Iepurasi dragalasi de Mar-Apr (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

Salutare iepurime si mamicime de iepurasi... cred ca tre sa ma suportati mai mult pe aici, ca nu se mai prinde dom'le catrea de creierul meu
CORIMAMI misto ca plecati sa va "concediati"... vreau si eu sa plec undeva departe de griji, cu puradeii si cu mama
ROXANA eu mor de curiozitate sa il cunosc pe IVAN cel nazdravan.Mai filmeaza-l si tu, si pune cate un filmulet cu el, cu faze de astea super.Eu am ajuns sa ma umfle rasu numai cand ii citesc numele, ca ma astept ca aud iarasi o trasnaie cat casa.
DIANAMI, da va calatoriti nu gluma...cand am citit cat iti ia tie sa faci bagajul pt toata ceata ta, amametit.Si chiar asa, nu stiu cine te intreba, da esti sigura ca ziua ta are tot numai 24h?!
BABYANGEL, te gandesti ca l-ai putea primi pe Luca un pic la "scolarizare"?! El noapte manca la 2 h, poate 2 h jum, si nu cine stie ce, vreo 50 ml, dar daca nu ii dai nu mai doarme nimeni in casa.Am sa incerc si eu metoda sa il tin langa mine, fara sa ii vb, poate poate o adormi.
ELLA, voi tot pe picioare adormiti? Ca sa stiu ca nu-s singura....noroc ca bursucul meu actual e size mai mic decat precedentul.
IOANACT mutlumesc pt urarile facute mamei mele.Ti-am vazut si eu fetitele.Mi-s dragi ca is dolofanase si vesele.
REBIANA multumim pt povesti, si pt gandurile frumoase adresate mamei mele.
Azi a mai dat soarele si pe la noi, motiv pt care am sa compensez lipsa chefului de stiinta cu cheful de plimbare, si ca sa nu ma simt complet vinovata pt evadare voi spune ca e miscarea necesara micsoraii dimensiunilor.
RAMY bun revenit...si completeaza albumul.DAca deja ai facut-o scuze... eu ultima verifcare a pozelor am avut-o in nocturna
V-am pupat

Stefanna mami de BIANCA-NICOLA si LUCA ALEXANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Ami, Ioanact, multumesc pt urari!

Ami, chiar ai ghicit, azi a spart si al doilea dintzoc Sper o perioada sa ne mai lase cu miorlaielile, adica urmatorii sa apara peste mai mult timp

Tot n-am avut vreme de recuperat...ma tine fii-mea in priza

Mada mami de Ilinca frumoasa (31.03.2010)
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

Petru are chef de vocalize in dupa amiaza aceasta. de vreo jumatate de ora rasuna casa.

mamica de Piscotel
Petru Gabriel (24.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

bumbita felicitari pt dintisor!

silvia plange petru sau doar scoate vocalize?:)

stefanna nu am cum :)) abia ii fac poze, cand ma vede cu aparatul fuge sau pune mana in fata sau mai nou se intoarce si zice sa.i fac poze la fund, si pt ca se intoarce brusc exact la fund am o gramade de poze facute :))

rebiana
as fi vrut sa explic fetelor cine e gheorghe nemuritorul dar e prea infricosator...dupa ce.am vazut stirea mergeam cu leo la bucatarie si la baie:))

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

fetelor super bancurile din ultimul capitol!
eu am unul preferat, sunt sigura ca.l stiti, il pun totusi poate e cineva ce nu.l cunoaste

Un cuplu (sot si sotie) iau cina intr-un restaurant de lux al capitalei. La un moment dat se apropie de masa lor a femeie foarte atragatoare si clar mai tanara decit sotia. Necunoscuta se apleaca si-l saruta pe barbat cu un gest plin de familiaritate si tandrete. Sotia hiper-revoltata intreaba `Cine e fufa asta?` la care sotul raspunde calm: `E amanta mea!`. Sotia riposteaza pe un ton incarcat de decibeli: `Divortezzz!!! Ma mut inapoi la mama!`.
Sotul nu-si pierde calmul si-i raspunde: `Bine, daca tu crezi ca iti va fi mai bine asa. Dar nu uita ca dupa divort se vor termina vacantele in strainatate, shopping-ul de Craciun la Paris, vacantele de schi in Alpi si asa mai departe. Eu nu tin neaparat sa divortez dar nu iti voi sta in cale.` Minute de tacere in clinchet de tacamuri.

Deodata se deschide usa si intra cel mai bun amic al cuplului la brat cu o femeie tanara si atragatoare. Sotia intreaba consternata: `Cine-i tipa care a intrat cu M.?` Sotul raspunde fara vreo modificare in tonul vocii: `Este I., amanta lui.` Dupa alte cateva secunde de tacere se aude vocea sotiei spunand: A noastra-i mai frumoasa!`


roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

fetelor super bancurile din ultimul capitol!
eu am unul preferat, sunt sigura ca.l stiti, il pun totusi poate e cineva ce nu.l cunoaste

Un cuplu (sot si sotie) iau cina intr-un restaurant de lux al capitalei. La un moment dat se apropie de masa lor a femeie foarte atragatoare si clar mai tanara decit sotia. Necunoscuta se apleaca si-l saruta pe barbat cu un gest plin de familiaritate si tandrete. Sotia hiper-revoltata intreaba `Cine e fufa asta?` la care sotul raspunde calm: `E amanta mea!`. Sotia riposteaza pe un ton incarcat de decibeli: `Divortezzz!!! Ma mut inapoi la mama!`.
Sotul nu-si pierde calmul si-i raspunde: `Bine, daca tu crezi ca iti va fi mai bine asa. Dar nu uita ca dupa divort se vor termina vacantele in strainatate, shopping-ul de Craciun la Paris, vacantele de schi in Alpi si asa mai departe. Eu nu tin neaparat sa divortez dar nu iti voi sta in cale.` Minute de tacere in clinchet de tacamuri.

Deodata se deschide usa si intra cel mai bun amic al cuplului la brat cu o femeie tanara si atragatoare. Sotia intreaba consternata: `Cine-i tipa care a intrat cu M.?` Sotul raspunde fara vreo modificare in tonul vocii: `Este I., amanta lui.` Dupa alte cateva secunde de tacere se aude vocea sotiei spunand: A noastra-i mai frumoasa!`


roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE








child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Misto bancurile, multumesc happyjoy si dayanara

STEFANNA - ai PM

Mi-a fost azi f f rau, de fapt sint f bolnava, obosita si asta ma face sa si gindesc incurcat, evident ati remarcat :)
Mi-am revenit acum, sint ok. O sa pun mina sa dorm mai mult, desi nu am liniste si pace, eu mereu ma gasesc sa fac ceva "util", sa organizez ceva, sa nu stea lucrurile p eloc... sint nebuna de legat! Sa nu faceti ca mine, stati cu copilasii si atit!!
Uf, daca ati sti ce ofticata sint ca nu sint ca multe dintre voi, rabdatoare cu copiii, cu drag de bucatarie etc... pe mine m-a inebunit lumea asta in viteza si nu reusesc sa ma fac la loc omul calm si contemplativ care eram... sint o action woman nebuna si frustrata, zau.
Se vede si din acest mesaj, de altfel :))

Pup si revin cind ma insanatosesc un pic la cap !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

roxana nu plangea, striga asa la lume! cat poate el de tare si pe diferite tonalitati. l-a tinut vreo ora si ceva, dupa care s-a intors pe burta si a inceput marsul. incearca sa mearga, intinde un picior asa sprijinindu-se de maini, se intoarce si se uita la el, isi pierde echilibrul si ajunge pe o parte. sau sta in patru labute si se impinge in tablia patului, de foarte multe ori cu rapiditate. aplic curandla ikea sa mearga sa le testeze mobila. azi toata ziua a dormit o ora. e in picioare de la 7 dimineata, cu doua reprize de somn de juma de ora. noi abia asteptam sa adoarma ca sa mergem si noi la somn.




mamica de Piscotel
Petru Gabriel (24.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Mamici ce de coplimente pentru puiutii mei! Multumesc din suflet!!!

Denisa vroiam de ieri sa iti scriu ca ma bucur ca s-a retras asa bine hematomul Mayei! E o dulceata absoluta!!!

Vladi iti doresc sa gasesti echilibrul perfect! Ai grija de tine, multa sanatate!!!


David e mai bine la fel si Daria.



O noapte linistita tuturor!!!

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

STEFANNA, eu o adorm pe Bumbita pe picioare...singura nu e chip sa adoarma, in brate tipa..de fapt tipa in toate felurile cand e vorba sa o adorm Am renuntat definitiv s-o mai culc in patut, la cat de tare ma doare spatele si cat de obosita sunt, nu ma mai tine s-o iau s-o alaptez de 3 ori pe noapte. Sunt un pic in butoi azi..de vreo 3 seri nu doarme deloc ok, se intoarce de pe o parte pe alta, pe burta, se enerveaza, plange, daca o intorc la loc iar se intoarce pe burta...nu vrea san, nu vrea ceai, nu vrea suzeta..pur si simplu se frichineste asa minute in sir, mai atipeste, iar se trezeste..vorba vine, ca asa cu ochii inchisi se petrec toate Or fi dintii astia asa pacatosi??? Azi i-am dat iar Nurofen, sper sa doarma mai bine.
Sunt in urma rau cu somnul, sanii mei sunt cam moi..ma gandesc serios sa-i bag si LP seara, poate asa doarme mai mult. Sau sa vb cu pediatra sa ii introduc cereale ceva sa-i tina mai bine de foame.
Am mai zis ca m-a apucat depresia...de la atata nesomn si tinut in priza toata ziua...are o energie de ma dovedeste de fiecare data


VLADI, uite o sa te simti mai bine.


ROXANA multumim pt urare, am un mic soricel sau iepurel

Mada mami de Ilinca frumoasa (31.03.2010)
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput