Dovlecei in sarbatoare*185*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Dar ce e cu linistea asta aici? Toata lumea face bagaje (Raluk ) sau e plecata in concediu???

Lali draga eu zic pas la calcat (urasc asta dar o mai fac din cind in cind ca nu am incotro) dar vinut vreau...nu vrei sa iti spal vasele ca asta e activitatea casnica care ma relaxeaza

Ioana, eu quinoa o fac ca si cus-cus-ul...dupa ce o fierb pun un pic de unt (o lingurita) si mirodenii o gramada si o servesc ca si garnitura...ultima data am papat-o cu ciupreci prajite pe grill..a fost super. Poate fetele mai experimentate iti dau idei mai bune.

Fetelor...eu ma duc la somn ca sunt chiauna dupa noaptea trecuta, sper sa prind macar 3-4 ore legate in noaptea asta.

Seara buna si weekend fain!

de printesa Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Vik tu ai un ochi la mine in buctarie cumva ? Am un morman de vase in chiuveta de parca am fi 10 membri in familie .Dau vinutul,cum sa nu. Mai m-a invatat mama soacra o reteta de Florio facut in casa de am inceput sa beau si eu alcooale mai tari . Asta apropos de vin,ca Cu de ala se face...Pai eu zic asa,ca in bucatarie calc acum,sa nu deranjez barbatii de la tv ( daca nu or fi adormit intre timp) ,eu cal,cu macar ma tii de vb cu vinul in fata,rece dar nu foarte,paharul aburit..ce zici?
Ioana eu ce am retinut din ce am citit despre semintele astea cu Q ,este ca se spala foarte bine inainte sa fie puse la fiert pentru ca au saponina in cojita,si deranjeaza la stomacel. Si ca se foloseste in loc de cereale in fructe ,de ex. Aruncati cu ceva in mine daca gresesc,cele care folosesc quinoa .

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Si eu am vazut pletosii, seamana cu mamele lor.

Mai, la mine nu e de bine ca mi-a facut febra in seara asta si cel mare. Si tot asa fara alte semne desi parca el e un pic infundat la nas dar nu curge nimic, are doar secretii uscate din cauza aerului. Cade faza cu dintii, sa vedem daca e roseola aia. La cel mic am vazut o eruptie usoara pe trunchi dar arata mai mult a bubite de caldura desi nu a fost mai cald ca altadata. Roseola asta nu e tot una cu pojarelul/rubeola?
Ma duc ca ma cheama cel mare in pat.
Somn usor.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

buna seara

am bagat un nas cu urari de bine pentru sarbatoritii de astazi

Andreea
Stefan


Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Ioana erati cumva voi la semafor la Vatra Luminoasa pe la ora 20.00,intr-o masina alba?

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede

Ioana erati cumva voi la semafor la Vatra Luminoasa pe la ora 20.00,intr-o masina alba?

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009


nuuuuu noi detinem una bucata masina neagra (si murdara)



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

senchiu Lali, senchiu asta cxu spalatul temeinic inainte n-o stiam. le las la inmuiat sau cum? le spal asa ca pe orez?????



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Buna seara,

Multumim mult pentru urari. Petrecere o sa le fac pe 4 sept cand e ziua Teodorei.

Noi ne-am intors din Italia ieri, unde a fost foarte bine. Vremea a fost ideala 28 max 30 de grade, am fost la plaja ne-am plimbat prin orasele, am vizitat.
Fetele au fost foarte cuminti. Andrea s-a diversificat cu paste pentru ca asta era mancarea de bebelusi in Italia. Aveau foarte mica varietate de borcanele cu legume in schimb tot felul de paste pentru bebelusi peste 6 luni. Prima data nu i-au placut deloc apoi s-a obisnuit. Bine ca s-a mai diversificat si cu inghetata

Am incarcat niste poze, le-am pus parola sper sa functioneze si sa puteti vedea (e userul meu de pe DC). Oricum le sterg peste cateva zile ca sunt niste poze cu fetele la plaja.

Raluk inteleg ca plecati in Grecia. Drum bun si usor, o sa vezi ca o sa ii faca foarte bine marea, o sa se distreze de minune.

Raluca_U La Multi Ani pentru Stefanut.


Fetelor, am o intrebare, cred ca s-a dezbatut deja dar eu nu prea am citit. legat de tort. Unde gasesc un tort din acela care sa aiba figurine de zahar, (as vrea unul cu pinguini) si sa fie si bun?

Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

pozele
http://www.dropshots.com/monicap#


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna seara,

LA MULTI ANI, ANDREEA!!!
LA MULTI ANI, STEFAN!!!


Ioanna, pe chinoa eu le spal bine intr-un jet de apa...le pun intr-o sita mica si cu ochiuri mici mici si dau drumul la apa peste ele. dupa aia le fierb cateva minute, o sa le vezi cand sunt gata ca se umfla. si dupa aia le pun in mancarea puilor. asta daca intrebai cum se prepara la bebei...pentru uameni mari nu stiu...noi nu mancam decat porcarii...
editez ca sa va zic nuapte buna!

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, īn casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti īn orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david

Mergi la inceput