului, am primit sfatul acesta de cand era mic atat de la mama cat si de la soacra asa ca banuiesc ca e de folos; din pacate ma sleieste de puteri, asa ca n-o fac ... am hotarat ca voi vorbi cu el pe masura "posibilitatilor" mele

nb tuturor

daci

Mergi la inceput