Test de sarcina fals negativ?

Test de sarcina fals negativ? | Autor: Lo_li_Ta

Link direct la acest mesaj


Intrebare de la vara-mea: are ciclu regulat, s-a protejat doar "natural", dupa calendar. Acum i-a intarziat vreo 2 zile, testele sunt negative, dar n-are simptome nici de menstruatie, nici de sarcina. N-o dor sanii, nu greturi, dar nici nu simte ca s-ar apropia menstruatia. Ea zice ca la prima sarcina, in apropierea datei menstruatiei avea deja o secretie abundenta. Singurele lucruri mai dubioase sunt ca a durut-o burta acum 3 zile de a zis ca-i vine si nu s-a petrecut nimic si ca...a adormit la serviciu, intr-o galagie groaznica. Adica e lesinata de somn de 4 zile, desi doarme si 10 ore pe noapte. Nu-si doreste neaparat acum alt copil, dar daca e, e binevenit. Problema e ca-i e teama sa n-aiba vreo dereglare. Eu i-am zis ca doar doctorul o lamureste peste cateva zile, dar m-a rugat sa scriu si aici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Buna Lo_li_ta,
Am avut si eu teste fals negative....
Insa un raspuns sigur numai de la doctor il poate afla.

Andreea, mami de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Chiar azi ziceam la un alt topic ca mi-a zis un medic ca un test de sarcina fals negativ se intalneste destul de des in primele zile dupa conceptie in timp ce un test fals pozitiv e mult mai rar.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

poate fi si o dereglare, sa intarzie pur si simplu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:


Se poate sa fie dereglare, a mai avut problema asta, dar sunt 5 ani de atunci. Ea se gandeste sa nu fi ovulat mai tarziu. Stiti cum e cu incertitudinile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

sa faca un test de sange si gata cu indoielile.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Eu cred ca este cam devreme. Cel mai bine este sa mai astepte cateva zile si atunci sa isi mai faca alt test. Sanatate multa si sa fie cum isi doreste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Da, poate fi un rezultat fals negativ, daca nivelul HCG nu e destul de crescut.
Un test de sange e cel mai sigur, stabileste si varsta sarcinii in functie de rezultat.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput