Delfinasi de iulie-august (184)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Belu, BTZ, nu ma bucur deloc ca si la voi e la fel. In schimb, m-am linistit un pic ca nu e numai al meu asa... Of, cand a trece perioada asta... Sunt asa de speriata pe cand va merge mama...adica peste 3 saptamani... cred ca atunci voi simti cum e sa fii solo cu bebelu... Sper sa fac fata. Tot ma gandesc ca e bebe mai mare, si va fi mai cuminte... Abia astept sa fac botezul peste 2 saptamani, ca cica se linistesc copiii. Belu, tu cand faci botezul? Oana, la tine ramane in septembrie? Ai reusit sa rezolvi si cu restaurantul si cu biserica?

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Belu votat micul somnoros dulce

Am pus si eu poze noi cu motanelul meu



Bytz,Ovi si bebe PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

BTZ, cei din jurul tau tre sa te inteleaga in perioada asta, si sa fie mult mai atenti cu tine, sa te ajute, sa stie ca iti e greu... Nu e momentul sa faca pe grozavii.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi


Am pus si eu poze noi cu motanelul meu



Bytz,Ovi si bebe PAUL CHRISTIAN 21.07.2010



Hehe, grasunelul, ce scump e !!! Deja cu jucaria la manuta!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Offf, credeam ca-s singura, al meu e treaz de la ora 4, si daca nu a mai prins cate un somnic de cateva minute a urlat intr-una, in brate sta cat sta dar dup-aia urla. De azi noapte l-a durut burta, dar acuma cred ca l-a ajuns oboseala si e si mai ciufut.. Exact ca ma-sa Numai eu nu pot dormi de oboseala si sunt ciufuta si mai sunt ciufuta si cand ma trezesc

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

BTZ, cei din jurul tau tre sa te inteleaga in perioada asta, si sa fie mult mai atenti cu tine, sa te ajute, sa stie ca iti e greu... Nu e momentul sa faca pe grozavii.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)


Ar fi mai usor pentru mine daca m-ar intelege si m-ar ajuta dar ei fac exact invers.
Socru meu imi repeta incontinuu ca bebe e obraznic si e rau,il zgaltaie mereu desi i-am zis de mii de ori ca poate ramane cu sechele pe viata,sotia lui tot vine cu murdara de fica-sa in vizite,sora mea ma tot freaca la cap cu sfaturi a la prietena ei si cu niste produse tampite,acum cu botezul,mama cu niste bani,sotu se ia de ai mei,eu sunt la mijloc,parintii vor sa ne ducem in vizita in week-end mai ales ca am niste treburi urgente in Bd de rezolvat,sotu nu vrea,eu nu stiu cum sa ma impart,incerc sa ii impac pe toti,toti spun ca ei au dreptate,ce mai...un haos total.Socru meu si acum se lauda ca ma ajuta cu bebe dar numai cand e beat.In rest totul cade pe umerii mei :mancare,curatenie,stat cu bebe.
Nu mai zic ca de ciuda ca sotul doarme noaptea numai din cauza ca eu am grija ca cel mic sa nu il trezeasca,aseara l-am lasat pe Paul sa urle cat il tineau plamanii numai sa vada cum e.



Bytz,Ovi si bebe PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

rodi, referitor la anason...acu depinde ce inteleg cei are au scris articolul prin cantitati ridicate... oricum pe sticla scrie clar a nu se depasi doza recomandata...deci cred ca daca respecti prospectul e ok...si oricum cantitatile continute sunt mici...pt ca sunt multe alte plante...

elena, votat puiutul..

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Belu, BTZ, nu ma bucur deloc ca si la voi e la fel. In schimb, m-am linistit un pic ca nu e numai al meu asa... Of, cand a trece perioada asta... Sunt asa de speriata pe cand va merge mama...adica peste 3 saptamani... cred ca atunci voi simti cum e sa fii solo cu bebelu... Sper sa fac fata. Tot ma gandesc ca e bebe mai mare, si va fi mai cuminte... Abia astept sa fac botezul peste 2 saptamani, ca cica se linistesc copiii. Belu, tu cand faci botezul? Oana, la tine ramane in septembrie? Ai reusit sa rezolvi si cu restaurantul si cu biserica?

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)


cristina, niciodata nu am contailizat cat doarme si cat sta treaz...oricum, cand e treaz sta putin singurel...in rest cu mine sau cu cine s-o mai nimeri..(mama de ex.) din fericire de data asta am parte de un copil cuminte, deloc plangacios...asa ca povestim, radem, gangurim, ne plimbam, stam in balansoar, in brate, dansam, ne mai plimbam cu caruciorul...cam astea...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Btz, copiii mici nu sunt rai si nici obraznici!!! Daca plang, inseamna ca ceva ii supara, explica-i la socrelu, pana nu vin eu sa ii zic vreo 2... Cu sfaturile altora, satula si eu... Le multumesc si le spun ca fac cum vreau eu, apreciez sfatul lor, dar decizia de a aplica sau nu acel sfat imi apartine... E grea perioada asta. Si al meu sot doarme bustean, nu aude copilul urland, dar deloc... Si azi noapte chiar a urlat... La un moment dat m-am speriat ca a patit sotu ceva, ca nu reactiona... El dormea... Si el zice ca avem un copil cuminte... Da, ca el e la munca ziua, noaptea doarme, iar eu cu mama nu lasam copilul sa planga, il tot luam, il tot mutam, il tinem in brate... Numai mama stie cel mai bine cum e... Insa ai grija de tine, ca abia ai o luna de la nastere, inca nu esti pusa bine pe picioare. Mai lasa din treburi si altora. Tie si copilului sa iti fie cel mai bine, ca restu...s-or descurca, is adulti...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005



cristina, niciodata nu am contailizat cat doarme si cat sta treaz...oricum, cand e treaz sta putin singurel...in rest cu mine sau cu cine s-o mai nimeri..(mama de ex.) din fericire de data asta am parte de un copil cuminte, deloc plangacios...asa ca povestim, radem, gangurim, ne plimbam, stam in balansoar, in brate, dansam, ne mai plimbam cu caruciorul...cam astea...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


OOOO, poate am si eu asa noroc la bebe 2

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput