Ghiocei de martie-aprilie ***239***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28
Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503......INDEMNIZATIA A FOST DIMINUATA.
asta e prima diminuata si e pe luna.........iulie?dragastoasa de Drgda, e pe iulie si e prima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Hai sa va zic si eu una...Nu stiu daca v-ati verificat cardurile/conturile dar.................INDEMNIZATIA A FOST DIMINUATA.


CU CAT???

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

A mea cu putin sub 15%Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

cu 15% din cat aveai luna precedenta ?

dragastoasa de Drg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28
cu 15% din cat aveai luna precedenta ?dragastoasa de Drg
Da. Dar din suma fara alocatie.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Fara cuvinte, am tot plans la toate stirile despre nenorocirea micutilor si a parintilor, nu ne ramane decat sa ne rugam sa fim sanatosi, ca la noi in tara mori cu zile, asta e clar.

Sanatate tuturor puiutilor bolnaviori!

Adaptare usoara fetelor noastre curajoase care merg la gradi!

Am votat o carliontata, frumusica foc!

Leeloo: felicitari, sunteti o familie tare frumoasa!

Am o stare , nu stiu ce sa fac, am fost ieri la un interviu, ca va spuneam ca vreau sa-mi schimb locul de munca, daca inainte era cum era cand te duceai la interviuri, acum te innebunesc cu o gramada de intrebari de parca te angajeaza direct manager, am stat aproape o ora, am iesit de acolo cu o durere de cap, de cat am putut sa vorbesc. Acum stau si pun in balanta toate si nu stiu ce sa aleg, ca tara asta nu-ti ofera nici o alternativa favorabila, degeaba ai experienta si studii

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Buna fetelor!
Scuze, nu am mai dat demult pe aici, mea culpa...
Sunt si eu socata, bulversata, plansa si cu sufletul chircit de durere de cand am vazut la stiri despre tragedia din Giulesti.
Nu pot decat sa ma rog pentru sufletele acelor ingerasi si sa plang alaturi de mamele care poate nici nu au apucat sa-si tina prucii in brate...

In alta ordine de idei, nu pot decat sa ma consider o norocoasa ca am incaput pe mana unor profesionisti de aici si ca nu am fost nevoita sa-mi aduc pe lume copiii in spitalele din ro... Despre incompetenta doctorilor, ce pot spune mai mult decat ca nu au reusit sa vada un fibrom de 8cm diametru, fibrom care se afla in uterul surorii mele, si care acum doua sapt a avut norocul sa fie operata aici si nu in ro. Zic norocul pt ca atunci cand a ajuns in tara a aflat cu stupoare ca medicii de acolo i-ar fi scos tot afara. S-au minunat cand au aflat ca inca mai are uterul intreg si ca POATE AVEA COPII...
Asa ca, Georgiana, nu cred ca o sa te condamne nimeni de aici, doar pentru simplu fapt ca ai vrut binele copilului tau...

Despre noi ce pot sa spun decat ca sunt in continuare consemnata la pat, va citesc, dar nu prea pot sa scriu din pozitia culcat, si astept sa treaca timpul si sa-mi tin bebelina sanatoasa in brate. Mi-e cam teama pe de o parte, pt ca fiind mama de baiat nu prea stiu cum ma voi descurca cu o fata, dar cu ajutorul lui Dzeu o sa reusesc...
Gabriel merge la bona de dimineata de la 9 pana seara la 7, iar doua zile pe sapt merge la soacra-mea. Duminica sta cu noi acasa... Este istet si vorbaret, canta si danseaza, numara pana la 4, mananca de toate(in afara de porc si prajeli) si este topit dupa soacra-mea...
In rest am un copil sanatos si frumos, care imi lumineaza viata in fiecare zi...

Va pup pe toate si va doresc numai bine.

Magdy, de Gabriel (05.03.2009) si Theodora ingeras.
Acum 32+ cu MARIA
Doamne ajuta inca 4 sapt!!!

Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdyi2001

Buna fetelor!

Acum 32+ cu MARIA
Doamne ajuta inca 4 sapt!!!



hei hei hei o bucurie pe ziua de azi, ma sa fie totul bine ptr micutza maria si pe gabi istetul si nastrusnicul frumos.

dragastoasa de Drg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdyi2001
astept sa treaca timpul si sa-mi tin bebelina sanatoasa in brate. Mi-e cam teama pe de o parte, pt ca fiind mama de baiat nu prea stiu cum ma voi descurca cu o fata, dar cu ajutorul lui Dzeu o sa reusesc...

Maaaagdy ma bucur ca te revad. Ei, lasa ca te descurci tu, o sa vezi, si va fi super sa fi si mama de fata dupa ce ai fost/esti deja mama de baiat.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

crina doarme. i/am facut ciorbita, am facut putina curatenie si un dus si acu am aparut. iar sunt in urma vad...

despre indemnizatie, da, am vazut dar nu m/am mirat deloc. ce credeati ca e doar pacaleala? nuuu, e pe bune. au taiat 25% din salarii si pensiile si indemnizatiile...

ayla, am vazut poza de ieri! frumoase bucle eu am tunso pe crina acum vreo luna ptr ca era cam neuniform si acum abia astept sa creasca.


silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
si mai mare!!!
Crina la mare!

Povestea CRINEI

Mergi la inceput